שתף קטע נבחר

"לכבות" את הסרטן עם כפתור: החדשות הטובות

איך אפשר לעצור את הסרטן, איפה נמצא האוויר הנקי בעולם ומה אכל דינוזאור לפני 110 מיליון שנה? מבזק החדשות הטובות

 

 

"לכבות" את הסרטן עם כפתור? חוקרים מאוניברסיטת טוליין בלואיזיאנה זיהו גן שגורם להתפתחות אגרסיבית של סרטן השד, ובאותה נשימה גילו גם דרך "לכבות אותו" ובכך, לעכב את התפתחות הסרטן.

 

החוקרים הסבירו כי דיכוי הביטוי של הגן, ששמו TRAF3IP2, הביא לירידה בגודל הגידול ובהתפשטות הסרטן לאיברים אחרים, ויותר מכך - הוא גרם לגידולים קיימים להתכווץ לרמות שהן בלתי ניתנות לגילוי. כעת, עובדים המדענים על קבלת אישור ה-FDA על מנת להתחיל במחקרים קליניים על בני אדם. להודעה לעיתונות על המחקר (באנגלית)

ד
ד"ר רזה איזדפנה והממצא במחקר(צילום: אונ' טוליין)

 

ולעוד חדשות טובות: במחקר ראשון מסוגו, חוקרים מאוניברסיטת קולורדו זיהו את האוויר הנקי בעולם, ללא החלקיקים הנגרמים כתוצאה מפעילות אנושית כלשהי.

 

לצערנו לא נשלח אתכם לשם לחופשה, כיוון שמדובר על אזור האוקיינוס הדרומי המקיף את אנטארטיקה. אזור אטמוספרי זה נשאר כאמור ללא שינוי מהרגע שנוצר, כלומר פינה אחת בכדור הארץ שלא הושפעה על ידי בני אדם. למרות שנעשו ניסיונות בעבר למצוא מקומות דומים לזה, הפעם, טוענים החוקרים, מדובר באזור "בתולי באמת".

האזור שבו האוויר  הנקי בעולם (צילום: shutterstock)
האזור שבו האוויר הנקי בעולם(צילום: shutterstock)

 

רעבים? תאמינו או לא, אבל חוקרים גילו מהי הייתה הארוחה האחרונה של דינוזאור בן 110 מיליון שנה. עדויות לתזונה נשמרו בתוך מאובן, וכעת מדובר על ראיות חותכות של ממש, ולא רק זרעים או זרדים שחוקרים מצאו בעבר.

 

שרידיו של הבוריילופלטה, סוג של דינוזאור במשפחת הנודוזאוריים מקבוצת הדינוזאורים המשוריינים, נמצאו בשנת 2011. מהממצאים עולה כי הוא בררן לא קטן וסיכוי גדול שגם צמחוני. הוא נהג לאכול צמחים, והעדיף שרכים מסוגים מסוימים ולא אחרים. הוא נהג לברור את העלים הרכים ואכל רק אותם. עם זאת, הוא שקל יותר מטון. בתוך הבטן נמצאו גם סלעי גיר, שסייעו לעיכול, ואפילו - פיסת פחם. לדברי החוקרים, מדובר בתכולת בטן נדירה והכי שמורה שנמצאה עד כה.

איור של הדינוזאוור (צילום: Julius Csotonyi/Royal Tyrrell Museum Of Palaeontology)
איור של הדינוזאוור(צילום: Julius Csotonyi/Royal Tyrrell Museum Of Palaeontology)

 

ומחזה כזה לא רואים כל יום. לראות אליגטור זה משהו אחד, לפתוח את הדלת של הבית ולראות שניים, נלחמים אחד בשני, זה משהו אחר והרבה יותר מפחיד. זוג בפלורידה שמע רעשים מוזרים מחוץ לבית וגילה שם זוג מבקרים, אליגטורים, נלחמים ביניהם על הטריטוריה - שבכלל לא שלהם!

 

בעלת הדירה אמרה "שמעתי רעשים, חשבתי שמישהו נוקש בדלת. כשבעלי אמר לי שמדובר בשני אליגטורים, חשבתי שהוא השתגע". טוב, החדשות הטובות הן שאיש לא נפגע, גם לא האליגטורים - שמזכירים מאוד תנינים.

 

ושרק יהיו כמה שיותר חדשות טובות

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרדיט: אונ' טוליין, לואיזיאנה
החדשות הטובות
קרדיט: אונ' טוליין, לואיזיאנה
מומלצים