שתף קטע נבחר

המסעדות והבריכות נפתחו: "נגמרה הקורונה, חגיגה"

עם ההקלות שאישרה הממשלה, מסעדות ובריכות שחייה ברחבי הארץ נפתחו ללקוחות. תושבים שמחו: "מרגש, כמו לחזור לכיתה אחרי חופש גדול". ויש מי שמתח ביקורת: "הגיע הזמן, היו צריכים לפתוח עוד הרבה קודם"

  

 

כפי שהממשלה אישרה, מסעדות ובתי קפה ברחבי הארץ נפתחו היום (ד') לישיבת לקוחות במקום - לאחר כחודשיים שבהם פעלו במתכונת של "טייק אווי". גם בריכות השחייה פתחו שוב את השערים. "היו צריכים לבטל מזמן את האיסור הזה, שאין בו היגיון כל עוד שומרים על הכללים", אמרו תושבים.

 

בתוך כך, עשרות לקוחות פקדו הבוקר את "קפה לנדוור" בשכונת פלורנטין בתל אביב. "הגיע הזמן שאפשר יהיה לשבת", אמרה מאיה שגרה בשכונה. "אנשים כבר במילא בלי מסכות, ורוב המקומות עובדים, היו צריכים לפתוח את המקומות האלה עוד קודם. נראה שהגזימו מאוד עם הנהלים, אני לא יודעת אם זה היה מוצדק או לא".

מסעדת מיט בר בתל אביב (צילום: מוטי קמחי )
"חגיגה". מסעדת מיט בר בתל אביב(צילום: מוטי קמחי )
 
מסעדת מיט בר בתל אביב (צילום: מוטי קמחי )
"הגיע הזמן, היה צריך לפתוח קודם"(צילום: מוטי קמחי )

מסעדת מיט בר בתל אביב (צילום: מוטי קמחי )
ראש העיר חולדאי במקומות הפתוחים(צילום: מוטי קמחי )

גם לקוחות קפה "סיטי" בפלורנטין מילאו את השולחנות. "אין קורונה, היא כבר נגמרה", אמר ארי שישב במקום. "עבדנו על עצמנו, עד עכשיו קנינו קפה בכוס קרטון וישבנו על ספסל בחוץ. עכשיו אפשר לשבת בצורה נורמלית. היו צריכים לפתוח מזמן".

 

במאפיית "לחמים" ברחוב החשמונאים בעיר עדיין לא הוציאו שולחנות החוצה, אך בניגוד לשבועות האחרונים הם התירו לסועדים לשבת על שולחן הבר שנמצא בחוץ. בשבוע הבא הם כבר יחזרו לשגרה. "זאת חגיגה שלמה, כמו לחזור לכיתה א' אחרי החופש הגדול", אמר מנכ"ל הרשת, אביהו ולדמן. "אפשר כבר לראות אנשים שיושבים בחוץ ומתחילים להחיות מחדש את כל בתי הקפה, הכול מלא. צמצמנו בכוח אדם, העלינו את רמת ההיגיינה על ידי כך שארזנו מוצרים ואנחנו מקפידים מאוד על התקנות והניקיון. אנחנו עוזרים לאנשים לשמור על הכללים, נותנים מסכה למי שאין". ולדמן סיפר כי בימים האחרונים נרשמה עלייה במספר הלקוחות, לאחר חזרתם של עובדים למשרדים.  

מסעדת מיט בר בתל אביב (צילום: מוטי קמחי )
"חגיגה שלמה". תל אביב(צילום: מוטי קמחי )

מסעדת מיט בר בתל אביב (צילום: מוטי קמחי )
(צילום: מוטי קמחי )

מסעדת מיט בר בתל אביב (צילום: מוטי קמחי )
מתכוננים לפתיחה המחודשת(צילום: מוטי קמחי )

גם תושבים בחיפה פקדו את המקומות הפתוחים. "שדרת השווארמות" בקצה רחוב יפו התמלאה באנשים - וגם בפקקים. הלקוח הראשון בחומוסיית "אבו מארון" היה דוד, שהגיע מחדרה. "באנו במיוחד, כן. אני שמח להיות הראשון פה כי כבר חודשיים וחצי אנחנו אוכלים בעיקר את הלב", הוא אמר. "הסגר הזה עשה לנו רע, אבל בסדר, הוא השאיר אותנו בחיים. עם ישראל מספיק חזק ואני גאה בו".

 

בעל המקום, מארון עיסא, סיפר כי אף שהעסק היה משותק למחצה במשך יותר מחודשיים, הוא עדיין לא קיבל פיצוי כלשהו מהמדינה. "אנחנו מקווים שיהיה טוב, שנצליח לחזור לשגרה כמו שצריך. כיף שאנשים הגיעו במיוחד אבל בינתיים די ריק פה".

בתי עסק פתוחים בחיפה (צילום: אביהו שפירא)
בתי עסק פתוחים בחיפה(צילום: אביהו שפירא)

בתי עסק פתוחים בחיפה (צילום: אביהו שפירא)
חומוסיית אבו מארון(צילום: אביהו שפירא)

 

בתי עסק פתוחים בחיפה (צילום: אביהו שפירא)
"לא נעמוד בעוד סגר". חיפה(צילום: אביהו שפירא)
 

עוד טען בעל החומוסיה כי טרם קיבל עדכון על הנדרש ממנו תחת התו הסגול. "אני אשתדל לשמור מטר וחצי בין לקוח ולקוח, אם אי אפשר בפנים - הם יאכלו בחוץ. אתמול עבדנו עד הערב, שטפנו, הכנסנו ציוד, המקום עבר ניקיון וחיטוי. כאילו ששר הבריאות מגיע לביקור. אני שוטף ידיים מאה פעם ביום, אבל זה היה גם לפני הקורונה. הגיינה זה משהו שבא ממך. עכשיו אנחנו מחכים לאנשים שיגיעו. זה מה שאנחנו צריכים, זה הכול, שנעבור את התקופה הזו. נמאס. ואם חס וחלילה המגפה תחזור? זה הסוף. אנחנו נקרוס".

 

מעבר לכביש נפתחו הדלתות גם באחד העסקים המזוהים עם האזור, "שווארמה חזאן פורד", והלקוחות התרגשו להגיע. אחד מהם, רוני גרונדמן, סיפר: "אני אוכל שווארמה כל הזמן, קודם היינו באים, לוקחים טייק אווי ואוכלים באוטו. אני מאוד מבסוט שהכול מתחיל לזוז".

 

בריכות השחייה נפתחו: "חלק יצטרכו להמתין"

כאמור, גם בריכות השחייה נפתחו היום. בקאנטרי חשמונאים בעיר נפתחה הבריכה אחרי כמעט שלושה חודשים: "חיכינו לרגע הזה כמו דגים למים", אמר מנהל הקאנטרי שמעון בן אלי. "אנחנו עובדים לפי תקנות התו הסגול, שטח הבריכה חולק ל-6 מטרים לשוחה כך שאנחנו מכניסים שני אנשים למסלול. השגרה הבוקר הייתה רגועה, אבל כנראה שאחרי הצהריים יהיה לחץ. ננתב אותו על ידי חלוקה של אנשים על מסלולים, חלק יצטרכו להמתין לפני שייכנסו למים".

 

בן אלי סיפר על הצעדים לשמירה על כללי הבריאות: "אנחנו מאוד מקפידים ומנקים אחרי כל מקטע של שחייה כדי שלאנשים תהיה תחושת ביטחון. יש לנו אפליקציה שבה המגיעים צריכים למלא הצהרת בריאות, ואם הם רוצים להגיע לחוג - הם נרשמים כדי שנדע כמה יש בכל שיעור וכך להימנע מעומסים".

 

"חודשיים וחצי לא שחיתי פה, ואני מגיע כמעט כל יום", אמר אחד השחיינים בהתרגשות. "אני מקווה שאני עדיין בכושר ושהמים טובים ומצוינים. התגעגעתי מאוד לשחות".

  

 

בריכת החשמונאים בתל אביב (צילום: אבי חי )
בריכת החשמונאים בתל אביב(צילום: אבי חי )

 

אושרה פתיחת הבריכות; נתניהו: "תעשו חיים"

שרי הממשלה אישרו אמש במשאל טלפוני ביטול שורה של הגבלות שהוטלו בתקופת הקורונה. בתוך כך, היום כאמור נפתחו מסעדות, בריכות שחייה ואטרקציות תיירותיות, והוכפל מספר האנשים המותר בחללים סגורים. "ההקלות אושרו הודות לירידה הממושכת וההתייצבות במספר החולים המאומתים החדשים מדי יום, נוכח הצעדים שנקטה הממשלה למניעת התפשטות נגיף הקורונה", נכתב.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול: "קיבלנו בשורה מאוד משמחת. קודם כל, אנחנו רוצים לעזור לכלכלה - לבעלי העסקים ולעצמאים שמייחלים לרגע הזה. שנית, אנחנו רוצים להקל על החיים שלכם, לאפשר לכם לצאת להתאוורר, לחזור ככל שניתן לשגרה, לשתות כוס קפה, לשתות גם בירה. תעשו חיים, אבל אנחנו גם עוקבים אחרי ההתפתחויות, ובהתאם להתפתחות התחלואה, אנחנו נערך בהתאם. מקווה שלא נצטרך לשנות ההנחיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
פתוח: בית קפה בתל אביב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים