שתף קטע נבחר

"האליגטור של היטלר" מת בגיל 84

האליגטור סטורן ברח מגן החיות בברלין כשהופצץ ב-1943, ושלוש שנים אחר כך נמצא על ידי חיילים והועבר למוסקבה. סטורן, שלפי שמועות היה חלק מהאוסף האישי של היטלר, מת בגיל מופלג: "סופה של תקופה"

אליגטור ששרד את הפצצת גן החיות בברלין ב-1943, ומצא עצמו ממזרח למסך הברזל אחרי מלחמת העולם השנייה, מת בגיל 84 בגן החיות במוסקבה. בהודעת גן החיות נאמר שמותו של האליגטור סטורן מסמל "סופה של תקופה", וש-84 הוא "גיל מכובד" לאליגטור אמריקני, זן שבדרך כלל חי בסביבות 50 שנה בטבע.

 

סטורן נולד בארה"ב ב-1936 והועבר לגן החיות בברלין. הוא ברח מגן החיות ב-23 בנובמבר 1943, אחרי הפצצה אווירית שגבתה את חייהם של כמה מחבריו הזוחלים. שלוש שנים לאחר מכן, ב-1946, מצאו אותו חיילים בריטים ומסרו אותו לרשויות הסובייטיות. לא ברור היכן חי בין 1943 ל-1946. "זו תעלומה", אמרו במוסקבה.

ה אליגטור סטורן מת בגיל 84 גן חיות ב מוסקבה (צילום: AFP)
האליגטור סטורן(צילום: AFP)

ה אליגטור סטורן מת בגיל 84 גן חיות ב מוסקבה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

כשסטורן הועבר למוסקבה ב-1946 החלו להתפרסם שמועות שהוא היה חלק מ"האוסף האישי" של אדולף היטלר. בגן החיות במוסקבה סיפרו שסטורן היה "בררן" בכל הקשור לאוכל, אהב לקבל עיסוי עם מברשת ושהיה להם את הכבוד לטפל בו במשך השנים.

 

"הוא הגיע אלינו אחרי הניצחון" על גרמניה הנאצית, "וחגג איתנו אם יום השנה ה-75 לניצחון", אמרו במוסקבה. "היה אושר גדול" להיות איתו במשך השנים, הוסיפו בגן החיות. "אנחנו מקווים שלא אכזבנו אותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים