שתף קטע נבחר

באופן טבעי: תרגול יוגה להצערת עור הפנים

נפח, זוהר והפחתת קמטים בעזרת תרגול יוגה. "אנחנו לא מנסים למחוק את מה שנאגר עם השנים כי אם ללמוד להשתמש בעור לטובתנו, מראה צעיר הוא יתרון לא המטרה", אומרת מורה ליוגה פנים מסבירה על תהליך הזדקנות העור, למה יש הבדלים בין תרבויות ונותנת תרגיל פשוט להתחלת התהליך

המדור בשיתוף "מגדלי הים התיכון"

חדר כושר לפנים.
בעוד אימון היוגה נועד לחיזוק, גמישות ומתיחת שרירי הגוף השונים תרגול 'יוגה לפנים' נכנס למודעות רק לפני כשנתיים ובעיקר בתחום הצערת הפנים.

 

נדמה שכולם עוסקים כבר שנים במציאת פתרונות להצערת מראה הפנים בין אם בהזרקות, קרמים, תזונה וגם שיטות תרגול שונות. יוגה לעור הפנים מחזקת את השרירים הרפויים, משחררת את המתוחים ומסייעת להחזיר את הגמישות. 

 

עוד במדור 60 פלוס:

יוגה או הליכה - מי מהפעילויות מונעת נפילות

הליכה, תזונה ומתיחות: 21 טיפים לאימון בגיל מבוגר

הילד מתגרש? 5 המלצות להתנהלות מחזקת

 

טיפוח עור  ()
השתנות העור עם העלייה בגיל
 

השתנות העור עם העלייה בגיל

הזקנה, ההרגלים שצברנו ונזקי מזג האוויר ביחד עם נתונים גנטיים משפיעים על מראה העור שלנו. ככל שאנחנו מזדקנים תאי העור מייצרים פחות אלסטין וקולגן האחראים על גמישות העור והעור נהיה רפוי יותר ויבש יותר, בנוסף לפחות שומן מתחת לעור והיחלשות השרירים היוצרים מראה עייף ומבוגר.

 

מחקר אמריקאי שהתפרסם בנושא הראה שתרגול יוגה לפנים במשך כ-20 שבועות מצליח להצעיר את מראה עור הפנים בכשלוש שנים. התרגול אומנם לא גורם לייצור תאי קולגן ואלסטין חדשים אלא מסייע לשרירים להתחזק ובכך לעור להימתח ולמראה הפנים הכללי להיראות בריא וצעיר יותר.

 

הבעות שהפכו להרגל תלוי תרבות

כדי לדעת כי במשך השנים אנחנו מזיזים את הפנים שלנו בדרכים קבועות עד כדי כך שהן הופכות להרגל ואנו מייצרים לעצמנו הבעות מסוימות שמזוהות איתנו וייחודיות לנו.

 

אנחנו מתרגלים למספר פעולות קבוע מבלי לשים לב ושוכחים שיש עוד הרבה תנועות והבעות מעבר לכך. ההבעות האלה, שהפכו להרגל, הן אלה שיוצרות את הקווים והקמטוטים בנוסף להזדקנות והשפעות שונות כמו לדוגמא היווצרות אותם פסים בין הגבות (קווי 11) אצל אלה שנוהגים לכווץ את הגבות באופן קבוע, קמטי הבעה במצח שהם כבר עמוקים ובולטים ועוד.

 

הבעות הן לא רק עניין אישי, פרצופים והזזת הפנים מזוהה עם התרבות בה אנחנו חיים, בכל תרבות מזיזים אחרת את הפנים, וגם לכך יש השפעה שכן בתרבויות שונות נוהגים להשתמש בשרירים אחרים.

 

ניקח לדוגמא את התרבות שלנו, אנחנו מלאי הבעיה ומזיזים כמעט את כל שרירי הפנים בזמן שיחה ודיבור ולעומתנו היפנים מאופקים למדי ומזיזים בקושי 20% משרירי הפנים בכדי להביע את עצמם.

 

ההבדל עד כדי כך משמעותי שליפנים לדוגמא קשה יותר להוציא לשון בתרגילים שהם פשוטים עבורנו, ולנו לעומתם קשה יותר להזיז את המצח.

 

יוגה פנים (צילום: ענבל שני)
"נשיפה - הבסיס לכל תרגול יוגה", נועה מוסקט מדגימה(צילום: ענבל שני)
 

להגיע לאיזון אופטימלי של הפנים

החוקרים והמתרגלים מצאו כי תרגול קבוע של יוגה לפנים הוא ממש כמו חדר כושר, הוא מתחיל עם הכרות של מערכת השרירים שנמצאת מתחת לעור, הכרת ההבעות הקבועות שאנו משתמשים בהן וההבנה שלכל הבעה יש כיוון מנוגד או משלים שיש להכיר ולבצע במקביל.

 

התרגולים עובדים על חיזוק ושחרור שכן את שרירי הפנים חשוב מצד אחד לחזק את השרירים הרפויים שאיבדו מכושרם עם השנים ולסייע לעור להימתח ולהרים בכללי את מראה הפנים, ומצד שני ללמוד להרפות את אותם שרירים מתוחים אשר פועלים יתר על המידה וגורמים לסימנים בפנים ואף להבעות סגורות ונעולות שהגיע הזמן להיפטר מהן.

 

כמו בתרגול יוגה גם כאן הנשימה מהווה גורם חשוב בתירגול. אנחנו נושמים כל הזמן באופן אוטומטי ומספקים חמצן לגוף, אבל כשמתרגלים יוגה פנים הופכים את הנשימה למודעת ומתוזמנת, נשימה עמוקה ונשיפה איטית שמעניקה מלאי חמצן מוגבר וטוב לחילוף חומרים, או נשימה מתואמת עם התרגיל התורמת להרגעה ופיזור מתח שמצטבר ביום-יום.

 

תרגול בשילוב נשימה מודעת מסייע בהטמעת התרגילים ותורם למראה פנים קורן וצעיר יותר.

 

הפנים שלכם לעולם

יוגה פנים כאמור היא הרבה יותר מדרך נוספת להצעיר את עור הפנים ו"להיפטר" משנים. אין פה כל רצון למחוק את כל מה שנאגר עם השנים, צלקות, קמטים וכדומה, אלא שביוגה פנים הדרך היא גם ללמד אותנו להשתמש בשרירי הפנים בצורה נכונה יותר וטובה יותר עבור הבריאות שלנו באופן כללי.

 

שימוש נכון בשרירי הפנים, כמו בכל איבר בגוף, יחזק את השרירים מתחת לעור ופעולה זו באופן טבעי מסייעת בהצערת העור, אך היא אינה המטרה העיקרית מאחורי התרגול.

 

התמדה בתרגול יומי מעניק לנו מודעות לשימוש שאנו עושים בשרירי הפנים, ומחזיר את השליטה בהבעות ובתגובות שלנו גם אם הינו בטוחים שהן נעשות באופן אוטומטי ללא שליטה ויכולת שינוי.

 

חשוב לזכור כי השינויים אינם דרמטיים או קיצוניים בשלב התירגול ההתחלתי, עם זאת, התמדה בתרגול יכולה להביא להחזרת נפח, אור, הפחתת קמטים, סימטריה ואפילו גוון עור אחיד יותר עקב כך שיש פחות שקעים בעור.

 

תרגול קבוע יצבור שינויים רבים קטנים שלאחר שבועות של התמדה יביאו לשינוי אחד גדול ששווה להתמיד בשבילו.

 

תרגיל יוגה לצוואר של נועה מוסקט

1. הטו את הראש 45 מעלות ימינה ולמעלה ונשפו תוך הזזת הלסת התחתונה שלוש נשיפות. חזרו על הפעולה חמש פעמים.

 

2. הזיזו באיטיות את הראש לצד השני, הטו את הראש 45 מעלות שמאלה ולמעלה ובצעו את אותה הפעולה

 

3. תופפו קלות על כל אזור הצוואר להרגעה.

 

 

הכותבת הינה מורה ליוגה, מוסמכת ל'יוגה פנים'

 

 

צפו בתרגול נוסף של יוגה פנים: 

 

 

 

המדור בשיתוף מגדלי הים התיכון

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מגדלי הים התיכון
צילום: ענבל שני
לרכך ולהרגיע את העור. נועה מוסקט מבצעת
צילום: ענבל שני
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים