שתף קטע נבחר

סופית: פעילות הרכבת תתחדש ביום שני

עוד הפסד לבר סימן טוב: שרת התחבורה סיכמה עם שר הבריאות להפעיל מחדש את רכבת ישראל כבר ב-8 ביוני. "נוודא שהציבור שומר על הכללים", אמרה רגב למרות שהמל"ל עדיין דן בנושא

 

מירי רגב משה בר סימן טוב (צילום: ירון ברנר, אוראל כהן, מעיין לביא)
גברה על בר סימן טוב. שרת התחבורה רגב(צילום: ירון ברנר, אוראל כהן, מעיין לביא)

בזמן שהמטה לביטחון לאומי וצמרת משרד הבריאות דנים בתנאים להפעלת הרכבת מחדש, שרת התחבורה מירי רגב ושר הבריאות יולי אדלשטיין סיכמו היום (חמישי) על הפעלתה ביום שני הקרוב. מנכ"ל משרד הבריאות היוצא בר סימן טוב התנגד למתווה, אך אדלשטיין תמך בו.

 

מסתמן: לא כל הקווים ברכבת ייפתחו כסדרם

 

ממשרד התחבורה נמסר כי השרה ביקרה שלשום במרכז השליטה של הרכבת, והנחתה את ההנהלה להיערך להפעלה מלאה ב-8 ביוני.

 

"הציבור מייחל ומצפה לחזרת הרכבת שהפעלתה תסיר את הלחץ על מערכות האוטובוסים ותאפשר נגישות תחבורתית לאזרחי ישראל", אמרה רגב. "נעקוב ונוודא שהציבור שומר על הכללים, תוך הקפדה על הריחוק החברתי, חבישת מסכות ומניעת כניסת נוסעים עם חום למתחם התחנות".

 

  (צילום: ירון שרון)
העבודות שיעכבו את פתיחת המסילה(צילום: ירון שרון)

עוד נמסר כי ההנהלה התבקשה לוודא שכללי הבטיחות של משרד הבריאות, בהם חיטוי התחנות והקרונות, בדיקות החום לנוסעים והקפדה על עטיית מסכות, מבוצעים. "על ציבור נוסעי הרכבת לעקוב אחר הפרסומים בכלי התקשורת ובאתר הרכבת, כדי ללמוד על לוחות הזמנים העדכניים של קווי הרכבת", נכתב בהודעה.

 

עם זאת, יצוין כי ייתכן עיכוב בהפעלה המלאה של הרכבת בשל הרצון לקדם פרויקטים קריטיים בתשתית המסילות. בתחנת הוד השרון, למשל, יימשכו העבודות במסגרת פרויקט המסילה המזרחית ולכן ייתכנו שינויים בתנועת הרכבות באזור זה.

  

גם פרויקט החשמול נמצא בשיאו ולכן ייתכנו שינויים בתנועת הרכבות מאשקלון למרכז הארץ וכן במסילת השרון, שעדיין לא הוסכם באופן סופי אם תיפתח לתנועת נוסעים ובאיזה היקף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים