שתף קטע נבחר

פעילי יש עתיד לא קיבלו מכחול לבן כסף על הבחירות: "הפרו את הבטחתם"

פעילים שעבדו עבור קמפיין הבחירות של כחול לבן טוענים שלא קיבלו את שכרם מכיוון שהם מזוהים עם יש עתיד. לטענת המפלגה של לפיד, "גנץ וכחול לבן חייבים לפעילים חוב מוסרי, וחבל שהם שוכחים את מי שסייע להם". כחול לבן: "עניינם של 16 פעילים נבדק בימים אלה"

פעילים שעבדו במערכת הבחירות האחרונה עבור קמפיין הבחירות של כחול לבן לא קיבלו את שכרם, לטענתם משום שהם מזוהים עם מפלגת יש עתיד. מדובר בפעילים שעבדו ביום הבחירות עצמו בשכר של מאות שקלים, וכן בפעילים ואנשי טלמרקטינג שעבדו במשך כמה שבועות והמפלגה חייבת להם אלפי שקלים, וזאת למרות שעברו שלושה חודשים מאז הבחירות ולכחול לבן אין חובות או גירעונות.

בני גנץ יאיר לפיד (צילום: אלכס קולומויסקי)
"מגיע תשלום לכל הפעילים שעבדו". גנץ ולפיד(צילום: אלכס קולומויסקי)

כחול לבן (צילום: מוטי קמחי)
רביעיית כחול לבן עם הפעילים ביום הבחירות(צילום: מוטי קמחי)
 

בכיר ביש עתיד טוען כי מנכ"ל כחול לבן, אגאי יחזקאל, החליט על עצירה כמעט גורפת של תשלום לפעילי כחול לבן מהבחירות האחרונות המזוהים עם "יש עתיד". "למטות המזוהים עם מחנה גנץ משלמים, אבל למטות שהיו באחריות או בשליטת יש עתיד - לא משלמים", טען הבכיר. "לכאורה בכחול לבן החליטו לעצור תשלומים לכולם, אבל למטות עפולה, קריית שמונה ובית שאן העבירו את הכסף".

 

בנוסף, פעילים מהמגזר האתיופי טוענים כי "יש עתיד" מסרבת לשלם את שכרם מתקופת הבחירות בעקבות החלטת השל השרה פנינה תמנו שטה לעזוב את "יש עתיד" ולעבור לכחול לבן.

 

 

רלי גבע, שריכזה בהתנדבות את מטה הבחירות של כחול לבן יחד עם פעילים נוספים בהוד השרון, סיפרה כי 15 פעילים לא קיבלו את שכרם בגלל שהם מזוהים עם "יש עתיד". לדבריה, "שלוש מערכות בחירות נתנו את הנשמה והבריאות שלנו למען הצלחת כחול לבן בבחירות. עשיתי הכול בהתנדבות מלאה, אבל לא נעים לי ממי שעשו עבודה מצוינת למען המפלגה ועכשיו לא משלמים להם - במיוחד בתקופה הכלכלית הקשה הזו".

 

ממפלגת יש עתיד נמסר: "כחול לבן הפרו את הבטחתם לבוחר וכעת מפרים את מחויבותם החוזית לפעילים שעבדו עם הלב והנשמה, למען שינוי בישראל. מלבד התשלום, בני גנץ וכחול לבן חייבים לאותם הפעילים חוב מוסרי, וחבל שהם שוכחים את מי שסייע להם להגיע למקום שבו הם נמצאים כעת. אנו סבורים כי מגיע תשלום לכל הפעילים שעבדו, עד האחרון שבהם".

 

מכחול לבן נמסר בתגובה: "שילמנו עד כה ליותר מ-95% מהפעילים ועובדי הקלפיות שהועסקו על ידינו, כאשר כמעט לכולם הועבר התשלום עוד לפני חג הפסח. עניינם של 16 פעילים נבדק בימים אלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גוטמן
גנץ ביום הבחירות. "למטות שמזוהים איתו שילמו"
צילום: אלעד גוטמן
מומלצים