שתף קטע נבחר

לפתוח את הלב: ין וינג בריקוד רומנטי

במהלך חיינו אנחנו חווים את הטוב והרע לאו דווקא בעוצמות הנכונות לנו, והכל משום שאנחנו נמצאים על מעין רכבת הרים של עליות ומורדות. שרונה פומס מסבירה איך אפשרות בעזרת פתרון פשוט לרדת מהרכבת ולהתחיל ליהנות

מה עושים כדי לצאת לחופש מעולם של עליות ומורדות אינסופיות? המטאפיסיקה הסינית וההקשר של תודעה חדשה מלמדים שעולם הקוטביות הוא כל מה שהכרנו במשך עידנים. קדימה אחורה, למעלה למטה שוב ושוב. הסכמנו לשחק את מחול הקוטביות כדי להתעורר ולשוב למקור הניטרלי, השקט והבורא בתוכנו.

 

עוד כתבות מעולם הפנג שואי והאסטרולוגיה הסינית

 

במשחק הזה חווינו את הטוב וגם הרע היה חלק מהחיים שלנו, אז אין להתפלא או להתלונן על כך שדברים לא הסתדרו כפי שראינו אצל אחרים, כפי שרצינו. התקשינו להבין מדוע החושך חוזר שוב ושוב כי שכחנו שביקשנו לחוות את הטוב ואת הרע. לעיתים הרע הגיע כשהשתוקקנו לטוב, וכשהיה כל כך רע, הטוב הפציע וניחם עד שהחשיך שוב כמו היום והלילה, הירח והשמש. אין ספק שהווירוס הקוטבי נגע בכולנו, ולצערנו לא מצאנו תרופה, במשך עידנים.

 

בודדים דוגמת בודהה, לאו צ'ה וישוע בן יוסף השאירו אחריהם משפטים חכמים, שאנשים לא היו מסוגלים לחוות בחיי היום יום אלא לזמן קצר. אך שעה שיותר ויותר אנשים מתעוררים לאבולוציה של האנושות המבקשת לסיים עם מלחמות ותודעה של סבל, מתבהר שיש לנו את כל מה שאנחנו צריכים, פשוט שכחנו, תפסנו את הדברים בדרך שגויה עשירה בפילטרים. יותר ויותר מתבהר שההבנה הייתה מנטלית או לא שלמה ואי אפשר היה באמת להיות בשלום בתודעה ישנה של הפרדות.

 

עולם פנג שואי והמטאפיסיקה סינית עשיר באוצרות של חוכמה, אך נדרשו שנים של לימוד בדומה לחוכמת הקבלה וכל חוכמה עשירה אחרת. לעיתים אנחנו מגיעים לסוף חיינו כדי להבין את הכל, נופחים נשימה אחרונה ושבים לשכוח. עכשיו, כשאחנו מתעוררים לעידן חדש מתבהר לנו שקיימת יציאה החוצה מרכבת ההרים המתישה בעליות ומורדות. הפתרון פשוט והוא אפשרי מאי פעם, אך הוא מבקש מאתנו לפתוח את הראש ואת הלב. על ריקוד היין והינג בסרטון שלפניכם:

 

 

שרונה פומס , פנג שואי

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
לצאת לדרך חדשה
צילום: shutterstock
צילום: נוח שחר
שרונה פומס
צילום: נוח שחר
מומלצים