שתף קטע נבחר

118 אובחנו אתמול, עוד מאות תלמידים לבידוד

הכי הרבה נדבקים ביממה זה יותר מחודש, בדקו במפת הקורונה אם נחשפתם לחולה. מקיף ג' בבאר שבע, תיכון סליגסברג בירושלים ובית ספר "הגליל" בת"א נסגרו לאחר שתלמידים חלו. המתווה החדש: אם שני תלמידים יידבקו - ביה"ס ייסגר. נמשכת הצטרפות בתי ספר ללמידה מרחוק

עוד מאות תלמידים בבידוד, ועוד בתי ספר נסגרים או עוברים ללמידה מרחוק : לאחר שאתמול נסגר תיכון מקיף ו' בבאר שבע, היום (ד') הוחלט לסגור גם את מקיף ג', לאחר שבדיקת קורונה שעברה אחת התלמידות נמצאה חיובית. אתמול נשלחו לביתם 175 תלמידים משכבה ז' בבית הספר, וכעת כל תלמידי התיכון לא יגיעו אליו בימים הקרובים. בנוסף נסגר גם תיכון סליגסברג בירושלים, שם חלו שני תלמידים.

 

לפי הנתונים המעודכנים, אתמול נדבקו בנגיף 118 איש, הכי הרבה זה יותר מחודש. מספר הבדיקות גדל גם הוא ועמד אתמול על 10,574, הכי הרבה בדיקות בתקופה האחרונה. העלייה במספר הנדבקים בימים האחרונים משתקפת היטב במפת החשיפה לקורונה. צפו כאן במפה, ובדקו אם עליכם להיכנס לבידוד.

 

 

בשל ריבוי מקרי התחלואה, גיבש משרד החינוך נוהל פעולה עם היוודע על תלמיד או מורה חולה מאומת בנגיף הקורונה במוסד חינוכי. המתווה קובע כי קבלת החלטה ראשונית לסגירת המוסד לאחר החקירה האפידמיולוגית הראשונית תתקבל כבר במקרה של חולה מאומת אחד במקום. יופעל צוות התערבות ותמיכה מחוזי וכן נוהל פינוי סדור. המהלך יתקיים על פי החלטת משרד החינוך.במקרה של לפחות 2-3 חולים מאומתים, ייסגר המוסד החינוכי וכלל התלמידים והמורים בבית הספר יכנסו לבידוד.

 

אתמול פורסם כי תלמידה ממקיף ג' בבאר שבע, שנמצאת בבידוד לאחר שאובחנה כחיובית לנגיף הקורונה, סובלת בימים האחרונים משיימינג (ביוש) ברשתות החברתיות. הסיבה: עלה "חשד" שהיא נדבקה מהוריה. בעקבות זאת, הוכנסה כל השכבה שבה לומדת הנערה לבידוד. בנוסף, רבים הטילו את האחריות להתפרצות הנגיף בבירת הנגב על המשפחה.

בית ספר מקיף ג' בבאר שבע (צילום: בראל אפרים)
מקיף ג' בבאר שבע. נסגר(צילום: בראל אפרים)
בית ספר הרב תחומי בחדרה (צילום: אלעד גרשגורן)
הרב תחומי בחדרה. נסגר(צילום: אלעד גרשגורן)

מקיף ו' באר שבע (צילום: חיים הורנשטיין )
מקיף ו' באר שבע. נסגר(צילום: חיים הורנשטיין )

בתוך כך, פנה ראש העיר, רוביק דנילוביץ', לשר החינוך יואב גלנט בבקשה להעניק עצמאות לצוותי התיכונים וחטיבות הביניים בעיר: "כידוע לך, אנו מתעוררים בכל בוקר למציאות משתנה, שדורשת מאיתנו היערכות חדשה. במצב כזה, כשחלק ממוסדות החינוך לומדים כרגיל ואחרים מושבתים בשל חולה מאומת אחד, ראוי, לדעתי, לתת עצמאות מוחלטת וגמישות ניהולית מלאה למנהלות ולמנהלי בתי הספר, להפעיל את המוסד החינוכי בכלים הטובים והנכונים שעומדים לרשותם תוך ניצול מיטבי של כוח ההוראה הקיים".

 

בתיכון אחר שנסגר, בית הספר למדעים ואמנויות בחדרה, נדבקו בנגיף עד כה שלושה תלמידי שכבת ז' ומורה. זאת, לאחר בדיקות שנערכו למאות תלמידים ולצוות המורים. משרד הבריאות וקופות החולים ממשיכים לקיים בדיקות במתחמי הדרייב-אין שהוקמו ובקופות החולים, ולקיים חקירות אפידמיולוגיות בהתאם לתוצאות הבדיקות.

 

 
 

 

על-מנת לצמצם את התפשטות הנגיף נקראו כל תלמידי בית הספר וצוות המורים והעובדים להמשיך ולשהות בבידוד ביתי בימים הקרובים. בנוסף הורו לתלמידי שכבת ז' גם על בידוד מגע. שאר בני המשפחה של התלמידים וצוותי החינוך אינם נדרשים לבידוד.

 

 

גם בית הספר היסודי "הגליל" בשכונת התקווה בתל אביב נסגר הבוקר עד ליום שישי, לאחר שתלמיד כיתה א' אובחן כחולה בקורונה. התלמידים יעברו ללמידה מרחוק והצוות החינוכי יעבור היום בדיקות. לפני שלושה שבועות סייעת בבית הספר אובחנה כחולה בקורונה, ושבעה ילדים שלמדו עם הסייעת ועוד מורה הונחו להיכנס לבידוד למשך שישה ימים.

 

בתוך כך, נמשכת הצטרפות בתי ספר ללמידה משולבת מרחוק ובבית הספר. הנהלת בית הספר אמי"ת מודיעין הודיעה להורים על מעבר ללמידה משולבת של למידה מרחוק ומקרוב בכיתות ז' עד י' החל מיום חמישי. "אנו עוקבים בדאגה סביב התפרצותה המחודשת של הקורונה בארץ בכלל, ובבתי הספר בפרט. בכדי להקטין את החשיפה לקורונה, כדי לאפשר לנו לדרוש ביתר שאת את חבישת המסכות ועל מנת לאפשר שליטה טובה יותר במרחב הבית ספרי החלטנו לעבור ללמידה משולבת" נאמר בהודעת בית הספר להורים.

 

 

על רקע דרישת הורים, מנהלים ומורים לאפשר לבתי הספר לקיים הוראה מרחוק משולבת בלמידה בבתי הספר, פנה משרד החינוך בימים האחרונים למשרד האוצר להכיר בהוראה מרחוק לצורך שכר למורים. ההחלטה לסגור בתי ספר שבהם מאובחנים תלמיד או מורה חולים בקורונה, והיוזמות המקומיות המתרחבות ברשויות מקומיות ובבתי ספר לשלב הוראה מרחוק בשל החשש מהידבקות, יוצרת לפי משרד החינוך עובדה בשטח, שמחייבת המענה. בעקבות זאת, מתכוונים במשרד החינוך לתאם את הנושא מול האוצר, כפי שהיה כשמערכת החינוך עברה לפני כשלושה חודשים ללמידה מרחוק.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
מקיף ו' בבאר שבע
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים