שתף קטע נבחר

משחק מחשב עם היטלר מעצבן את רוסיה

בקרמלין תקפו חברה שפיתחה משחק מחשב שבו הנאצים מנצחים במלחמת העולם השנייה, והיטלר משקיף על מצעד בכיכר האדומה: "מהללת נאציזם"

 

הקרמלין תקף היום חברה אוקראינית שפיתחה משחק מחשב ש"מהלל את הנאציזם". במשחק מופיעה דמותו של אדולף היטלר, והצורר הנאצי צופה ב"מצעד ניצחון" במוסקבה.

 

במשחק, "מוח אסטרטגי: בליצקריג", יכולים המשתתפים לפקד על צבא גרמניה במלחמת העולם השנייה. המשחק מציע למשתמשים כמה תרחישים בדיוניים על המלחמה. באחד מהם מתקיים מצעד ניצחון של הנאצים בלב מוסקבה, והיטלר צופה על הטנקים הגרמניים בכיכר האדומה ועל המטוסים שחגים בשמיים.

משחק מחשב עם אדולף היטלר מכעיס את ה קרמלין רוסיה ()
"במצעד הניצחון" במוסקבה
 

משחק מחשב עם אדולף היטלר מכעיס את ה קרמלין רוסיה ()

משחק מחשב עם אדולף היטלר מכעיס את ה קרמלין רוסיה ()

"אנחנו רק יכולים להביע צער גדול שהמשחק הזה זמין במדינה שלנו, במיוחד בשנה שבה אנחנו מציינים 75 שנים לניצחון (הסובייטי)", אמר דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב. "המשחק הזה, עבורנו, הוא לא יותר מתעמולה נאצית – וזה לא מקובל". פסקוב הוסיף שהוא מקווה שהסוכנויות הממשלתיות הרלוונטיות של רוסיה ינקטו צעדים הולמים.

 

סנאטור רוסי העלה אפשרות לפתוח בהליך פלילי נגד החברה האוקראינית שפיתחה את המשחק. החברה, Starni Games, דחתה את הטענה שהיא "מהללת את הנאציזם". בהודעה שפרסמה נאמר: "אנחנו לא מנסים להלל את האידיאולוגיה הנאצית בשום דרך, אנחנו מגנים בתוקף את המעשים האלה".

דובר ה קרמלין דמיטרי פסקוב רוסיה (צילום: EPA)
דמיטרי פסקוב והנשיא פוטין(צילום: EPA)
 

החברה הוסיפה: "יצרנו משחק היסטורי עם תרחישים היסטוריים אלטרנטיביים: אם השחקן מפסיד, אז הסובייטים כובשים את הרייכסטאג. אם הוא מנצח הכוחות הגרמניים כובשים את מוסקבה". לפי החברה שום תרחיש לא מציג את היטלר בצורה חיובית.

 

מדי שנה ב-9 במאי מציינים ברוסיה את יום הניצחון על גרמניה הנאצית, ובמוסקבה נערך מצעד צבאי גדול. מגפת הקורונה אילצה את הנשיא ולדימיר פוטין לדחות את המצעד ל-24 ביוני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משחק המחשב שהכעיס את רוסיה
מומלצים