שתף קטע נבחר

אחרי שעבר חרם - הפך לכוכב טיק-טוק

אפיק גלברג עבר שיימינג וחרם במשך שנים, אבל כיום הוא מנהל עמוד טיק-טוק מצליח ויש לו מסר לילדים: "תאהבו את עצמכם כי אתם שווים כמו כל אחד אחר. כדאי להיעזר בהורים ופשוט לשים פס על מה שאומרים לכם"

 

 

לאחרונה שומעים על עוד ועוד ילדים בגילים שונים שעוברים חרם. אפיק גלברג (16.5) חווה נידוי חברתי ושיימינג במשך שנים ומבין את התחושות הקשות שהם עוברים.

 

"עברתי חרם מכיתה א' עד ו' כי עברתי ממעלות תרשיחא לקריית אתא, פחות התחברתי להתנהגות של הילדים ופחות ידעתי איך להתנהג איתם", מספר גלברג בראיון לאולפן ynet, לרגל יום המודעות לשיימיג שמתקיים היום (ב').

 

אנחנו רואים הודעות קשות שקיבלת וקללות.

"אלה תגובות שכתבו לי בטיק-טוק. היום אני מנהל עמוד עם כמעט 40 אלף עוקבים. יש הרבה תגובות פחות מתאימות, אבל צריך לדעת יש הרבה אנשים שגם אוהבים אותי, וצריך לקחת דברים בפרופורציות, תמיד יהיו תגובות".

 

אפיק גלברג  ( )
"ההורים תמיד תמכו בי"

איך הצלחת להתגבר כשהיית צעיר יותר?

"ההורים תמיד תמכו ועזרו, ובלעדיהם לא הייתי מצליח לעבור את זה. בנוסף לזה אני בטיפול פסיכולוגי שמאוד עוזר, בגלל השיימינג ועוד כל מיני דברים כי יש דברים שבאמת פוגעים ותמיד כיף לפרוק.

 

"החרם שעברתי היה בתקופת היסודי. היום יש לי קשר עם הילדים בכיתה ובסופו של דבר אנחנו יודעים איך להתנהג אחד לשני בכבוד".

 

קראו עוד:

איך תזהו שהילד שלכם עובר חרם?

האמא שקוראת להורים למנוע את החרם הבא

איך תוודאו שהילד שלכם לא יעשה חרם?

 

יש לך מסר לילדים שעוברים דברים כאלו?

"כן, זו תקופה וכמו כל דבר בחיים התקופה עוברת. תאהבו את עצמכם כי אתם שווים כמו כל אחד אחר. כדאי להיעזר בהורים ולא להתייחס, לשים פס על מה שאומרים לכם".

 

"אל תתייחסו למה שאומרים לכם" (צילום מתוך טיק-טוק)
"אל תתייחסו למה שאומרים לכם"(צילום מתוך טיק-טוק)

אל תישארו לבד עם הבריונות

"זה מאוד מעודד לראות שאפיק התגבר על כל מה שחווה כילד, והוא באמת אמר את המילים הנכונות - אל תישארו לבד עם הבריונות", אומרת אורנה היילינגר, מנהלת "נטיקה" מבית איגוד האינטרנט הישראלי.

 

"השיימינג הוא כלי נשק, בין אם זה מאדם לאדם מבודר או בין ילד לילד. אם לא נדבר על הנושא הוא לא יפסק. אי אפשר לעבור על זה לסדר היום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מתוך טיק-טוק
"לוקח דברים בפרופרציות"
צילום מתוך טיק-טוק
מומלצים