שתף קטע נבחר

צילום: AFP

הנסיך חגג במסיבה בסגר ונדבק בקורונה

יואכים, אחיינו של מלך בלגיה, השתתף במסיבה בספרד בניגוד להנחיות הקורונה. בארמון המלוכה אישרו שהוא פיתח תסמיני מחלה. המשטרה הספרדית פתחה בחקירה והמשתתפים צפויים להיקנס. "הם חסרי אחריות"

נסיך בלגי נדבק בנגיף הקורונה אחרי שהשתתף במסיבה בזמן הסגר בספרד ובניגוד להנחיות. כך נמסר מארמון המלוכה במדינה.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

בלגיה נסיך בלגי יואכים ()
סובל מתסמיני מחלה קלים. הנסיך יואכים

הנסיך יואכים, בן 28, נסע מבלגיה לספרד ב-26 במאי. יומיים לאחר מכן השתתף במסיבה בעיר קורדובה. בארמון המלוכה הבלגי מסרו שהוא הגיע לספרד להתמחות. לפי דיווחים, הנסיך מנהל מערכת יחסים ארוכת שנים עם אישה ספרדית.

 

כלי תקשורת בספרד דיווחו שבמסיבה השתתפו 27 בני אדם, בהם אחיינו של מלך בלגיה פיליפ, בניגוד להנחיות הקורונה בעיר האוסרות התקהלויות של יותר מ-15 איש. המשטרה הספרדית פתחה בחקירה ומי שיימצא שהפר את הסגר צפוי להיקנס בסכום של עד 10,000 אירו.

אנשים בספרד יצאו לפעילויות ספורט (צילום: gettyimages)
מתחילים לצאת מהסגר. אנשים מתעמלים במדריד(צילום: gettyimages)

בבית המלוכה אישרו שהנסיך יואכים, בנה הצעיר של הנסיכה אסטריד והעשירי בתור לרשת את כס המלוכה הבלגי, פיתח תסמיני מחלה קלים. כל המשתתפים במסיבה הוכנסו לבידוד.

 

"הם חסרי אחריות", אמרה רפאלה ולנסואלה, נציגת ממשלת ספרד בקורדובה, על המשתתפים במסיבה. "אני מופתעת וכועסת", היא הוסיפה וגינתה את קיום המסיבה בזמן "האבל הלאומי" על המתים הרבים מהנגיף.

 

הסגר שהוטל בספרד היה אחד המחמירים בעולם. קרוב ל-340,000 איש נדבקו בקורונה במדינה ויותר מ-27,000 מתו מהנגיף. החודש הציגה הממשלה תוכנית יציאה בת ארבעה שלבים, שאפשרה לילדים מתחת לגיל 14 לצאת מהבתים אחרי שישה שבועות. מחר יחל השלב השני של ההקלות, שבמסגרתו רק ערים מרכזיות יישארו תחת מגבלות נוקשות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים