שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג

נינתו של דרייפוס: "מזועזעת מהשוואת הפרשה למשפט נתניהו"

יעל פרל-לואיז ציינה כי "מבחינת העובדות ההיסטוריות אין שום מקום להשוואה. זה מוזיל מהעוצמה הסימבולית של פרשת דרייפוס". היא הבהירה כי אינה מצפה להתנצלות על ציוצו של יאיר נתניהו: "מן הראוי שילמדו את העובדות. מה שקורה בישראל - מבהיל ומסוכן"

יעל פרל-רואיז, נינתו של אלפרד דרייפוס, הקצין היהודי בצבא צרפת שהואשם בבגידה וריגול על אף העדויות המפוקפקות נגדו, התייחסה היום (ג') להשוואה בין משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין משפטו של דרייפוס ואמרה כי היא "מזועזעת מכך".

יעל פרל-רואיז נינתו של דרייפוס (באדיבות i24NEWS)
"מזועזעת מההשוואה - אין לה מקום". יעל פרל-רואיז נינתו של דרייפוס(באדיבות i24NEWS)

היא הסבירה בריאיון ל-i24NEWS בצרפתית כי "מבחינת העובדות ההיסטוריות אין שום מקום להשוואה בין משפט דרייפוס לבין האקטואליה בישראל. אני מאוד מודאגת ממה שקורה בישראל וחושבת שזה מבהיל ועלול להיות מסוכן מאוד".

 

פרל-רואיז הגיבה בשיחה מפריז על הציוץ שהעלה בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, שהשווה בין שני הפרשות וטען שלשום כי "היום יתחיל משפט דרייפוס". ההשוואה למשפט דרייפוס חזרה על עצמה ברשת ואף בהפגנה מחוץ לבית המשפט המחוזי בירושלים מצד תומכי נתניהו ביום הקראת כתב האישום.

  ()

  ()

  ()
מסכות איתן הגיעו חלק מתומכי נתניהו להפגנה מחוץ לבית המשפט בירושלים

"חשוב לי להגיד שמשפחת דרייפוס לא מעוניינת בשום מקרה להתערב בעניינים פוליטיים פנים ישראלים ולכן אני מדברת בשמי בלבד", הבהירה הנינה שהוסיפה כי "בנימין נתניהו עדיין לא נשפט ולכן ההקבל כלל לא יכולה להיעשות".

 

לדבריה ההשואה "מוזילה מהעוצמה הסימבולית" של פרשת דרייפוס. "צריך להשוות רק בין דברים ברי-השוואה. מה שקורה כיום זה שמשתמשים באופן שיטתי במשפט דרייפוס בכל פעם שעולה פרשיית רצח או שחיתות, או פרשייה פוליטית. צריך לדעת שדרייפוס נשפט והואשם על לא עוול בכפו. דרייפוס נשלח לחמש שנים ל'אי השטן', לאחר שנשפט על ידי בית משפט צבאי. אני באמת לא רואה היכן ההקבלה. אם אתה רואה מקום להשוואה, אשמח לשמוע".

 

פרל-רואיז נשאלה האם הייתה רוצה לשמוע גינוי לציוץ מצד ראש הממשלה נתניהו, והשיבה: "תראה, אני לא רוצה להתערב בענייני משפחת נתניהו. אבל נראה לי שיהיה מן הראוי ללמוד שוב את משפט דרייפוס, כדי להבין שאי-אפשר להשוות בינהם".

 

"אני מאוד אוהבת את ישראל, ישראל חשובה לי מאוד, וברמה האישית אני מודאגת מאוד. אני חושבת שהחברה (הישראלית) שסועה סביב ערכים שאינם הערכים המוסריים של מייסדי המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות i24NEWS
נינתו של דרייפוס
באדיבות i24NEWS
מומלצים