שתף קטע נבחר

"הורה לקשור רגליים": איש כת "לב טהור" הואשם בהתעללות בילדים

אלעזר רומפלר, חבר בקהילה החרדית הקיצונית שהוכרזה כת פוגענית, מואשם בתקיפת שני ילדים בני 10 שלמדו אצלו לפני עשור בקנדה. לפי המקרים המתוארים, שני הקורבנות סבלו משטפי דם ומנפיחויות בגופם

 

 

המנהל הפשיט את המתלונן מבגדיו, הורה לאחד המלמדים לקשור את רגליו של הילד ולאחר מכן הכה אותו באמצעות מקל. כך מתואר בכתב אישום בגין התעללות בשני ילדים שהוגש היום (ג') נגד אלעזר רומפלר (46), מנהל בית ספר לשעבר בכת של קהילת "לב טהור" שפעלה בקנדה.

 

הקהילה החרדית הקיצונית שאליה משתייכים המעורבים מונה עשרות משפחות. חברי הכת מסתובבים ברחבי העולם מתוך מטרה להיעלם מידן של רשויות המדינות. במועדים הרלוונטיים לכתב האישום שהוגש היום לבית המשפט המחוזי בירושלים, ישבה הקהילה בקנדה. כעת שוהים מרבית חבריה בגואטמלה. כמה מחברי הקהילה הסתבכו בעבר בפלילים, ורומפלר עצמו נעצר בדצמבר האחרון לאחר שהגיע לארץ מגואטמלה.

 

באפריל 2017 הוכרזה הקהילה על ידי בית משפט לענייני משפחה כת פוגענית, לאחר שהתברר כי במסגרתה נהוג להעניש קטינים ובגירים בצורה קשה ואכזרית, לחתן קטינים, להפריד בין ילדים לבין הורים, למנוע חינוך פורמלי וליצור ניתוק מהעולם החיצוני.

הגשת כתב אישום נגד אלעזר רומפלר חבר ״לב טהור״ בגין עבירות התעללות בקטינים שביצע בקנדה (צילום: אלכס קולומויסקי)
אלעזר רומפלר בבית המשפט, היום(צילום: אלכס קולומויסקי)

לפני כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד אביעד דוויק מפרקליטות מחוז ירושלים, בין 2009 ל-2011 רומפלר היה מנהל בית ספר לילדים בני 6-13 בקהילה בקנדה. בחורף 2009 או בסמוך לכך, עלה חשדם של רומפלר ומלמדים אחרים בבית הספר כי אחד הילדים, אז בן 9 וכיום בן 20, גנב כסף מקופות הצדקה. "בעקבות כך", צוין בכתב האישום, "כינסו רומפלר והמלמדים האחרים את כלל תלמידי בית הספר והמלמדים בו.

 

"הנאשם החל לשאת דברים, תוך ציטוט פסוקים מכתבי הקודש וספרים אחרים, ודיבר על חומרת מעשה הגניבה ועל כך שיש להעניש את מי שגנב. לאחר מכן, הנאשם ואחרים לקחו את המתלונן והפשיטו אותו מבגדיו כך שהוא נשאר רק עם תחתוניו. לאחר מכן הושכב הילד על שולחן שהיה במקום, והנאשם הורה לאחד המלמדים לקשור את רגליו של הילד לשולחן על מנת שהוא לא יזוז. במקביל, ידיו של הילד נקשרו מאחורי גבו, תוך כדי שהוא צועק ובוכה".

 

"הילד צעק לעזרה"

לפי כתב האישום, "לאחר מכן החלו רומפלר ומלמד נוסף להכות את הילד באמצעות חגורה ומקל. הנאשם והמלמד הכו את המתלונן מספר רב של מכות חזקות מאוד, במשך מספר שעות, והכול תוך כדי שהילד צועק לעזרה ומבקש מהם להפסיק במעשים.

 

"הנאשם אמר בתגובה לילד כי הוא ימשיך להרביץ לו כיוון שבשעת הגניבה לא בכה ועל כן עכשיו עליו לבכות. בשלב כלשהו הילד הפסיק לצעוק לאחר שאפסו כוחותיו, אך הנאשם והאחר המשיכו להכות אותו. גם ילדים אחרים שצפו באמור לעיל בכו תוך כדי המכות הקשות. רומפלר והמלמד הכו את הילד בגבו, ולאחר מכן הפכו אותו על גבו והמשיכו להכות אותו על חזהו ובטנו וכן על רגליו וישבנו".

 

כתוצאה מהמעשים גופו של הילד התנפח והוא סבל משטפי דם. עוד צוין כי הילד לא יכול היה לעמוד כתוצאה מהמכות הקשות ונזקק לנשיאה על ידי שני ילדים אחרים שלקחו אותו לביתו. לפי הפרקליטות, "במעשיו המתוארים לעיל עשה הנאשם בקטין מעשה התעללות גופנית ונפשית וכן תקף אותו וגרם לו חבלה של ממש והכול כשהנאשם אחראי עליו".

 

בסעיף אישום אחר, מתוארת תקיפה של ילד אחר בן 10 ב-2011. "הנאשם", כך נטען, "שמע כי הילד (כיום בן 19), שיקר בנוגע לכך שהוא צריך משקפיים. בעקבות כך כינסו הנאשם והמלמדים האחרים את תלמידי בית הספר של הקהילה ואמרו להם כי יש ביניהם תלמיד ששיקר וכי הוא צריך להתוודות על כך, אך אף אחד מהילדים לא ענה. לאחר מכן נלקח הילד למרכז הבמה והוא נשאל באופן ישיר על מה הוא שיקר. הילד פחד ורעד ועל כן לא ענה. במהלך הדברים דיבר אף הנאשם עם התלמידים והסביר להם על האיסור לשקר.

 

"לאחר מכן הופשט הילד מבגדיו ונותר רק עם מכנסיים וחולצה. המעורבים השכיבו אותו על שולחן, ולאחר מכן נאמר לילד שאסור לו לזוז בזמן המכות שיקבל ולא הוא ייקשר. לאחר מכן החלו שניים מהמלמדים להצליף בילד בגבו ובישבנו במשך כשעה, והכול תוך שהנאשם כמנהל בית הספר והמלמדים האחרים צופים במעשה".

 

עוד צוין בכתב האישום כי הילד בכה לאורך המעשים ואף צעק כי הוא יעשה תשובה, אך המלמדים המשיכו להכות אותו. כתוצאה מכך סבל הילד במשך תקופה ארוכה מכאבים ונפיחויות וכן מסימני הצלפה בגבו ובישבנו. לטענת הפרקליטות, "במעשיו המתוארים לעיל עשה הנאשם בצוותא חדא בקטין מעשה התעללות גופנית ונפשית וכן תקף אותו בצוותא וגרם לו חבלה של ממש, והכול כשהנאשם אחראי עליו".

 

לבקשת הפרקליטות, בית המשפט המחוזי בירושלים האריך את צו העיכוב של רומפלר מהארץ עד לדיון הבא בעניינו שייערך בשבוע הבא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
רומפלר בבית המשפט
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים