שתף קטע נבחר

תקדים בממשלה המנופחת: שר אחד דורש שני מנכ"לים

על רקע הביקורת הציבורית על הממשלה הבזבזנית, תובע השר למשאבי המים ולהשכלה הגבוהה זאב אלקין למנות מנכ"ל נפרד לכל משרד: "יש סטנדרט. אני רוצה מישהו מקצועי למים ומישהו מקצועי לחינוך". לפיד בתגובה: "אחד למים קרים ואחד למים חמים"

השר להשכלה גבוהה ומשלימה והשר למשאבי המים זאב אלקין מבקש למנות שני מנכ"לים נפרדים לכל אחד מהמשרדים שבראשותו. כך נודע ל"ידיעות אחרונות". המשמעות של מינוי שני מנכ"לים ברורה: כל מנכ"ל יקבל לשכה, עוזר, מזכירה, מנהל לשכה, דובר ונהג.  

 זאב אלקין בלאומיאדה של הליכוד (צילום: מאיר אוחיון)
השר זאב אלקין (צילום: מאיר אוחיון)
 

אלקין מסביר את בקשתו בכך שמדובר בשני משרדים שונים ומקצועיים. לדבריו, הוא מעוניין למנות שני מינויים מקצועיים חדשים לשני המשרדים. "יש סטנדרט. אלה שני משרדים שונים ולא יכול להיות מנכ"ל אחד. אני רוצה להביא מישהו מקצועי למים ומישהו מקצועי לחינוך. זה משהו שנלקח בחשבון מראש. בדיוק כמו שאצל אריה דרעי יש מנכ"ל אחד למשרד הפנים ומנכ"ל אחד למשרד הנגב והגליל. כשהייתי השר להגנת הסביבה ושר ירושלים – אף אחד לא העלה על הדעת שיהיה מנכ"ל אחד", אמר אלקין.  

 

השר למשאבי מים הוסיף: "אפשר להתווכח אם צריך את המשרדים ולי יש טענות למה צריך אותם, אבל ברגע שיש שני משרדים אין שאלה לגבי זה שצריך שני מנכ"לים. עד היום הנושאים נוהלו על ידי שני מנכ"לים שונים: מנכ"ל משרד החינוך ומנכ"ל משרד האנרגיה".  

   

נכון לעכשיו, לאלקין אין לשכה משלו והוא ממתין עד שמינהל הדיור הממשלתי יכשיר את השטח שנמצא עבורו ברשות המים בבניין ג'נרי 2 בירושלים. כמו לכל השרים החדשים אין לו מקום לשבת והוא נודד ממקום למקום ומקיים ישיבות במקומות שונים ומגוונים כגון משרדי המל"ג, רשות המים, ואפילו קיים דיונים ופגישות מהרכב שלו. הוא קיים כבר שתי ישיבות במשרדי המל"ג. אתמול פגש את ראשי האוניברסיטאות באוניברסיטה העברית בירושלים, וקיים במשרדי המל"ל בירושלים דיון בנושא ההיערכות לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג. "אני שר פעיל. אני לא מחכה עד שימצאו לי לשכה קבועה, צריך לעבוד", אמר אלקין.

 

יו"ר יש עתיד-תל"ם יאיר לפיד הגיב הבוקר בטוויטר לפרסום על אודות דרישתו של אלקין לשני מנכ"לים: "אחד למים קרים ואחד למים חמים. מנותקים נמאסתם".

  

מליאת הכנסת אישרה אמש את החוק הנורבגי בקריאה ראשונה ברוב של 61 בעד ו-30 מתנגדים. נתניהו וגנץ לא נכחו במליאה בעת ההצבעה. כעת יחזור החוק לדיון בוועדת חוקה לקראת הצבעה עליה בקריאה שניה ושלישית במליאה שתתקיים ככל הנראה מחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אוחיון
זאב אלקין
צילום: מאיר אוחיון
מומלצים