שתף קטע נבחר

כמעט 4 שנות מאסר לצעיר שהפיץ תמונות אינטימיות של שרון פרי

בית המשפט גזר על סאבר אבו עצא מתל שבע 45 חודשים בכלא לאחר שהורשע בפריצת הרכב של שדרנית הספורט, גניבת הטלפון שלה והפצת תמונותיה באינסטגרם. "זה מגיע לפגיעה מינית", קבע השופט

  

 

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (שני) שלוש שנים ותשעה חודשי מאסר לסאבר אבו עצא, בן 29 מתל שבע, שהורשע בגניבת הטלפון של שדרנית הספורט שרון פרי ובהטרדה מינית בשל הפצת התמונות האינטימיות שלה. אבו עצא נדרש גם לפצות את פרי ב-16 אלף שקל.

שרון פרי מוסרת עדות בבית המשפט (צילום: בראל אפרים)
שרון פרי בבית המשפט, החודש(צילום: בראל אפרים)

"זה מגיע לפגיעה מינית", אמר היום השופט דניאל בן טולילה. "דבריה של פרי על תחושת האונס הווירטואלי מדברים בעד עצמם. כמעט ארבע שנים אחרי האירוע, פרי מעידה שהתמונות עדיין מסתובבות ברשת ולא ניתן להסירן", נימק השופט. "לא ברור לי מה המניע להפיץ את התמונה תוך התחזות לפרי והוספת משפטים מבזים".

 

אבו עצא, שריצה בעבר שנתיים מאסר בגין עבירות אחרות, עדיין מכחיש את מעורבותו בפרשה, שהחלה לפני שלוש שנים וחצי. ביוני 2018 הובא לבית משפט השלום בבאר שבע לשמיעת הכרעת הדין בעניינו - ונמלט מהמקום. רק באפריל 2020 איתרו אותו שוטרים מתחנת עיירות בפיקודו של סנ"צ משה זריהן. במהלך המרדף אחריו הוא נסע בפראות וניגח שש מכוניות, בהן גם ניידת. בשל כך נשלל רישיונו לשלוש שנים. הוא הורשע בנוסף גם בעבירות פריצה לרכב, גניבה מרכב, חדירה לחומר מחשב ועבירות נוספות.

גזר דין בפרשת שרון פרי במחוזי באר שבע (צילום: בראל אפרים)
אבו עצא בהשמעת גזר הדין(צילום: בראל אפרים)

גזר דין בפרשת שרון פרי במחוזי באר שבע (צילום: בראל אפרים)
(צילום: בראל אפרים)

הפרקליטות דרשה לגזור עליו ארבע שנות מאסר בגין עברו, אך השופט הסתפק בשלוש שנים ותשעה חודשים בניכוי ימי המעצר. "מדובר ברוע ונבזות", הוסיף השופט שהדגיש כי העבירות שבהן הורשע בגין הימלטותו הן תולדה של העבירות הראשונות.

 

נציג המדינה, עו"ד אסף בר יוסף, הדגיש את חומרת עבירות הפצת התמונות והסרטונים ואת הפגיעה הקשה בפרי. "בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות שצריך להחמיר בעבירות מסוג זה", אמר בר יוסף. "בית המשפט קבע שהעובדה שהמתלוננת המשיכה בחייה לא אמורה לפעולה לחובתה, ויש להכיר בפגיעה הרבה שנגרמה לה בעקבות הפרסום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים