שתף קטע נבחר

עוד עימות בממשלה: אמסלם תקף את שר המדע שי

אחרי שהשר המקשר בין הממשלה לכנסת דוד אמסלם השמיע דברים חריפים נגד מערכת אכיפת בחוק, קרא שר המדע יזהר שי לנתניהו לדרוש ממנו לחזור בו או לפטרו. אמסלם: "מבקש משרים שרק אתמול קיבלו נייר מכתבים חדש שלא יטיפו לי מוסר". שי השיב אש: "אין לי נייר, אצלנו משתדלים שהכול יהיה בדיגיטל"

דודי אמסלם יזהר שי ביג חצי חצי (צילום: יואב דודקביץ )
דוד אמסלם ויזהר שי(צילום: יואב דודקביץ )

אחרי שהשרים עמיר פרץ (העבודה) וישראל כץ (הליכוד) התקוטטו על מתווה משרד האוצר עבור סיוע לעסקים המתמודדים עם משבר הקורונה, התגלע ויכוח סוער נוסף - הפעם בין השר המקשר בין הממשלה לכנסת דודי אמסלם (הליכוד) לשר המדע יזהר שי (כחול לבן).

 

העימות בין השניים החל לאחר שאמסלם נאם במליאת הכנסת והשמיע דברים חריפים נגד מערכת אכיפת החוק. הסגנון, כך מתברר, לא היה מקובל על דעתו של השר שי והוא קרא לנתניהו, באמצעות מכתב ששלח דרך יו"ר כחול לבן וראש הממשלה החלופי בני גנץ, לדרוש מאמסלם לחזור בו מדבריו או לחילופין לפטר אותו.

 

 

שי טען כי הדברים שאמר אמסלם במליאת הכנסת אינם עומדים במבחן הממלכתיות ועומדים בסתירה מוחלטת לעמדותיה וערכיה של כחול לבן, שהיא שותפה של הליכוד בממשלת האחדות. שי ציין כי הממשלה קמה כדי לחבר בין חלקי העם והבהיר כי הציפייה לכך היא גם מאמסלם מתוקף תפקידו.

 

אמסלם הגיב על דבריו של שי: "לא עדכנו אותי שמונה שר לחלוקת ציונים לשרים אחרים. ‏אני מבקש משרים שרק אתמול קיבלו נייר מכתבים חדש, שלא יטיפו לי מוסר ולא ילמדו אותי הלכות נימוסין. ‏אמשיך להתבטא ולהגיד את כל אשר על לבי ללא פחד וללא מורא. תודה".

 

שי לא נשאר חייב ועקץ בחזרה: "אהלן דודי. ‏אין לי נייר מכתבים. לא יודע איך זה עובד במשרד שלך, אבל אצלנו משתדלים שהכול יהיה בדיגיטל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
דודי אמסלם ויזהר שי
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים