שתף קטע נבחר

"זה היה 9/11 של הפוליטיקה" | האיש הכי קרוב לגנץ חושף את הסודות

רונן צור, שאמור היה להפוך את גנץ לראש ממשלה, מספר ל"7 ימים" על פרשת היועץ לקמפיין שהוקלט אומר "גנץ מסוכן לישראל": "בכר אמר לי כבר בתחילת הדרך: 'אני לא יכול לעשות שקר בנפשי ולעבוד נגד נתניהו'. גורמים פוליטיים הפעילו עליו לחצים". הריאיון המלא - מחר ב"ידיעות אחרונות"

חמישה ימים לפני סבב בחירות שלישי, נוחתת על ראשי קמפיין כחול לבן פצצת אטום פוליטית: קלטת ובה נשמע היועץ הבכיר של הקמפיין, ישראל בכר, אומר לרב שלו כי המועמד שלהם לראשות הממשלה, בני גנץ, הוא "סכנה לישראל, אין לו אומץ לתקוף באיראן".

תמונתו של רונן צור (צילום: משה נחומוביץ')
רונן צור. "'נזק' זו מילה שמקטינה את האירוע"(צילום: משה נחומוביץ')
 

את היועץ האסטרטגי רונן צור הקלטת הזו תופסת בחדר הכושר. בשלב הזה הוא לא לוקח חלק פעיל בקמפיין, תולדה של ויכוח מוקדם יותר בינו לבין גנץ סביב אותו בכר.

 

"סיפור ישראל בכר הרים דגל אדום בשלב מאוד מוקדם", משחזר צור בריאיון למוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות" שיפורסם במלואו מחר. "כבר אחרי פגישת העבודה הראשונה זיהיתי שבכר מאוד עצבני. מעשן סיגריה בסיגריה, קפוץ ודרוך. אמרתי לו: 'ישראל, מה יש לך?' והוא אומר לי 'אני לא יכול לעשות שקר בנפשי... אני לא יכול לעבוד נגד ביבי'. בשלב מסוים אני מקבל איזשהו מידע שמאוד מטריד אותי בנוגע לישראל, ואני מציג אותו בפני בכירי המטה".

 

מה המידע?

"המידע נוגע לכך שמופעלים עליו לחצים".

 

על ידי מי? איזה סוג של לחצים?

"על ידי גורמים פוליטיים. מופעלים עליו לחצים".

 

הליכוד?

"אני רוצה להישאר על המילים שלי".

 

לחצים שמה התוצאה שלהם? איזה מנוף מופעל עליו?

"החשש שלי זה שישראל בכר נמצא תחת לחץ כבד של גורמים חיצוניים למטה שלנו, ושגורמים לו לקבל החלטות בעייתיות. זאת תחושתי, ואני מקבל מידע תומך לדבר הזה".

 

בתגובה לדברים אומר ישראל בכר: "שקרנותו של צור אומנותו. כיחצ״ן הוא יודע שטענותיו אינן שוות התייחסות מכיוון שאף פעם לא ניהל קמפיין לראשות ממשלה. טענותיו בדבר שיקולים זרים שקריות, מופרכות, ונובעות מקנאה מקצועית מובנת".

 

בחזרה לבחירות השלישיות ולחדר הכושר. זמן קצר אחרי פרסום הקלטת בה נשמע בכר מדבר על גנץ, מקבל צור טלפון מגנץ. "אני כועס, אני פגוע. אבל שכשהוא התקשר, אנחנו מבינים שאין עכשיו זמן לנהל התחשבנות. יום למחרת אנחנו במטה. ב-8 בבוקר. היה צריך לתקן את הנזק".

 

חתיכת נזק.

"'נזק' זו מילה שמקטינה את האירוע. זה 11/9 של הפוליטיקה".

 

הריאיון המלא עם רונן צור, שחושף את אחורי הקלעים של השנה הכי מטורפת בפוליטיקה הישראלית - מחר ב"ידיעות אחרונות" במוסף "7 ימים"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה נחומוביץ'
רונן צור
צילום: משה נחומוביץ'
מומלצים