שתף קטע נבחר

שרד את ההתרסקות בפקיסטן: "ראיתי רק אש, שמעתי צרחות מכל הכיוונים"

יותר מ-97 בני אדם נהרגו בהתרסקות המטוס בדרום פקיסטן, וההערכות הן ששני נוסעים שרדו - אחד מהם מנכ"ל בנק. הניצול השני, מוחמד זובאייר, סיפר: "לא יכולתי לראות אנשים, רק לשמוע צעקות". עד ראייה סיפר שגופה נפלה על מכוניתו: "נוסע ביקש שאציל אותו, אבל רגליו היו לכודות"

 

 

מספר הניצולים בהתרסקות מטוס הנוסעים הפקיסטני אמש (יום שישי) עדיין אינו ידוע, אך מרבית ההערכות מדברות על שניים בלבד - מתוך כ-100 בני אדם שהיו על המטוס. גורמי הבריאות במחוז סינד אמרו כי עד כה אושרו 97 מקרי מוות כתוצאה מההתרסקות, אך מספר זה צפוי לעלות מאחר שהמטוס התרסק באזור מגורים. לפי פקיסטן אינטרנשיונל איירליינס (PIA), במטוס היו 98 בני אדם - שבעה מהם אנשי צוות.

התרסקות מטוס הנוסעים הפקיסטני (צילום: AP)
"נוסע ביקש שאציל אותו, אבל רגליו היו תקועות". זירת ההתרסקות(צילום: AP)

התרסקות מטוס הנוסעים הפקיסטני (צילום: AP)
"ארבעה בתים קרסו לחלוטין". תיעוד ההרס לאחר ההתרסקות(צילום: AP)

התרסקות מטוס הנוסעים הפקיסטני (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

אחד משני הניצולים הידועים עד כה, מוחמד זובאייר, סובל מפגיעות קלות בלבד. לדבריו, המטוס ניסה לבצע נחיתה אחת לא מוצלחת - והתרסק כ-15-10 דקות לאחר מכן. "אף אחד לא היה מודע לכך שהמטוס עומד להתרסק", אמר. "הוא טס בצורה חלקה".

 

זובאייר איבד את הכרתו בעקבות ההתרסקות, אך התעורר כשהגיעו כוחות ההצלה. "יכולתי לשמוע צרחות של ילדים ומבוגרים מכל הכיוונים", אמר. "כל מה שיכולתי לראות היה אש. לא יכולתי לראות אנשים - רק לשמוע את הצעקות שלהם".

 

"פתחתי את חגורת הבטיחות שלי וראיתי קצת אור", הוסיף. "המשכתי לכיוון האור. הייתי צריך לקפוץ למרחק של שלושה מטרים כדי להגיע למקום בטוח".

התרסקות מטוס הנוסעים הפקיסטני (צילום: AFP)
המטוס התרסק בלב אזור מגורים(צילום: AFP)

עובדי הצלה מעבירים גופה מהתרסקות המטוס בפקיסטן (צילום: AFP)
מפנים גופה מאזור ההתרסקות(צילום: AFP)

שוטרים ריססו מים על מטוס הנוסעים שהתרסק בפקיסטן (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

מקום התרסקות המטוס בפקיסטן ליד קראצ'י ()

ניצול נוסף בתקרית הוא זאפר מסוד, נשיא הבנק של פונג'אב (Bank of Punjab) בפקיסטן. לפי הדיווחים, גם הוא סובל מפגיעות קלות בלבד, ובפקיסטן סיפרו כי ניצל בנס. הוא עצמו אמר לגורמים בבית החולים: "תודה רבה לכם. אלוהים ריחם עליי".

 

עד ראייה להתרסקות סיפר ל-BBC כי היה בביתו כששמע לפתע רעש חזק. "ארבעה בתים קרסו לחלוטין, היה כל כך הרבה אש ועשן", אמר. "הבתים שקרסו כמעט שכנים שלי, אני לא יכול לתאר כמה נורא זה".

אמבולנס מגיע סמוך למקום ההתרסקות של מטוס הנוסעים בפקיסטן (צילום: EPA)
אמבולנס מגיע לאזור הההתרסקות(צילום: EPA)

מקום התרסקות המטוס בפקיסטן ליד קראצ'י ()
 

עד ראייה אחר צוטט ב-AFP: "ראיתי את אחד הנוסעים במטוס לאחר ההתרסקות. הוא היה חי, ודיבר איתי. הוא ביקש שאציל אותו, אבל רגליו היו לכודות ביציאת חירום". לפני כן, סיפר, ראה גופה נופלת על מכוניתו. הוא הוסיף שלא שמע צעקות מצד שאר הנוסעים כשהמטוס החל לעלות באש.

 

המטוס, מסוג איירבוס A320, התרסק בסמוך לעיר קראצ'י שבמחוז סינד בדרום המדינה. סיבת ההתרסקות עדיין אינה ידועה, אך בהקלטות שפורסמו בפקיסטן נשמע הטייס אומר למרכז הבקרה כי המטוס "איבד מנועים". איש הבקרה שאל את הטייס אם הוא מתכנן לבצע "נחיתת בטן", ואז הטייס השמיע את קריאת המצוקה "Mayday". בכיר ברשות התעופה האזרחית אמר לרויטרס שנראה שהגלגלים של המטוס לא נפתחו כתוצאה מתקלה טכנית לקראת הנחיתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים