שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מפורסמים שמזלזלים בהנחיות - לא יוכלו לבכות על היעדר פרנסה

  איתי לוי, סטפן ונטלי דדון צילמו קליפ שכלל התקהלות של עשרות אנשים ללא שמירה על ההנחיות. מיכל הקטנה ערכה מסיבה לחבריה, וגם שם לא נרשמה הקפדה על ההוראות. כמובן שהכל תועד ברשתות החברתיות. אם יהיה גל שני, לאותם כוכבים ששמים פס על ההנחיות - לא תהיה הזכות להתלונן על המחסור בפרנסה. טור דעה

  "יש התרופפות במשמעת", אמר אמש (שבת) ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה שקיים בעקבות העלייה בתחלואה בקורונה בימים האחרונים.

   

  לא תאמינו, אבל פחות מ-24 שעות מאז הנורה האדומה שראש הממשלה הדליק - הזמרים איתי לוי וסטפן צילמו קליפ חדש לשיר משותף, שכלל התקהלות של עשרות נשים בביקיני וגברים רוקדים - ללא שמירת מרחק וללא מסכות. נטלי דדון, שהשתתפה בקליפ, מיהרה להעלות את החגיגה לסטורי שלה, שמונה יותר מ-700 אלף עוקבים ועוקבות.

   

   

  הרחוב הישראלי מתקשה להקפיד על הנחיות הריחוק ועטיית המסכות אחרי תקופה ממושכת של סגר, וזקוק לניעור כדי שלא ניכנס שוב לאחד דומה. כל אחד מאיתנו הוא אדון לעצמו - אבל במקרה של המפורסמים, הם משמשים מודל לחיקוי, מעצבי דעת קהל.

   

  לנטלי דדון מצטרפת מיכל ויצמן, או בשמה המקצועי מיכל הקטנה, שמשמשת בימים כתיקונם בתור כוכבת ילדים. ויצמן חגגה בשתי מסיבות לבעלה ניר - הראשונה נערכה ביום שישי בצהריים, מעט לפני ההצהרה של מנכ״ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, אבל אחרי הידיעות על העלייה המדאיגה בתחלואה.

   

  בן אל תבורי מסיבת הפתעה (צילום: אמיר מאירי)
  מיכל וניר ויצמן(צילום: אמיר מאירי)

   

  מהתמונות והסרטונים שהועלו גם הם ברשתות החברתיות לעיני מאות אלפי עוקבים, ניתן לראות שהקפדה על מרחק או מסכות - לא הייתה שם. אבל מפורסמים ומובילי דעת קהל היו גם היו: גיא פינס, עינת שרוף שהופיעה, דנית גרינברג, ליאור נרקיס שכבר היה בבידוד מחשש לקורונה ועוד. נרקיס אף התראיין לתוכנית של פינס ודאג לשים מסכה במיוחד: "שלא יהיו לנו צרות, גם ככה אין הופעות", אמר.

   

  אה, באמת מר נרקיס? שמים את המסכה רק כשמתראיינים? לא כדי להקפיד על ההנחיות? לא כדי לשמש דוגמה? אלא רק כי דואגים ליחסי ציבור? אז הנה, יש לי חדשות בשבילך: גם ביחסי הציבור לא בדיוק השגת את מבוקשך. אם יהיה גל שני, מר נרקיס - אז גם בעוד חצי שנה לא יהיו לך הופעות. ואז, ספק אם תהיה למישהו מחבריך שלא מקפידים על ההנחיות - הזכות להתלונן על כך שאין להם פרנסה.

    

  יום הולדת ירון אילן (צילום: אמיר מאירי )
  ליאור נרקיס(צילום: אמיר מאירי )

   

  אם זה לא מספיק, להקת התקווה 6 הופיעה היום בפעם הראשונה מאז פרוץ משבר הקורונה, ושם, בתיעוד שעלה לרשתות החברתיות, ניתן לראות בבירור אי הקפדה על הנהלים - עשרות נערים מחובקים.

   

  הזלזול בהנחיות, והתחושה שלהם, המפורסמים, מותר הכל - הוא לא דבר חדש. בשיא משבר הקורונה כוכבים שונים העלו לרשתות החברתיות שלהם ממש הודאה באי קיום ההנחיות, ואף ספגו ביקורת רבה על כך. חלקם התנצלו לאחר מכן.

   

  אז במקום ללמוד מטעויות של אחרים - הם פשוט חוזרים על אלו של הקולגות שלהם, ללא לקיחת אחריות ובלי שום הבנה שיש להם המון כח ביד בזכות או אולי בגלל הרשתות החברתיות. ושלא תתבלבלו, הזמרים, הכוכבנים והמפורסמים יודעים זאת. הם מודעים לכח הרב שיש להם כשהם רוצים לפרסם משהו שקשור לעשייתם המקצועית, וגם בפרסומים על כך שתרמו או התנדבו, שגם את זה, צריך לומר, חלקם עושים לא פעם.

   

  אז אם מודעות לכח יש, מה גורם לאותם מובילי דעת קהל לשים פס על ההנחיות? אולי הם פשוט עושים זאת כי הם יודעים שאין אכיפה, או שאולי מדובר בתמימות. ואתם יודעים מה אומרים על תמימות? שהגבול בינה לבין טיפשות - דק מאוד.

   

  התקהלות קהל בהופעה של התקווה 6 (צילום מסך)
  קהל מחובק בהופעה של התקווה 6(צילום מסך)

   

  איתי לוי וסטפן לגר מסרו: "במהלך צילומי הקליפ נעשו מיטב המאמצים לשמור על בריאותם של המצולמים והמשתתפים תוך התייחסות מקסימלית לנהלים. אנו מאחלים רפואה שלמה ובריאות לכל עם ישראל".

   

  נטלי דדון מסרה בתגובה: "במקום לברך כי יש עשייה בעולם המוסיקה ופרנסה בתעשייה, גם לצלמים, גם לתאורנים, גם למפיקה, וגם לבמאי, אתה מתעסק בטפל ולא בעיקר. נמדד חום לפני תחילת יום הצילומים. שנהיה בריאים ונדע רק ימים טובים של שמחה".

   

  מיכל הקטנה מסרה בתגובה: "פעלנו באירוע לפי ההנחיות של תו סגול ונעשו מיטב המאמצים לשמור על בריאותם של האורחים. לשם כך בוצעו בדיקות חום לכל נכנס, חתימה על הצהרת בריאות מסודרת ושמירה על היגיינה במזון שהוגש. העובדים שמו מסכות, הותקנו עמדות חיטוי בכל כמה מטרים והיה 'מפקח קורונה' במשך כל הערב. בהזדמנות זו אנו מאחלים רפואה שלמה ובריאות לכל עם ישראל!".

   

  עופר מנחם, מנהל יחסי הציבור של ליאור נרקיס, מסר בתגובה: "ליאור נרקיס מקפיד לשמור על ההנחיות, לוקח אותם ברצינות רבה, מודע לחשיבות הנושא, ופועל בהתאם לנהלים. הוא מאחל לכל עם ישראל בריאות".

   

  עינת שרוף מסרה בתגובה: "הוזמנתי להופיע, וכמתבקש הופעתי ללא מסיכה. עם סיום ההופעה השמחה הלכתי הביתה. רק בריאות".

   

  גיא פינס מסר בתגובה: "האירוע מסוקר הלילה בתוכניתנו, בהקשר הזה בדיוק. אכן משונה ההתקהלות. השתדלתי בהצלחה חלקית להימנע ממגע מיותר. מקווה שלא אשלם מחיר על הנסיון להבין איך עולם האירועים מתנהל בימים אלה".

   

  דנית גרינברג מסרה בתגובה: "מאחלת רפואה שלמה ובריאות לכל עם ישראל, ומקווה שבקרוב נחזור לשגרה - אמן".

   

  מלהקת התקווה 6 מסרו בתגובה: "אין ספק שכמובילי דעה, יש לנו אחריות כלפי הקהל שלנו. נמשיך לנסות ולהקפיד. המטרה במקרה זה, של הופעת התנדבות מול נוער בסיכון וצוותי הפנימייה, שווה הכל".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ענת מוסברג
  חתונה צחי קומה רן עוזר ליאור נרקיס
  צילום: ענת מוסברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים