שתף קטע נבחר

ההורים מבולבלים: "בשיעור מוזיקה אפשר להסיר מסכה ובמתמטיקה לא?"

יו"ר הנהגת ההורים שיגר מכתב לשרי החינוך והבריאות בדרישה למצוא פתרון לסתירות בהנחיות החזרה לשגרה במוסדות החינוך: "ההורים יותר מבולבלים מאשר רגועים". ובאיזו שעה ייפתחו שערי המוסדות? גלנט ובן דויד סתרו אחד את השנייה - וגם בנושא הזה ההורים מצויים בחוסר ודאות

חזרה ללימודים בבית הספר גבריאלי בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
בשיעור מוזיקה כן ובמתמטיקה לא? תלמידים בת"א(צילום: מוטי קמחי)

ביום ראשון הקרוב יחזרו התלמידים ברחבי הארץ לעטות מסכות בבתי הספר, לאחר שגל החום הקיצוני שפקד את הארץ בימים האחרונים חלף - והנחיית משרד הבריאות פקעה. ואולם, הורים לילדים רבים דורשים לבטל את חובת עטיית המסכות בכיתות, שלדבריהם מקשות על התלמידים. ההורים טוענים בין היתר כי חוזר ה"חזרה לשגרה" החדש מלא בהנחיות סותרות.

 

יו"ר הנהגת ההורים הארצית, מירום שיף, שיגר מכתב דחוף לשר החינוך יואב גלנט ושר הבריאות יולי אדלשטיין, במסגרתו ביקש הבהרות דחופות בכל הנוגע לחזרה לשגרה במוסדות החינוך. "מעיון מעמיק במסמך, יוצאים הורים יותר מבולבלים מרגועים", כתב שיף. "לא יעלה על הדעת שבשיעור אחד, למשל מוזיקה, תותר הסרת המסכה – בעוד שבשיעור מתמטיקה לא".

חוזרים ללימודים בפרדס חנה כרכור (צילום: AFP)
"למצוא פתרון שיאפשר ללמוד בלי מסכות"(צילום: AFP)

שיף הדגיש כי ההורים והתלמידים דורשים הנחיות ברורות וחד משמעיות, שלא סותרות האחת את השנייה. "אם בטוח להסתובב ללא מסכות, אנא הוציאו הנחיה ברורה שיש להסיר את המסכות. אם עדיין לא בטוח להסתובב בלי מסכות – אנא מצאו פתרון אחר שיאפשר לילדים ללמוד בלעדיהן".

 

במכתבו, התייחס יו"ר הנהגת ההורים גם לאפשרות השארת הילדים בבתים. "נדרשת הבהרה משפטית על כך שנוכחות התלמידים בכיתה אינה חובה, ומנגד – מציאת פתרון פדגוגי ישים שיאפשר לילדים שנשארים בבתיהם ללמוד מרחוק, במקביל לילדים שלומדים במוסדות החינוך", קבע.

יום ראשון לחזרה ללימודים בבית הספר 'שיטים' במועצה אזורית הערבה התיכונה (צילום: מירית הלמן, הערבה התיכונה)
"נדרשת הוראה ברורה". תלמידים בהסעה בערבה(צילום: מירית הלמן, הערבה התיכונה)

הוא גם קרא למצוא פתרון בהול לבעיה נוספת במערך ההסעות. "תלמידים רבים מגיעים באמצעות התחבורה הציבורית ובשעות עמוסות. לכן צריכה לצאת הוראה ברורה על חובת חבישת מסכה בעת נסיעה בתחבורה ציבורית בשעות העומס", ציין.

 

לדבריו, ארגון חברות ההסעה בישראל מאיים להשבית את מערך ההיסעים בשל אי יכולת תקציבית לחטא את האוטובוסים לאחר כל נסיעה – בהתאם להנחיות משרד הבריאות.
תלמידים במודיעין (צילום: שמוליק דודפור)
באיזו שעה ייפתחו שערי המוסדות?(צילום: שמוליק דודפור)

במקביל, ההורים חשים בלבול גם סביב הנחיה נוספת – שעת פתיחת מוסדות החינוך. השבוע הודיע שר החינוך יואב גלנט כי גני הילדים ובתי הספר ייפתחו בשעה 07:30, אך מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד הודיעה למנהלים ולמורים שאלה ייפתחו בשעה 07:45.

 

על-פי הודעתו של גלנט, בסיור שערך מצא כי צוואר הבקבוק הנוצר מפתיחת המוסדות בשעה 07:55 מהווה מפגע בריאותי ותחבורתי, שמקשה על ההורים והצוות החינוכי. מנגד, בן דויד מיהרה להבהיר לעובדי ההוראה כי מתווה משרד החינוך המבוסס על הנחיות משרד הבריאות מחייב את מנהלי בתי הספר למנוע התגודדות ואינו מאפשר את פתיחת השערים לפני השעה 07:45.

 

ממשרד החינוך לא נמסרה עד כה תגובה לפניית ynet בנושא, ועל כן טרם ברור אם הורים שיביאו את ילדיהם למוסדות בשעה 07:30 ימצאו שערים נעולים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
תלמידה עם מסכה בתל אביב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים