שתף קטע נבחר

סערת גנץ: לפיד ויתר על הרכב המשוריין של יו"ר האופוזיציה

בזמן שבממשלה נערכים להקצאת רכבים משוריינים מדגם אודי A8 עבור ראש הממשלה החליפי גנץ, יו"ר יש עתיד-תל"ם הודיע לכנסת שהוא מעדיף לקבל רכב של ח"כ רגיל

יאיר לפיד (צילום: אבי מועלם)
יאיר לפיד(צילום: אבי מועלם)

בזמן שבקואליציה נערכים להקצות רכבי אודי A8 מפוארים בעלויות של מיליונים עבור ראש הממשלה החליפי בני גנץ, שותפו לשעבר ויו"ר האופוזיציה יאיר לפיד , עושה בדיוק את ההפך: יו"ר יש עתיד-תל"ם הודיע בימים האחרונים לכנסת כי הוא מוותר על הרכב המשוריין שמגיע ליו"ר האופוזיציה, וציין כי הוא מבקש להסתפק ברכב רגיל שמוקנה לחברי כנסת.

 

עד היום השתמש לפיד ברכבו הפרטי וסירב לקבל רכב שמגיע לו כחבר כנסת, ועם מינויו ליו"ר האופוזיציה קיבל רכב משוריין. הוא פנה כאמור לכנסת, שם נענו לפנייתו – והוא קיבל רכב סקודה רגיל, בהתאם לשאר חברי הכנסת.

 

 

הוויתור של לפיד על הרכב היוקרתי שמגיע לו מתוקף תפקידו כסמל שלטון, בא על רקע הפרסומים שלפיהם גנץ, מתוקף מעמדו כראש ממשלה חליפי, יזכה לרכב יוקרתי ויקר מסוג אודי A8 משוריין, זהה לזה שמקבל ראש הממשלה בנימין נתניהו מתוקף תפקידו.

שיירת ראש הממשלה (צילום: יואב דודקביץ')
הגנה מאיומי טרור מתקדמים. רכב אודי A8 של ראש הממשלה(צילום: יואב דודקביץ')

שיירת הרכבים של בנימין נתניהו בניסה לבית המשפט (צילום: אלכס קולומויסקי)
שיירת ראש הממשלה נתניהו בדרך לדיון פתיחת משפטו(צילום: אלכס קולומויסקי)

גנץ הכחיש אתמול את הטענה כי הוא מנסה להשתוות לנתניהו, וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "אני מכבד את שירותי הביטחון בישראל והנחיותיהם. בשיחות שקיימתי עם הגורמים הרלבנטים ביקשתי לצמצם את עלויות האבטחה שלי. ככל שזה היה תלוי בי, הייתי עולה כל יום למשרד עם רכב אחד והייתי מונע משכניי את עוגמת הנפש של סגירת חלקים מהרחוב. כל טענה כאילו ביקשתי לרכוש רכבים עבורי היא שקר בוטה".

 

בכנסת ובשב"כ סירבו להתייחס לדברים. מלשכתו של יו"ר האופוזיציה לפיד נמסר כי "כל חבר כנסת רשאי להחליט על רכבו והמשמעויות הנגזרות מכך. ראש האופוזיציה, על אף שזכאי לרכב ממוגן, החליט לוותר עליו ולנסוע ברכב סקודה כמו של כל חברי הכנסת".

ישיבת ממשלה (צילום: רויטרס)
"כל טענה כאילו ביקשתי לרכוש רכבים - שקר בוטה". גנץ(צילום: רויטרס)

כזכור, בהסכם הקואליציוני בין כחול לבן והליכוד הוסכם שראש הממשלה החליפי יזכה לרמת אבטחה זהה לזו של ראש הממשלה המכהן. בימים אלה נוסע גנץ ברכב אודי A8 משוריין, שמגיע ממאגר הרכבים הקיים. ואולם, בממשלה מנסים להצטייד בימים אלה ברכבים נוספים כאלה. מדובר בהוצאה גבוהה מאוד והנושא נבחן במשרד ראש הממשלה.

 

לישראל יש צי רכבים משוריין שמשמש למשימות שונות. מדובר ברכבים מסוג אודי A6, אודי A8 וגם רכבי מרצדס. חלק מהרכבים ישנים מאוד ועלויות התחזוקה שלהם גבוהות מאוד, בין השאר גם בגלל השריון והמיגון שמכבידים על המנוע.

 

ברכבי האודי A8 החדשים הוכנסו שיפורים שנותנים מענה לאיומי טרור שונים כמו מתקפה כימית ועוד. הרכב עמיד לירי מנשק קל, מטעני צד וכולל מיגונים מיוחדים על-פי מפרט שהוכן בשב"כ. ברכבים יש גם מקרר, ריפודי עור מיוחדים ודיפוני עץ.

 

איתמר אייכנר השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
קיבל סקודה. לפיד
צילום: אבי מועלם
מומלצים