שתף קטע נבחר

תביעת המיליונים של משפחות נפטרי "משען": "מחדל גדול"

משפחות קרובי הנפטרים מקורונה בבית האבות "משען" בבאר שבע דורשות מהנהלת הרשת פיצוי בגובה חצי מיליון שקלים למשפחה – ומאיימות בהגשת תביעה ייצוגית. המשפחות פנו גם למשרד הבריאות. משען: "תביעת סרק וניצול של כאב המשפחות"

 

 

 

13 מתוך 14 משפחות קרוביהם של הנפטרים מנגיף הקורונה בבית האבות "משען" בבאר שבע דורשות פיצויים מהנהלת הרשת, במסגרת מכתב התראה לפני תביעה שנשלח להנהלת הרשת.

 

במכתב, ששלחו אתמול (יום א') עורכי הדין חיה ודוד מנע, דורשים התובעים פיצוי של חצי מיליון שקלים למשפחה, כלומר 6.5 מיליון שקל בסך הכול. "אם יוגש כתב התביעה", נכתב בפנייה, "הסכומים יהיו גבוהים יותר ויחסית לכל תובע ותובע, כולל פיצויים עונשיים שיתבקשו".

 

50 ()
"משען" בבאר שבע

המשפחות מבאר שבע התאגדו לאחרונה עם משפחות נפטרים בבתי אבות אחרים בארץ, בסך הכול 25 משפחות שפנו אתמול במכתב התראה לפני תביעה גם למשרד הבריאות בדרישה לפצותן על עוול שנגרם להן בגלל טיפול לקוי ורשלני, לדבריהן.

 

עורכי הדין חיה מנע ודוד מנע (צילום: אלעד גרשגורן)
עוה"ד חיה ודוד מנע(צילום: אלעד גרשגורן)

במכתבם למשרד הבריאות ולשר החדש יולי אדלשטיין הודיעו עורכי הדין כי לקוחותיהם רואים את משרד הבריאות כאחראי, ולכן דורשים פיצוי. "היה מחדל גדול מאוד בטיפול בקורונה בבתי האבות שגרם למותם של 40 אחוז מהנפטרים", אמרו עורכי הדין מנע.

 

"צוותים לא צוידו מראש בציוד מגן, בדיקות לא נערכו בזמן, לא טיפלו כיאות בתסמינים עם תחילתם ואף טעו בבדיקות. כל זה מהווה מחדל גדול, ועל מחדל משלמים".

 

בסוף השבוע דווח על חשש להתפרצות נוספת בבית האבות, אך אתמול הודיעו במשען כי הדיירת שאושפזה נמצאה נקייה וצפויה להיבדק שוב בעוד שלושה ימים.

 

בתגובה למכתב ההתראה נמסר ממשען: "מדובר בתביעת סרק שצחנה של תעלול יחצני נודף ממנה. היא לא שווה את הנייר עליו היא כתובה.  חבל שיש מי שמנצל את כאב המשפחות למסעות פרסום מפוקפקים".

 

ממשרד הבריאות נמסר כי הנושא יטופל במסגרת ההליכים המקובלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים