שתף קטע נבחר

צילום: AFP

התפרצות קורונה במכרה העמוק בעולם

העבודה במכרות בדרום אפריקה הופסקה בגלל הקורונה, וחודשה למרות החשש מהתפשטות מואצת של הנגיף מתחת לאדמה. כעת הופסקה הפעילות במכרה הזהב מפוננג, המכרה העמוק בעולם, אחרי ש-164 נדבקו בנגיף

העבודות במכרה העמוק בעולם, שנמצא בדרום אפריקה, הופסקו אחרי ש-164 איש נדבקו בנגיף הקורונה.

 

חברת אנגו-גולד אשנטי אמרה שהיא הפסיקה את פעילותה במכרה הזהב מפוננג אחרי שלפחות 164 עובדים אובחנו כחולי קורונה. החברה ציינה שהיא בדקה 650 עובדים במכרה הזהב מפוננג, שנמצא במחוז חאוטנג, אחרי אבחון של נדבק ראשון בשבוע שעבר. היא הוסיפה שהרוב המכריע של הנדבקים לא פיתחו תסמינים. הפעילות במכרה "הופסקה זמנית" להמשך מעקב וכדי לחטא את המקום.

מכרה זהב של חברת אנגו-גולד אשנטי  ()
מכרה זהב של אנגו-גולד אשנטי בגאנה
 

הפעילות במכרה מפוננג מתבצעת בעומק של 4 ק"מ. בסוף החודש שעבר חידש מכרה הזהב את פעילותו בהיקף של 50%, אחרי שהושבת בעקבות הסגר שהוטל בדרום אפריקה ב-27 במרץ. המכרה אחראי ל-7.4% מתפוקת הזהב של אנגו-גולד אשנטי, שפועלת גם במדינות אחרות באפריקה, באוסטרליה ובדרום אמריקה.

 

לענף הכרייה יש חשיבות גדולה בכלכלה הדרום אפריקאית. הענף אחראי ל-8% מהתמ"ג ול-45% מרווחי המט"ח. מספר העובדים בענף הכרייה הוא מהגדולים בדרום אפריקה – קרוב לחצי מיליון עובדים.

נגיף קורונה אפריקה בדיקה בבית חולים ב יוהנסבורג דרום אפריקה (צילום: AP)
בבית חולים ביוהנסבורג(צילום: AP)
 

לפני כחודש חברות הכרייה קיבלו אישור לחדש את פעילותן, תחת הנחיות בריאותיות מחמירות. העובדים והאיגודים הביעו חשש שחזרה לעבודה מתחת לאדמה תגרום להתפשטות מואצת של נגיף הקורונה. החודש זכה איגוד עובדים במשפט שאילץ את הממשלה לכפות על החברות לספק לכורים הגנה משמעותית. בעקבות אותו משפט החלו המעסיקים לבצע סריקות ובדיקות תכופות, ולאכוף כללי היגיינה ושמירה על מרחק. כורים שסובלים ממחלות רקע לא קיבלו אישור לחזור לעבודה.

 

לפני הודעתה של אנגו-גולד אשנטי היה ידוע על 85 כורים שנדבקו בקורונה בדרום אפריקה כולה. אחד מהם מת מהנגיף. מכרה אחר, בבעלות חברת אימפלה פלטינום, נסגר זמנית החודש אחרי ש-19 עובדים אובחנו כחולי קורונה. מספר חולי הקורונה בדרום אפריקה הוא הגבוה ביבשת: 21,343 נדבקו בנגיף ו-407 מתו ממנו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכרה זהב של חברת אנגו-גולד אשנטי בגאנה
מומלצים