שתף קטע נבחר

"מבצע 216": נעצרו 60 חשודים בסחר בנשק ובסמים, בהם ראשי ארגוני פשע | תיעוד

במשך שנה פעלו שני סוכנים סמויים בקרב סוחרי הסמים והנשק. יחד הם תיעדו עסקאות של סחר בלתי חוקי - והבוקר הפך "מבצע 216" לגלוי כשבלשים עצרו עשרות חשודים. בין העצורים שלושה ראשי כנופיות מירושלים ושני ראשי ארגוני פשע מהצפון

המשטרה עצרה לפנות בוקר (יום ב') 60 חשודים בעבירות של סחר בנשק ובסמים לאחר ששני סוכנים סמויים, עבריין מוכר ש"חצה את הקווים" ושוטר שאבטח אותו, הפלילו אותם. בין העצורים שלושה ראשי כנופיות מירושלים ושני ראשי ארגוני פשע מהצפון.

 

 

מדובר במבצע רחב היקף ויקר מאוד שעלותו מוערכת במיליוני שקלים. במהלכו נאסף מידע מודיעיני בכל רחבי הארץ נגד עשרות דמויות שנחשבות לבעלות השפעה בעולם של הסחר הבלתי-חוקי בנשק, הסמים וארגוני הפשיעה.

 

מבצע חשאי לתפיסת אמל
מתוך תיעוד המבצע(צילום: דוברות המשטרה )

 

לפני יותר משנה אותר העבריין שהפך לסוכן סמוי כמועמד להפעלה מודיעינית. לאחר מכן נחתם עימו "הסכם הפעלה", והוא נשלח לבצע עסקאות נשק וסמים עם דמויות שאותן הכיר היטב מעברו בעולם הפשע. בשל היותו דמות מוכרת בקרב עבריינים רבים מכל רחבי הארץ, הוא הוכנס לתוכנית ההגנה על עדים במשרד לביטחון פנים.

 

מבצע חשאי לתפיסת אמל
60 חשודים נעצרו(צילום: דוברות המשטרה )

מבצע חשאי לתפיסת אמל
(צילום: דוברות המשטרה )

מבצע חשאי לתפיסת אמל
(צילום: דוברות המשטרה )

מבצע חשאי לתפיסת אמל
(צילום: דוברות המשטרה )

מבצע חשאי לתפיסת אמל
(צילום: דוברות המשטרה )

מבצע חשאי לתפיסת אמל
(צילום: דוברות המשטרה )

במהלך "מבצע 216" שוגרו שני הסוכנים לפגישות עם עבריינים, והשוטר שהפך לסוכן שימש נהגו ומאבטחו של העבריין הסוכן. האחרון תיעד כיצד הוא רוכש חמישה רובי סער מסוג M-16, שלושה רובי סער מסוג קלצ'ניקוב, ארבעה אקדחים ושלושה מטעני חבלה, וכן יותר מעשרה ק"ג קוקאין ולמעלה מק"ג הרואין.

 

באחת העסקאות שוגר הסוכן ליעד מודיעיני שנחשב לדמות בעלת השפעה בתחום מטעני החבלה, ופגש אותו באזור ירושלים. הסוכן רכש מטען חבלה רב-עוצמה שהוסלק בסיר, עם מערכת הפעלה אלחוטית, והחשוד הדגים לסוכן את טווח ההפעלה של השלט שמפעיל את המטען.

 

Departing Justice Minister Amir Ohana  ()
אמיר אוחנה

הבוקר, במעמד מ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן והשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, נחשפה הפעילות. השר אוחנה אמר: "המסר שעובר מכאן לכל עבריין ומפר חוק הוא שידה הארוכה של המשטרה – בפעילות גלויה או סמויה – בוא תבוא. אני רואה חשיבות מיוחדת בהפעלה של סוכן בחברה הערבית. מוטלת עלינו האחריות לספק ביטחון לכלל אזרחי המדינה באשר הם".

 

 

עו
עו"ד עדי כרמלי, שוקרי אבו טביק ונביל זנאתי

מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן אמר כי "מיקוד הכוח יופנה לעקירה מהשורש של תופעות הפשיעה המשפיעות על הביטחון האישי של הציבור בישראל".

 

סנגוריהם של שנים מהחשודים הבולטים, עורכי הדין שוקרי אבו טביק ונביל זינאתי, הכחישו את החשדות המיוחסים ללקוחותיהם: "בימים הקרובים תתבהר התמונה, ואין לנו ספק שהם ישוחררו ממעצר". עו"ד עדי כרמלי, המייצג חשוד אחר, מסר: "מרשי מכחיש את החשדות נגדו. הוא אינו קשור לפרשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
מתוך תיעוד המבצע
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים