שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  שריפות בצפת וסמוך ליצהר, הושגה שליטה על האש

  הכבאים השיגו שליטה על שריפה שפרצה באזור הרחובות צה"ל וקרן היסוד בצפת. תושבים מקו הבתים הראשון הקרוב פונו וחזרו אל בתיהם. לא דווח על נפגעים. כוחות הכיבוי בסיוע שוטרים השתלטו על דליקה שפרצה ליד יצהר שבשומרון

   

   (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)
  השריפה בצפת(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)

  שירותי הכבאות הצליחו להשיג שליטה אחר הצהריים (יום ו') על שריפה שפרצה באזור הרחובות צה"ל וקרן היסוד בצפת. קו הבתים הראשון הקרוב לדליקה פונה תחילה, ועם השגת השליטה על השריפה התושבים חזרו לבתיהם. לא דווח על נפגעים.

   

  מהמשטרה נמסר מוקדם יותר כי "שוטרי משטרת ישראל הוזנקו למקום ובעקבות העשן הסמיך ובמטרה למנוע סכנה, הוחלט יחד עם כוחות הכיבוי, על פינוי קו בתים ראשון בסמוך לשריפה. משטרת ישראל מבקשת מכלל תושבי השכונה המתגוררים בסמוך לאירוע, להגיף את חלונותיהם ולהסתגר בבתיהם עד להודעה אחרת. שאר האזרחים מתבקשים שלא להגיע לאזור השריפה בשלב זה למען ביטחונם".

   

   (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)
  (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)

  מוקדם יותר פרצה שריפה גם סמוך ליישוב יצהר שבשומרון. צוותי כיבוי הוזעקו למקום ומסרו כי אורך קו האש נאמד ב-250 מטר. למקום הוזנקו גם מטוסי כיבוי ונשקפה סכנה למוצב צבאי במקום. שעות ספורות לאחר מכן השתלטו כוחות הכיבוי על האש.

   

  בשבוע האחרון פרצו עשרות שריפות, על רקע גל החום הקיצוני שפקד את הארץ. כזכור, מידות החום האמירו ליותר מ-40 בכל אזורי הארץ. החום הוביל להתפשטות שריפות, שכובו לבסוף. לא היו נפגעים.

   

   

   (צילום: דוברות המשטרה)
  טייסת הכיבוי בפעולה(צילום: דוברות המשטרה)

   (צילום: דוברות המשטרה)
  (צילום: דוברות המשטרה)

   (צילום: דוברות המשטרה)
  (צילום: דוברות המשטרה)

  לאורך השבוע השרבי, השתתפה במאמצי הכיבוי גם טייסת הכיבוי של המשטרה. מטוסי כיבוי ומסוקים של המשטרה ביצעו יותר מ-505 גיחות, שנאמדות ב-430 שעות טיסה. יותר ממיליון וחצי ליטר חומר כיבוי הוטל מהאוויר על השריפות.

   

  הפעילות המשטרתית התרכזה ב-61 מוקדי שריפות שטופלו מהאוויר, מהן 17 שאיימו להתפשט לעבר בתים ושלוש שריפות שהעמידו בסיכון בסיסי צה"ל ומחסני תחמושת.


  פורסם לראשונה 22/05/2020 15:23

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון
  השריפה בצפת
  צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון
  מומלצים