שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג

אלו השרים שליוו את נתניהו, ואלו הבכירים שלא באו

שרים וח"כים רבים מהליכוד הגיעו לבית המשפט, היו גם כאלה שוויתרו על בואם. ראש הממשלה החליפי גנץ לא התייחס לתוכנם של דברי נתניהו בגנות גורמי האכיפה, אך ציין: "שמורה לו חזקת החפות. יש לי אמון מלא במערכת המשפט". יו"ר האופוזיציה לפיד: "השתלחות פרועה של נתניהו"

 

 

במערכת הפוליטית התייחסו בצהריים (יום א') להצהרה הארוכה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני תחילת הדיון בעניינו בבית המשפט המחוזי בירושלים. אחרי שנתניהו תקף את מערכת האכיפה וציין בין היתר "תופרים לי תיקים מופרכים והזויים", אמר ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ: "כמו לכל אזרח, גם לראש המשלה שמורה חזקת החפות, ואני בטוח שמערכת המשפט תקיים עמו משפט צדק".

 

לעיון בפרוטוקול של הדיון הראשון

 

גנץ אמר עוד: "אני שב ומדגיש שיש לחבריי ולי אמון מלא במערכת המשפט ואכיפת החוק. בעת הזו, אולי יותר מתמיד, עלינו לפעול כמדינה וכחברה למען אחדות ופיוס, עבור מדינת ישראל וכלל אזרחי ישראל".

נתניהו בבית המשפט (צילום: טופז לוק)
השרים והח"כים מהליכוד לצד נתניהו, בבית המשפט(צילום: טופז לוק)

 ישיבת ממשלה (צילום: AP)
גנץ לצד ראש הממשלה נתניהו, היום(צילום: AP)

מנגד, יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד-תל"ם) אמר בהתייחסו למתקפה של נתניהו: "ההשתלחות הפרועה והמסיתה של נתניהו בפתיחת משפטו היא הוכחה סופית למה נאשם בפלילים אינו יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה".

 

ח"כ עפר שלח, חברו לסיעה, אמר:"למי שחי עד עכשיו באשליות, אחרי מופע האימים של ביבי וחבורת סתומי הפה בבית המשפט הכול ברור: אנחנו במלחמה. בנימין נתניהו נגד מדינת ישראל. ‏ואם כבר מלחמה, איפה שר הביטחון בני גנץ? ממלא פיו מים, אבל לא יימלט מן החרפה".

  (צילום: טופז לוק)
(צילום: טופז לוק)

יאיר לפיד (צילום: AP)
לפיד(צילום: AP)

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ תמר זנדברג, אמרה: "חבורה של שרים וח"כים עומדים בתור טפט למסע ההסתה המופרע של נאשם בשוחד בזמן שתובעת מהפרקליטות עולה במדרגות בית המשפט תחת אבטחה. עם השתיקה של גנץ והציוץ הרפה של ניסנקורן הם יכולים פשוט לשים מסכה ולהצטרף לעומדים מאחורי נתניהו. סיציליה זה כאן".

 

שר המשפטים אבי ניסנקורן אמר: "לראש הממשלה עומדת חזקת החפות ואני מאחל לו שיוכיח אותה בבית המשפט. התברכנו במערכת משפט איכותית וללא משוא פנים. אין לי ספק שההליך המשפטי יתנהל בצורה עניינית והוגנת. כנבחרי ציבור במדינה יהודית ודמוקרטית, עלינו לשמור על חוסנה של מערכת המשפט ולהתמקד בפעילות למען האזרחים ואחדות העם".

 

שורה של שרים, חברי כנסת וגורמים נוספים בליכוד ליוו את נתניהו לבית המשפט. בזמן הצהרתו בבית המשפט עמדו לצדו של נתניהו השרים ישראל כץ, מירי רגב, דודי אמסלם, אלי כהן, אמיר אוחנה, יואב גלנט, ציפי חוטובלי וצחי הנגבי, שמשמש גם כעד תביעה במשפט. בנוסף ליוו את נתניהו סגני השרים יואב קיש וגדי יברקן וכן חברי הכנסת שלמה קרעי, אריאל קלנר, קטי שטרית, אופיר כץ ומאי גולן. לבית המשפט הגיעה גם אסנת מארק, שמיועדת להיכלל בוועדה לבחירת שופטים.

 

מי שלא הגיעו לבית המשפט הם יו"ר הכנסת יריב לוין והשרים יולי אדלשטיין, גלעד ארדן, גילה גמליאל, זאב אלקין, יובל שטייניץ, אופיר אקוניס וחברי הכנסת גדעון סער, אבי דיכטר ודוד ביטן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טופז לוק
בכירי הליכוד ונתניהו, בבית המשפט
צילום: טופז לוק
מומלצים