שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "אני מרגיש שהגוף שלי לא מספיק בריא"

  פרויקט "חיים מאוזנים - חיים טובים" המשותף ל"ידיעות אחרונות", ynet ואסם נסטלה ממשיך עם אמג'ד פארס, שעבר מבית הוריו לדירה עם שותפות, בעקבות השירות הצבאי שלו. מהאוכל הבריא של אמא הוא עבר להזמנת אוכל ממשלוחים, אכילה מחוץ לבית והרבה נשנושים. הכירו את סדר היום שלו. בפרק הבא תגיע אליו אורלי פיינה, דיאטנית קלינית, מנהלת תחום התזונה של אסם נסטלה כדי לעזור לו לעשות סדר מחדש

  בשיתוף אסם נסטלה

   

   

  אמג'ד פארס הוא קצין בצה"ל. הוא בן 23 ולטובת שירותו הצבאי הוא עבר לפני למעלה משנה, מבית הוריו בכפר הדרוזי חורפיש, שבגליל העליון, לדירה עם שותפות בתל אביב. מאז הוא מרגיש שהתזונה שלנו יצאה מאיזון, לכן הצטרפף לפרויקט "חיים מאוזנים - חיים טובים", המשותף ל"ידיעות אחרונות", ynet ואסם נסטלה, שמטרתו לסייע למשפחות ויחידים להחזיר את האיזון לחיים בתחומים שונים.

   

   

  "בתל אביב מאד כיף. פתאום לראות אנשים חדשים ומקומות חדשים ולצאת מתי שאני רוצה. אני מאד נהנה מזה. העצמאות עושה לי טוב", הוא מעיד על התפנית שעברו חייו. במקביל הוא מרגיש שיש גם שינוי פחות חיובי במהלך כולו.

   

  "מה שמפריע לי זה שבתוך הגוף שלי אני מרגיש שהוא לא מספיק בריא", הוא אומר בגילוי לב. "אני מאד אוהב את האוכל של אמא שלי. כשאני חוזר מהכפר ואימא רוצה לשלוח איתי דברים מהבית, אני לא לוקח איתי מפני שאין לי כוח לסחוב את זה ואני לא רוצה להטריח אותה.

   

  "מצד שני, מה שקורה בדירה מבחינת האוכל מורכב; בתחילת החוזה קבענו, אני והשותפות, שלא מכניסים דברים לא בריאים הביתה, אבל זה נגמר אחרי רבע שעה. המשלוחים האלה פשוט הוציאו אותי מהדעת ואני לא אוכל בריא כשאני מזמין מבחוץ, אני מתפרע", הוא מודה.

  עזב את הבית ואת הבישולים של אמא. אמג'ד פארס ( )
  עזב את הבית ואת הבישולים של אמא. אמג'ד פארס( )

  סדר יום משובץ בעוגיות

  פארס מתאר את סדר היום שלו: "אני קם בבוקר, שותה קפה ואז שוב במשרד, קפה עם עוגייה, מהמבחר שיש במשרד. אחרי שעות ספורות, במקרה הטוב, אני אוכל ארוחת צהריים. לא תמיד בא לי לאכול בחדר האוכל בבסיס או בחוץ, ואני מוצא את עצמי הרבה פעמים אוכל אוכל-מהיר, שווארמה למשל.

   

  "האוכל שאני מכניס לגוף ביום הוא מעט אוכל שהוא מסודר והשאר זה לאכול מהצד - הרבה שוקולדים, חטיפים, בורקסים, פיצה או דברים כאלה", הוא מעיד ומספר על יום שנמשך לפעמים עד השעות הקטנות של הלילה "אני מוצא את עצמי שותה קפה בשעות לא שעות, אוכל עם זה משהו בצד".

   

  הוא אף מודה שהוא עוסק באוכל ובקלוריות באופן לא פרופורציונלי.

   

  לשבור את מחסום הספורט

  פארס מבין שכדי לעבור לסדר יום בריא לא מספיק רק שינוי תזונתי: "אני רוצה לשבור את מחסום הספורט, למנוע מעצמי את הרתיעה מספורט ולשלב עם אוכל בריא בשגרת החיים שלי.

   

  "אני רוצה לגלות ולהוכיח לעצמי, שאוכל בריא יכול להיות גם טעים. אני לא מאמין בזה במאה אחוז, אני חייב להגיד, אבל אני רוצה. אני מאד רוצה להאמין בזה", הוא אומר, רגע לפני שמגיעה אליו אורלי פיינה.

   

  רוצה להחזיר את האיזון לתזונה (צילום: יאיר שגיא)
  רוצה להחזיר את האיזון לתזונה(צילום: יאיר שגיא)
   

  כך עושים את זה נכון

  בפרק הבא שישודר כאן ב-ynet, ייפגש אמג'ד עם אורלי פיינה, דיאטנית קלינית, מנהלת תחום התזונה של אסם נסטלה ומנטורית צוות "חיים מאוזנים - חיים טובים", שסביר לו כיצד הוא יכול לשנות את חייו ולהביא את האיזון אליהם בכמה צעדים, שלמעשה כל אחד ואחת מאיתנו יכולים לעשות.

   

  אורלי פיינה
  אורלי פיינה
    

  לא פעם אנחנו מרגישים שיצאנו מאיזון, מטרתו של פרויקט "חיים מאוזנים - חיים טובים" לעזור לכם להיכנס לאיזון בעזרת צוות מנטורים, כל אחד בתחומו, שיתנו טיפים ועצות שיכולים לעזור לכל אחד ואחת מאיתנו, כיחידים וכחלק מהמשפחה, כי חיים מאוזנים = חיים טובים.

   

  בשיתוף אסם נסטלה


  פורסם לראשונה 04/06/2020 19:53

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יאיר שגיא
  אמג'ד פארס
  צילום: יאיר שגיא
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים