שתף קטע נבחר

דיל בכחול לבן לקראת אישור החוק הנורבגי: ראשות ועדה תמורת עריקה

במפלגתו של גנץ מנהלים מגעים עם שתי מועמדות מיש עתיד ותל"ם - מיכל קוטלר וונש ותהלה פרידמן, שייכנסו לכנסת בעקבות החוק הנורבגי - כדי שיצטרפו לקואליציה. החוק אמור לעלות היום להצבעה במליאה בקריאה טרומית

 

מיכל קוטלר וונש כחול לבן חוק נורבגי תהלה פרידמן כחול לבן  (צילום: קמפיין כחול לבן )
מיכל קוטלר וונש ותהלה פרידמן(צילום: קמפיין כחול לבן )
 

לקראת אישורו בכנסת של החוק הנורבגי מנהלים בכירי כחול לבן משא ומתן עם שתי מועמדות מיש עתיד ותל"ם על צירופן לקואליציה תמורת תפקידים בכירים בכנסת. מדובר במיכל קוטלר וונש ממפלגתו של משה (בוגי) יעלון ובתהלה פרידמן ממפלגתו של יאיר לפיד, שאמורות להיכנס לכנסת במסגרת החוק הנורבגי.

 

בכחול לבן מנהלים עם השתיים מו"מ כדי ש"יערקו" משורות המפלגות שלהן ויצטרפו לקואליציה ולסיעת כחול לבן. על השולחן הונחה הצעה שלפיה השתיים יקבלו את ראשות ועדות המדע ושלום הילד.

 

 

יוראי להב הרצנו יש עתיד ()
הכריז כי יישאר באופוזיציה. יוראי להב הרצנו
 

במסגרת החוק הנורבגי אמורים להיכנס לכנסת חמישה ח"כים חדשים מרשימת כחול לבן. שלושה מתוך החמישה הם אנשי יש עתיד ותל"ם: ח"כ לשעבר יוראי להב הרצנו, מיכל קוטלר וונש ותהלה פרידמן. שתיים הן מועמדות של חוסן לישראל, ובאופן אוטומטי הן יצטרפו לסיעת כחול לבן בראשות גנץ: עינב קאבלה והילה שי וזאן.

 

אם לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון, מליאת הכנסת תעלה את החוק הנורבגי לדיון היום (רביעי) ותאשר אותו בקריאה טרומית. החוק אמור היה לעלות כבר בשבוע שעבר ונדחה ברגע האחרון מסיבה לא ברורה. במתכונתו הנוכחית הוא נועד לאפשר ל-12 משרי הממשלה להתפטר מכהונתם בכנסת, וכך לפנות מקום בה לבאים בתור ברשימת מפלגותיהם. סיעת כחול לבן חפצה יותר מכולן בחוק הנורבגי, מכיוון שכמעט כל חבריה מונו לשרים - מה שמותיר אותה ללא יכולת לתפקד בכנסת.

 

בכחול לבן לא רוצים ששלושה ח"כים חדשים ייכנסו על חשבונם לכנסת ויעברו לשורות האופוזיציה. ח"כ לשעבר להב הרצנו כבר הכריז כי בכל מקרה אין בכוונתו להצטרף לקואליציה, אלא להישאר במפלגת האם שלו. אבל שתי המועמדות פרידמן וקוטלר וונש מנהלות מגעים על הצטרפות לכחול לבן. בכירים בכחול לבן אמרו כי השתיים צפויות להצטרף לקואליציה ולהשתלב בחלוקת התפקידים של כחול לבן בכנסת. במקרה כזה "תתרום" כחול לבן במסגרת החוק הנורבגי רק את ח"כ להב הרצנו לשורות האופוזיציה, ובכך תמזער את הנזק עבורה במסגרת החוק הנורבגי.

 

הדיל הפוליטי שנרקם בימים האחרונים עם המועמדות נועד לפצות את כחול לבן על מותו של "החוק הנורבגי המדלג" - שנועד למנוע ממועמדים שאינם ממפלגת האם של בני גנץ להיכנס לכנסת.

קוטלר וונש ופרידמן ביקשו שלא להגיב.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קמפיין כחול לבן
מיכל קוטלר וונש ותהלה פרידמן
צילום: קמפיין כחול לבן
מומלצים