שתף קטע נבחר

מתנדב במשטרה תקף באלימות רב חרדי על רקע ויכוח על מסכה | תיעוד

טענות של מתפללים בבית כנסת חרדי בפתח תקווה להטרדה מצד מתנדב במשטרה, התדרדרו לאלימות: בתיעוד נראה התוקף כשהוא מזנק על הרב, מפיל אותו לרצפה ובועט בראשו: הבן אדם זינק עליו כמו נינג'ה. מה בן אדם בן 70 כבר עשה לך?" עורך דינו: "הוא הותקף"

 

 

 

תיעוד מטריד בפתח תקווה: צעיר המתנדב במשטרה מזנק על חרדי מבוגר בצאתו מבית הכנסת, בעקבות מה שהחל, לטענת עדי ראייה, כוויכוח על חבישת מסכה: "הבן אדם זינק עליו כמו נינג'ה", מספר אחד העדים. "מה בן אדם בן 70 כבר עשה לך?" הרב הגיש תלונה במשטרה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>

 

לפי עד הראייה, יעקב, מדובר בסיפור מתגלגל: "זה בעצם סיום די הזוי למשהו שקורה כבר כמה ימים", הוא מספר בראיון לאולפן ynet. "יומיים ואפילו שלושה הבחור הזה טרטר את כל מי שהיה שם בבית כנסת. מדובר בבית כנסת שיש בו המון מנייני תפילות, אך מאז הקורונה הוא נפגע, ולאחרונה נפתח בשבת בלבד.

 

קיראו עוד בערוץ היהדות:

 

התוקף מתנדב במשטרת ישראל, ואף נושא נשק. "אנחנו בתור לומדי 'כולל' מגיעים בשעה תשע. לבחור הזה היה עימות בשבת, ומאז הוא פשוט מסתובב בינינו ומזמין משטרה בעילה שאנשים מסתובבים בלי מסכות". יעקב מוסיף כי "האבסורד הוא שכולם היו עם מסכות. ברור, דווקא הרב הוא זה שהכריח את כולם להיות עם מסכה על הפה והאף. בסוף הוא זה שספג את חמת זעמו של אותו אדם, בטענה כאילו שהוא 'דואג לציבור'".

 

תיעוד תוקף אדם חרדי ברחוב בגלל שלא עטה מסכה ()
רגעי התקיפה

 

"בימים האחרונים הוא די נטפל אלינו", מוסיף עד ראייה נוסף. "הבנתי שהיה לו סיפור עם מתפלל כמה ימים קודם. הוא צילם את כל מי שהוריד את המסיכה והזמין משטרה. לא התייחסנו, אבל הבעיה הייתה שהרב יצא החוצה וצעק עליו שיעוף משם, ואז הבן אדם זינק עליו. מה שהכי מטריד זה שהוא מסתובב עם נשק. זה מפחיד".

 

"מלחיץ שהוא מחזיק בנשק"

התוקף תועד כשהוא מפיל את הרב, בשנות השבעים לחייו, על הרצפה ובועט בראשו. גם לדברי יעקב, "זה מאוד מלחיץ שהאיש הזה מחזיק עדיין בנשק. כרגע הרב טוען שהוא בסדר. אני לחצתי עליו ללכת להיבדק ואני מאוד מקווה שהוא עשה את זה".

 

תיעוד תוקף אדם חרדי ברחוב בגלל שלא עטה מסכה ()
בעט בראשו של הרב. טוען: הרב תקף ראשון

 

בפוסט שפרסם האדם שתועד תוקף את הרב, במוצאי השבת האחרונה, הוא כותב על "מתפלל חצוף אשר עובר מבית כנסת לבית כנסת ומסרב לשים מסכה על הפנים. דיברו איתו, ביקשו ממנו לשווא, רב הקהילה דיבר איתו ולא עזר. הכי גרוע שאחיו הצדיק חלה בקורונה. בסרטונים האלה אתם רואים אותו צוחק לי בפנים, אחר כך צחק פחות. כמובן שקיבלתי איומים רבים מחבריו שאני אמות וברכו את אמא ואבא שלי שימותו מסרטן וקורונה. אבל החוק מעל הכול".

 

עו״ד קובי פלומו, סנגורו של החשוד בתקיפה, אומר כי "האירוע הזה חריג בנוף חייו, ומי שהותקף ראשון היה הוא. וכל זה על רקע ויכוח מילולי. הדברים מופצים לרשת מלמדים על סוג של התנהלות אלימה, אבל הסרטון הזה לא כולל את כל שלבי האירוע.

 

"מרשי אדם שכל כולו עסוק בעשייה למען האחר. הוא מעורב בהתנדבות במספר גורמי הצלה. מדובר באירוע חריג שבמסגרתו הוא הותקף. מאז האירוע מרשי נתון תחת איומים ונגרם נזק לכלי הרכב שלו".

 

ממשטרת ישראל נמסר: "מיד עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה שעודנה מתנהלת. נדגיש כי המקרה אינו קשור בשום צורה ואופן להיותו מתנדב, לא התרחש כלל במהלך התנדבותו, והוא ייבדק ביסודיות ויטופל בזהה לכל אזרח".

 

  • משה מזרחי השתתף בהכנת הכתבה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים