שתף קטע נבחר

לפני שאת מתאהבת במישהו - תאהבי קודם את עצמך

אשה שמתאהבת בזר שרמנטי, מתאהבת ברעיון, לא בגבר שיש לו ריח גוף ומגע והבל פה, לא באמת מוכנה להתמודד עם אדם אמיתי, בטח שלא עם זוגיות. גבר שמבטיח הרים וגבעות יכול לתת רק מורדות, כי למרות שהוא נותן את ההרגשה שהוא "רואה" אותך, הוא רואה רק את עצמו

אני לא יודעת אם ראית את "המתחזים" השבוע, אבל מזמן לא הזדעזעתי ככה. אשה צעירה, נאה ובמשבר נישואים, נדלקה על גבר שהכירה בפייסבוק. הם קשקשו שעות, דיברו לתוך הלילה, ראו טלוויזיה ביחד אבל לחוד. הוא שלח לה אוכל בטייק-אוויי, פרחים, שוקולדים ותמונות שלו בשלל מצבים.

 

היא כל כך התאהבה בו שהייתה מוכנה למות למענו, ואם לא למות, אז להתגרש. היא קראה לו "חיים שלי", והוא אמר לה שבלעדיה הוא כלום ושום דבר. אחרי שבוע רצה להתחתן איתה, אבל במשך שנה לא הסכים לפגוש אותה, בטענה שהוא – הופ הופ טראללה - שוטר סמוי.

 

היא לא הבחינה בנורה האדומה שהבהבה מעליה, כי הייתה עיוורת מאהבה. גם כשהתברר שיש לו עוד פרופיל, היא המשיכה לאכול את השקרים שלו כאילו זו נוטלה. לסיפור הזה יש המשך מפותל, שבו נכנסת אשה מסוימת לתמונה, ובסוף מתברר שהיא בכלל הגבר ואולי יש לה פיצול אישיות או שהיא יודעת לחקות קולות כמו טוביה צפיר או השד יודע מה. בתוכנית היו יותר חורים מבגבינה שוויצרית ורב הנסתר על הגלוי, אבל זה לא מה שהעתיק את נשימתי.

 

הזדעזעתי מהקלות שבה נשים מוכנות להרוס משפחה ואת עצמן עבור הזכות לאהוב ולהיות נאהבת. הזדעזעתי לראות נשים שמתעלמות מהמציאות רק כדי להרגיש שמישהו מתייחס אליהן, אוהב אותן, "רואה" אותן. אותה אשה התנהלה בתוך רומן רומנטי שהתרחש בעיקר במוחה, ונאחזה במילים שפוזרו כמו צ'קים בלי כיסוי.

 

היא לא היחידה. יש מאות נשים כמוה, בחלקן אני נתקלת בקליניקה או שהן כותבות לי, מבקשות שאעזור להן להבין למה הוא עזב, מה הן עשו לא בסדר. הן, ולא הוא – המתחזה, השקרן, המניפולטיבי.

 

תאהבי את עצמך (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
תאהבי את עצמך(צילום: shutterstock)

 

תהיי מלכה, ואז הנסיך כבר יגיע

רינת (שם בדוי) סיפרה על רונן (שם בדוי כמו הדמות הבדויה שהמציא), אותו פגשה באתר היכרויות. הוא היה חתיך (כמובן), עובד בתפקיד בכיר בשב"כ (כמובן), יוצא מגירושים מאוד קשים (כמובן) וכדי שגרושתו לא תעשה לו בעיה עם הילדים, נאסר עליו לפגוש כרגע נשים (כמובן). לא נשכח שכעבור פחות משבוע (כמובן) אמר לה שהוא מאוהב (כמובן) ושהיא הדבר הכי טוב שקרה לו (כמובן).

 

סימני האזהרה האלה לא חלפו בראשה, כמובן, וכשחברות העירו שמשהו מסריח, היא התנתקה מהן ובילתה רק עם רונן. כלומר, עם הנייד שלו. במשך חצי שנה הם התכתבו, דיברו, הוא הבטיח את השמיים, הירח והכוכבים, כתב לה שירי אהבה, והיא נמסה. "חלמתי על היום שגרושתו המכשפה תרשה לו להיפגש איתי", היא אמרה. כשניסיתי להגיד לה שהאיש נשוי או בזוגיות היא כעסה עליי. כשנעלם אחרי שבעה חודשים היא בכתה: "מה עשיתי לא בסדר? למה הוא עזב אותי?", ושוב ניסיתי להסביר לה שהוא מעולם לא היה שלה ולכן לא יכול היה לעזוב.

 

אני לא יודעת איך להגיד את זה יותר ברור: גבר פנוי שמחפש אהבה ימצא זמן לראות אותך גם אם הוא מנכ"ל המוסד, זרועות הביטחון והאו"ם ביחד, עובד באפריקה, ויש לו קורונה. אם את בקשר עם גבר שלא פוגש אותך, כדאי שתעופי משם. אם הוא מצהיר על אהבתו ורוצה להתחתן איתך בלי שנפגשתם, הוא לא אפוי. להתאהב בדמות ערטילאית זה מכמיר לב. את יכולה באותה מידה להתאהב במיקי מאוס. זו אהבה וירטואלית, בדיונית, שאין בה ממש.

 

אשה שמתאהבת בזר שרמנטי, מתאהבת ברעיון, לא בגבר שיש לו ריח גוף ומגע והבל פה. כשהיא חושבת על גבר מסתורי היא לא באמת מוכנה להתמודד עם אדם אמיתי, בטח שלא עם זוגיות. גבר שמבטיח הרים וגבעות יכול לתת רק מורדות, כי למרות שהוא נותן את ההרגשה שהוא "רואה" אותך, הוא רואה רק את עצמו, את ההישג בכיבוש, את לכידתך בלשונו המושחזת.

 

גבר עם מתק שפתיים יכול להוליך שולל רק אשה שלא בטוחה בעצמה עד הסוף. את צריכה לספר לעצמך שאת ראויה ואהובה, עד שתתחילי להאמין בזה וייפקחו לך העיניים. קשה מאוד לתמרן מישהי שיודעת מה היא שווה ושמה את עצמה במקום הראשון. כשאת מלכה, לא תחכי לצפרדע.

 

שלך,

גאיה קורן

מנטורית להערכה עצמית בשיטת אני מלכה, מנחה נשים להצלחה בגירושים ובפרק ב'.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
תסתכלי במראה ותתאהבי
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים