שתף קטע נבחר

אם לבן 12 מקריית חיים: "שוטר סמוי תקף את בני בלי סיבה"

רינת מנגיסטו סיפרה כי שוטר סמוי קילל את בנה ורדף אחריו בעת שישב עמה מחוץ למספרה. "הילד בטראומה, עזבנו את העיר". המשטרה מכחישה: "הילד נשאל לשמו אולם מסיבה לא ברורה הוא נמלט והסתגר במבנה"

רינת מנגיסטו, אם ממוצא אתיופי לילד בן 12 מקריית חיים, טוענת ששוטר תקף את בנה אתמול (יום ה') במהלך פעילות משטרתית סמויה, קילל אותו ורדף אחריו. היום היא סיפרה ל-ynet: "הילד שלי בטראומה וגם אני. עזבנו את העיר". המשטרה מכחישה את דבר התקיפה: "השוטר שאל לשמו והוא נמלט, אף שהשוטר הבהיר לו שהכול כשורה".

אילוסטרציה (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
אילוסטרציה(צילום: הרצל יוסף)

לדברי מנגיסטו, האירוע התרחש בשעות אחר הצהריים בעת שהיא ובנה ישבו מחוץ למספרה שבה הם הסתפרו. לטענתה, כלי רכב עצר לידם ואחד הנוסעים ירד ממנו והחל לרדוף אחר בנה - שברח לתוך המספרה בבהלה. היא סיפרה כי השוטר, שלבש בגדים אזרחיים, קילל את הילד ודרש ממנו לפתוח את הדלת שמאחוריה הוא הסתתר.

 

"זה עצוב מאוד", היא סיפרה ל-ynet. "הילד שלי בטראומה וגם אני, עזבנו את העיר. הילדים שלי בשום אופן לא מוכנים להישאר בקריית חיים, אנחנו פוחדים שהמשטרה תתנכל לנו. למה השוטר עשה את זה? לא הבנתי מי הוא, חשבתי שמדובר בעבריין, כאילו שהוא בא להרביץ לילד. אחרי שהוא אמר שהוא שוטר וראיתי את התעודה, הוא דפק בכוח על דלת המספרה, צעק לילד לפתוח וקילל. לא האמנתי שהוא שוטר בגלל ההתנהגות הזאת".

 

האם סיפרה שהיא שאלה את השוטר מה הוא רוצה, והוא ענה שהוא רוצה לדבר עם הילד. "הוא אמר לי להגיד לילד לפתוח את הדלת, אז ביקשתי מהילדים לפתוח וממש פחדתי. גם הילדים פחדו. אז שאל השוטר מה שם הילד ושאל באיזו כיתה הוא לומד. אמרתי לו שזו טעות בזיהוי".

 

המשטרה הכחישה את הטענות ומסרה: "במסגרת פעילות סמויה של המשטרה באזור, הילד נשאל לשמו אולם מסיבה לא ברורה הוא נמלט והסתגר במבנה סמוך. זאת על אף שקצין המשטרה ציין בפניו שהוא עובד נוער, ואף ביקש ממנו יחד עם אמו לצאת אליו כדי להבהיר לו שהכול כשורה".

 

לדברי המשטרה, "מדובר בפעילות שגרתית וחוקית שאותה מבצעים השוטרים בכל עת ומקום. עם זאת, בשל תחושותיו של הילד, בפיקוד התחנה יזמינו אותו לביקור ומפגש עם השוטרים בימים הקרובים. זאת כדי שהוא יכיר את עבודת המשטרה - שנועדה לשמור על ביטחונו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
אילוסטרציה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים