שתף קטע נבחר

גופת מחבל שרצח בפיגוע לא תוחזר: "היה קשור לחמאס"

בית המשפט דחה את עתירת משפחת המחבל מוחמד טארק יוסף, שרצח בדקירות את יותם עובדיה ביישוב אדם לפני כשנתיים. אלמנתו קראה לשופטים לא לאשר את המהלך: "מאז אותו לילה הילד הגדול שלי - בן ארבע - שואל איפה אבא". פרקליטו, שטען כי למשפחה "לא הייתה זיקה לחמאס", משך לבסוף את העתירה

בבית המשפט העליון סערו הבוקר (יום ב') הרוחות בדיון שעסק בהחזרת גופת המחבל מוחמד טארק יוסף, שרצח את יותם עובדיה בפיגוע הדקירה ביישוב אדם לפני כשנתיים. אלמנת הנרצח, טל תהל עובדיה, קראה לשופטים שלא לאשר את המהלך ובתום הדיון החליטו לדחות את העתירה: "קיבלנו מידע על קשר וזיקה של המפגע וארגון חמאס. שמענו דיווח על המשא ומתן (בין ישראל לחמאס). נוכח המידע ששמענו, אנחנו לא רואים כל עילה להתערב בהחלטה להחזיק בגופה".

 

 

 

יותם עובדיה משפחה ילדים הרוג נרצח ב פיגוע דקירה ב אדם התנחלות מחבל מוחמד טארק יוסף מ כובר ()
יותם עובדיה ז"ל, שנרצח בפיגוע, ובני משפחתו
 

טל תהל עובדיה (צילום: שלו שלום )
האלמנה טל תהל-עובדיה(צילום: שלו שלום )

טל תהל עובדיה (צילום: שלו שלום )
מחוץ לאולם בית המשפט(צילום: שלו שלום )

בפתח הדיון טען עו"ד מוחמד אבו-סנינה, המייצג את משפחת המחבל, כי המשפחה אינה קשורה לארגון חמאס ולכן הוא מבקש לשחרר את הגופה. השופטים השיבו כי הזיקה של המחבל לחמאס היא הרלוונטית לעניין".

 

"אלמנת הנרצח, טל תהל-עובדיה, אמרה: "המחבל הגיע כדי לבצע מסע הרג. אם לא יותם שנלחם בו - הוא היה רוצח בני נוער שעמדו מטרים ספורים ממנו. מאז אותו לילה, הילד הגדול שלי שואל איפה אבא. הוא בן ארבע והפך מילד שמח לילד עצוב. בני הקטן כלל לא יודע מה פירוש המילה. הילדים שלי יגדלו בלי להכיר אותו והצלקת הזו תלך איתנו לכל מקום. מאז אותו לילה, אני וילדיי נעים בין המשפחות שלנו שתומכות בנו כדי למצוא תקווה ונחמה".

 

 

 

היא המשיכה: "המחבל רצח באכזריות את בעלי רק בגלל שהוא יהודי. אני ניצבת לפניכם ומביעה את התנגדותי המוחלטת לשחרור הגופה והחזרתה למשפחתו, כמו גם על עצם מתן האפשרות למשפחת המחבל להגיש את הבקשה. תפקיד המדינה הוא להגן על אזרחיה. חשוב לנו שההרתעה לא תאבד. לא מגיעות להם שום הקלות".

  

מוחמד טארק יוסף ()
המחבל, מוחמד טארק יוסף

לאחר הפסקה בת מספר דקות, הודיעה שופט מני מזוז כי "לאחר שנשמעו הטענות ועיינו במעמד צד אחד בחומר החסוי, הצגנו בפני העותר את הדברים והוא חוזר בו מהעתירה. העתירה נדחית".

 

בתום הדיון אמרה תהל-עובדיה: "אני מברכת על החלטת בית המשפטת. אני מקווה שלא נצטרך להגיע לפה לדיונים כאלה - אלא אם כן זה יהיה לטובת שחרור חיילים שלנו".

 

עובדיה, בן 31 במותו, נרצח על-ידי מוחמד טארק יוסף בן ה-17 מהכפר כובר ביולי 2018, בעת שהיה בדרכו לביתו להפתיע את אשתו לרגל ט"ו באב. סמוך ל-21:00 באותו יום, חצה המחבל את גדר ההתנחלות, עבר גן משחקים - ואז פתח במסע הדקירות. הוא פגע בשלושה בני אדם, בהם עובדיה. הוא הובהל לבית החולים - שם נקבע מותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים