שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

מגמת העלייה נמשכת: יותר חולים בשבוע האחרון מאשר בשלושה הקודמים

מחצות אובחנו 47 חולי קורונה חדשים בישראל ובסך הכול יש 2,017 חולי קורונה פעילים בישראל. עוד שני בני אדם נפטרו היום. 31 מוסדות חינוך נסגרו עד כה ועוד 3,723 תלמידים ואנשי צוות נכנסו לבידוד

 

 

מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל ממשיך לעלות. מחצות ונכון ל-16:00 אובחנו עוד 47 חולים חדשים. מנתוני משרד הבריאות עולה עוד כי שני חולים נפטרו מקורונה ומספר הנפטרים עומד על 289. בשבוע האחרון אובחנו יותר חולים מאשר בשלושת השבועות שקדמו לו.

 

  • לכל הנתונים על חולי הקורונה בישראל - לחצו כאן

 

מאז אתמול נכנסו עוד 3,723 תלמידים ואנשי צוות לבידוד ובסך הכול נמצאים בבידוד 9,935 תלמידים ומורים. מאז אתמול אובחנו עוד 11 תלמידים ומורים חולי קורונה ומספרם עומד כעת על 217. עוד 13 מוסדות חינוך נסגרו ומספרם עומד על 31.

 

מספר הבדיקות שנערכו נותר דומה במהלך השבועות האחרונים, פרט לכמה ימים שבהם התקיימו מעט מאוד בדיקות - למשל במהלך חג השבועות. בעוד שבשלושת השבועות במאי עמד שיעור התוצאות החיוביות מבין הבדיקות על 0.3%, בשבוע האחרון הוא הגיע ל-1.4%. פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות בוועדה המיוחדת לעניין נגיף הקורונה של הכנסת, התייחס לכך: "מה שיותר מדאיג אותי זה העלייה באחוז הבדיקות החיוביות".

 

יש להדגיש כי משרד הבריאות אינו מפרסם למי נערכו הבדיקות - האם זו בדיקה ראשונה לאדם החושש כי נדבק בנגיף, או לחלופין בדיקה לחולה מאומת על מנת לבדוק אם החלים מהמחלה.

 

 

 

  (צילום: AFP )
בדיקת קורונה ברמת השרון(צילום: AFP )

 

 

 

מנתוני משרד הבריאות עולה כי ב-6 במאי בשעות הבוקר עמד מספר הנדבקים בקורונה על 16,314. בשלושת השבועות מאז אותו תאריך אובחנו בישראל עוד 443 חולים חדשים.

 

על אף שנראה היה כי ישראל הצטרפה למדינות כמו דנמרק ואוסטריה, שהצליחו להתגבר על הנגיף, חלה פתאום עלייה חדה במספר הנדבקים. מאז 26 במאי בשעות הערב ועד הבוקר אובחנו בישראל עוד 462 חולי קורונה. כלומר קצב ההדבקה זינק באופן מדאיג.

 

בינתיים נמשכת ההתמודדות עם ההתפרצות המחודשת במוסדות חינוך. ב‏שדרות נסגר בית הספר המקיף ע"ש גוטוירט לאחר שתלמיד חלה בקורונה. התלמיד נמצא בבידוד מיום שישי האחרון בשל חשיפתו לבן משפחה חולה בקורונה. ארבעה תלמידים נוספים הלומדים בבית הספר לא חשים בטוב עם תסמינים של הנגיף. בנוסף, ייכנסו לבידוד למשך שבוע 110 מורים ו-870 תלמידים.

 

באשדוד נסגר בית הספר "בנות יעקב" בעקבות מורה שהתגלתה כחולה קורונה. בית הספר ייסגר עד ליום רביעי הבא, 10 ביוני, ובנוסף נכנסו 265 תלמידות ו-22 אנשי סגל לבידוד.

 

 

במעלה אדומים העירייה החליטה לסגור את בית הספר "אמית בנות" בעיר לאחר שמורה אובחנה כחיובית לקורונה, לאחר שככל הנראה נדבקה בגימנסיה. מדובר במורה לאנגלית שאינה תושבת מעלה אדומים, ולימדה בשני בתי הספר. ראש העיר בני כשריאל הוציא הנחיה מידית, בהתאם להוראות משרד הבריאות, לסגור את בית הספר ולשלוח את כל התלמידות והצוות לבידוד ולבדיקת קורונה.

 

הבוקר דווח לגימנסיה קציר בחולון על הימצאות תלמיד חולה קורונה מאומת שני בבית הספר, הלומד באותה הכיתה עם התלמיד המאומת הראשון. החולה נמצא בבידוד. במהלך השבת התקבלה הודעה רשמית ממשרד הבריאות על תלמיד שכבת ז' בבית הספר שאובחן כחולה בקורונה. לפיכך נקבע כי תלמידי ארבע כיתות וחלק ממורי הכיתות התבקשו להיבדק ולהיכנס לבידוד עד 9 ביוני.

 

מתוך 12 מורים שנכנסו לבידוד, שמונה קיבלו תשובות שליליות ולארבעה טרם התקבלו תשובות. 81 תלמידים קיבלו תשובות שליליות ו-64 תלמידים נוספים שנבדקו ממתינים עדיין לתוצאות הבדיקות. ישנם תלמידים ספורים שטרם נבדקו ובית הספר מנהל מעקב צמוד בנושא זה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
בדיקת קורונה ברמת השרון
צילום: AFP
מומלצים