שתף קטע נבחר

הפרעות במתן שתן? זה הזמן להפסיק להתעלם ולהתחיל לטפל בערמונית מוגדלת! REZUM - השיטה החדשנית והמוכחת לטיפול בערמונית מוגדלת, מבלי להתפשר על איכות חיים, השתעבדות לתרופות ובעיות בתפקוד המיני

שוב התעוררתם חמש פעמים באמצע הלילה בשביל להתפנות? עבור כל מי שחווה ביום-יום תסמינים מתסכלים הקשורים לדרכי השתן, זה הזמן להכיר את Rezum - טיפול ראשון מסוגו לסובלים מבעיות במתן שתן בעקבות ערמונית מוגדלת - הליך פשוט, ללא תרופות וללא תופעות לוואי הפוגעות בתפקוד המיני

יכול מאוד להיות שהתופעות הבאות מוכרות לכם היטב מהביקורים בשירותים: ירידה בעוצמת הזרם בעת מתן שתן, זמן ארוך מהרגיל עד לסיום ההשתנה, השהייה לפני שהזרם מתחיל, זרם מהסס נעלם וחוזר, התרוקנות לא מלאה, תחושה מתמדת של דחיפות, ועד קימה חוזרת בלילה כדי לתת להתפנות.

 

גם אם אתם חווים חלק מהתופעות האלו, קיים סיכוי לכך שאתם סובלים מערמונית מוגדלת (היפרפלזיה שפירה של הערמונית). הערמונית גדלה החל מגיל 50 ומעלה. עבור חלקנו, הגדלת הערמונית גורמת לתסמינים שתוארו הפוגעים באיכות החיים.

מהם הפתרונות הנפוצים לבעיה? ומהן תופעות הלוואי שגורמות לגברים רבים להימנע מטיפולים אלו?

  (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

הטיפולים הנוכחיים: טיפול תרופתי כרוך בתופעות לואי שמשפיעים על לחץ הדם והשפיכה ובניתוחים בהרדמה וניתוח קונבנציונלי סגור או פתוח

 

פרופ' ג'ק בניאל וד"ר שחר אהרוני מסברים שנכון להיום הטיפול הראשוני לערמונית מוגדלת הוא טיפול תרופתי, אשר יעיל אצל חלק מהמטופלים. ישנן תופעות לוואי, כגון התעלפות בקימה בלילה, סחרחורות והפרעות בשפיכה (30% מהגברים הנוטלים תרופות, על פי ההערכות), מה שגורם לגברים רבים להפסיק לנטול את התרופות. מעבר לכך, נטילת תרופות על בסיס קבוע מפתח "השתעבדות" לתרופה ומפריעה להרבה מטופלים.

 

פתרון נוסף לבעיות חסימה בדרכי השתן הוא ניתוח: הניתוח המסורתי כולל פתיחה של הבטן, או ניתוח באמצעות אנדוסקופיה, בניתוח כורתים את הרקמה השפירה שחוסמת את המעבר דרך הערמונית. תופעות לוואי נפוצות - המשמעותית והנפוצה ביותר, היא דליפת שתן זמנית וצורך במתן דם, ופגיעה אפשרית בתפקוד המיני. פגיעה זו נובעת מהליך כריתת צוואר השלפוחית, פעולה הנדרשת בסוגי הניתוחים שהיו קיימים עד עכשיו. על פי ההערכות, 90% מהגברים מדווחים על בעיות בתפקוד המיני לאחר ניתוח בעיקר היעדר שפיכה או ירידה בעצמת הזקפה. לכן, לא מפתיע לגלות שגברים רבים מוותרים על הניתוח וממשיכים להתמודד עם הפגיעה המשמעותית באיכות החיים, אשר עלולה להתדרדר לבריחת שתן בלתי רצוניות.

 

ניתוח גם דורש אשפוז של עד 4 ימים ותקופת התאוששות - זמן וטרחה שאין לרבים מאיתנו, אשר נמצאים בגיל של עבודה רבה וגידול המשפחה.

  (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

חדש ובלעדי במרכז רפואי רמת אביב!

 

מרכז לבריאות הגבר במרכז רפואי רמת אביב מציע שיטה חדשנית לטיפול בערמונית מוגדלת

 

Rezum - הליך חדשני ופשוט, שמטפל בתסמינים מבלי להתפשר על איכות החיים

 

החדשות הטובות עבור כל מי שהזדהה עם התסמינים המתסכלים, הן שקיים הליך פשוט ונוח, המציע פתרון חדשני לסובלים מערמונית מוגדלת.

  (צילום: באדיבות באדיבות מרכז רפואי רמת אביב)
Rezum - הליך חדשני ופשוט(צילום: באדיבות באדיבות מרכז רפואי רמת אביב)
 

Rezum היא טכנולוגיה המבוססת על העיקרון האנדוסקופי – ניתוח זעיר פולשני דרך השופכה, פתח גוף קיים ללא חתך בגוף. מטרת ההליך הוא הרס של רקמת הערמונית באמצעות הזרקת אדי קיטור בכמות קטנה (0.5 סמ"ק), במספר מקומות בערמונית. האנרגיה גורמת להרס מקומי של התאים. ההזרקה הישירה של הקיטור לתאים גורמת לנזק ממוקד ברקמה, ללא חימום יתר של אזורים סמוכים. בנוסף, פיזור החום אחיד וקבוע, ללא איבוד חום ככל שמתרחקים מהרקמה המיועדת.

 

תוך מספר דקות של טיפול, המטופלים מקבלים אפקט זהה לטיפול הניתוחי הרגיל. הטכנולוגיה מאושרת ע"י ה-FDA, והיא מוכחת בתור הליך בטיחותי ויעיל. השיפור בתסמינים מופיע אחרי שבועיים, מגיע לשיאו לאחר חצי שנה, ועל פי המחקרים שבוצעו עד כה, השפעת הטיפול ניכרת למשך 5 שנים לפחות.

 

בעקבות העובדה כי מדובר בהליך זעיר-פולשני (ללא חתכים), הוא כרוך בפחות תופעות לוואי בהשוואה להליכים ניתוחיים אחרים, ודורש אלחוש קל ואשפוז יום בלבד. המטופל חוזר לביתו באופן עצמאי ושב לפעילות סדירה תוך מספר ימים בלבד. ואולי היתרון החשוב מכל - Rezum שומר על התפקוד המיני ומחזיר את מערכת דרכי השתן לפעילות תקינה, מבלי שהדבר יבוא על חשבון היבטים אחרים בחיים.

 

אבחון, התאמת הטיפול וביצוע Rezum - אך ורק ב'מרכז לבריאות הגבר' במרכז רפואי רמת אביב

על רקע התוצאות הניכרות ושביעות הרצון הרבה מצד מטופלים, יותר ויותר רופאים באירופה ובארה"ב מקבלים הכשרה ומציעים את שיטת הטיפול החדשנית.

 

נכון להיום, המקום היחיד בישראל המציע את טיפול ה-Rezum הוא מרכז לבריאות הגבר במרכז רפואי רמת אביב, אשר מציע תהליך שירות מקצה לקצה: החל מאבחון, המלצה על בדיקות, התאמה של טיפולים ועד הצעה לביצוע Rezum עבור המטופלים המתאימים. המומחים של המרכז לבריאות הגבר מנוסים באבחון מגוון בעיות ולהתאמה של הטיפול האפקטיבי ביותר עבור כל מטופל.

 

עבור גברים צעירים, הנמצאים בשיא חייהם, שרוצים לפתור תסמינים לא נעימים וגם לשמור על התפקוד המיני- Rezum מהווה פתרון מושלם וראשון מסוגו. במקום להיכנס לניתוח עם אשפוז ארוך ותופעות לוואי מיותרות, או לחלופין להשתעבד לכדורים - Rezum מציע הליך פשוט ונוח, לצד תוצאות מצוינות למשך שנים.

 

המידע הרפואי בכתבה באדיבות פרופ' ג'ק בניאל וד"ר שחר אהרוני.

 

נמאס לך לקום בלילה לשירותים?

אין סיבה שתפגעו באורח החיים שלכם ותהקריבו את התפקוד המיני בעקבות ערמונית מוגדלת. Rezum (רזום) הפתרון החדשני, הפשוט והנוח ביותר לתסמינים בדרכי השתן - נחת בישראל. לפרטים על Rezum, היכנסו>> www.mhcenter.co.il

 

טל:03-6401333

 

מומלצים