שתף קטע נבחר

יומיים לפני: הממשלה עוד לא אישרה התקנות לפתיחת מסעדות וברים

ביום רביעי אמורים להיפתח בתי הקפה, המסעדות, הברים והמועדונים, כמו גם בריכות השחייה והמלונות. עם זאת, למרות שאושרו על ידי משרד הבריאות כבר בשבוע שעבר, התקנות הסופיות עדיין לא הובאו לממשלה - שככל הנראה צפויה לדון בהם רק מחר

ביום רביעי אמורות להיכנס לתוקף ההקלות שאושרו על ידי משרד הבריאות להפעלת מסעדות, ברים, מועדונים, בריכות שחייה, מלונות וכן חוגים ותנועות נוער. עם זאת, העדכון הסופי לתקנות החירום יובא לאישור הממשלה ככל הנראה רק מחר לאחר שמשרדי הבריאות והמשפטים יסיימו עם שינויי הניסוחים האחרונים. בינתיים, היום בצהריים (שני) עודכן  "התו הסגול" להפעלת המסעדות והברים

 

המסעדות עוד לא נפתחו - וכבר אין מקום

 

 

מסעדות במשבר כלכלי בצל נגיף הקורונה בישראל (צילום: ניצן דרור)
בית קפה בתל אביב. רק עוד יומיים(צילום: ניצן דרור)

לפי התקנות, מסעדות, בתי קפה, ברים ומועדונים שמכילים עד מאה לקוחות יוכלו לפעול בתפוסה מלאה, ובמקומות שבהם יותר ממאה לקוחות התפוסה המרבית תהיה 85%. בנוסף יישמר מרחק של מטר וחצי בין שולחנות, ובכניסה ימדדו חום ללקוחות. בתקנות הודגש כי לא יתקיימו הופעות חיות או ריקודים, אך אין מניעה להפעיל די.ג'י.

 

עוד בתקנות: יהיו עמדות לחיטוי ידיים בכניסה לעסקים, כל העובדים יצטרכו לעטות מסכות - למעט עובדי מטבח הנחשפים לחום גבוה בעבודתם, קבלת המנות תהיה באמצעות הגשה בלבד, במשמרות ישובצו ככל האפשר אותה קבוצת עובדים יחד באותה משמרת ותתבצע הפרדה ככל הניתן בין עובדים הנוגעים באוכל, לבין עובדים העוסקים בניקיון.

 

לגבי בריכות השחייה נזכיר כי לפי התקנות שגובשו יישמר מרווח של שישה מטרים רבועים לכל רוחץ ו-10 מ"ר בשטח מחוץ לבריכה. המלונות ייפתחו בהתאם להנחיות לגבי המסעדות והבריכות. 

 

בחוגים, שייפתחו גם הם ביום רביעי, תהיה שמירה על קפסולות (קבוצות) קבועות, בחוג שמתקיים בכיתת גן/לימוד - 5 מ"ר לאדם. בחוג שמתקיים במרחב הפתוח - 2 מ"ר לאדם. סטודיו - 7 מ"ר לאדם.

 

ממשרד הבריאות נמסר כי "הנושא נמצא בגיבוש אחרון של גורמי המקצוע והגורמים המשפטיים. עם סיום הטיוטה הסופית העניין יובא לאישור הממשלה".

 

 

שר הבריאות יולי אדלשטיין קיבל בשבוע שעבר את המתווה שהוצג לו על ידי דרגי המקצוע ואישר אותו: "אני שמח שמצב הקורונה מאפשר את פתיחת המשק לרווחת העסקים והנעת המשק. אני שב ומדגיש - המשך ההקלות תלוי אך ורק בהקפדה על כללי משרד הבריאות. אני מצפה לשיתוף פעולה מצד בעלי העסקים".

 

על המועד לפתיחת המסעדות והמועדונים הוחלט בפגישה שנערכה בשבוע שעבר בשיחת וידאו עם בכירים מהדרג המקצועי של משרדי הממשלה, בהובלתו של פרופ' איתמר גרוטו ונציגים מעיריות תל אביב וירושלים יחד עם ארגון "מסעדנים חזקים יחד". 

 

המסעדנים הסכימו למתווה שיאפשר, לדבריהם, לעסקים להיות כלכליים, ובכך גם לשמור על בריאות הלקוח והחוויה במסעדה. המסעדנים הסכימו למתווה לתקופת ביניים, עד להסרת כל המגבלות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים