שתף קטע נבחר

המתנחלים זועמים: "הדיונים על המפה מתקיימים במחשכים"

ראשי מועצת יש"ע מחריפים את הטון נגד תוכנית טראמפ וטוענים כי מסתירים מהם מידע רגיש לגביה: "האנשים שמכירים את השטח ממודרים, אנו נתקלים בהתחמקויות"

 

Benjamin Netanyahu meeting with Yesha Council leadership, December 2018  ()
נתניהו וראשי יש"ע

הנהגת המתנחלים ממשיכה במאבק נגד תוכנית טראמפ, ועיקרו מתמקד כעת ברצונם של ראשי מועצת יש"ע לקבל תשובות ופרטים על העסקה. "המפה היא כל כך קריטית לעתיד המדינה, לביטחון המדינה וגם לשמירה על עשרות אלפי התושבים שעלולים למצוא את עצמם ביישובים מבודדים", אומר יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון.

 

 

"הדיונים על המפה מתקיימים במחשכים והאנשים שמכירים את השטח ממודרים משום מה. בחודש האחרון גם אני וגם חבריי פנינו עשרות פעמים לכל מי שאפשר ואנו נתקלים בהתחמקויות. אני מכבד את ראש הממשלה, רואה בו מנהיג שטובת המדינה לנגד עיניו וממנו העם מצפה להחלת הריבונות בלי הפקרת יישובים מבודדים".

 

אלון מורה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
אלון מורה(צילום: EPA)

המפה המסמנת את המובלעות והשטחים הפלסטינים ()

גם ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן אמר דברים דומים ברוח דומה, ופנה לראש הממשלה: "בבקשה ‑ מהם פרטי התוכנית? מהו גורלם של היישובים שמחוץ ל'קו הירוק החדש'? ובעיקר, אמרו לנו בבקשה ‑ מהו עתיד ארצנו בעיניכם?".

 

ריבלין: "אל לנו להשתיק שאלות והיסוסים מאף צד פוליטי"

בתוך כך, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין יצא בקריאה להרגעת הרוחות סביב הוויכוח בנושא הסיפוח. בהצהרה מיוחדת אמר ריבלין: "אנשים, אחים אנחנו, נזכיר גם היום ולא מתוך מליצה. העיסוק הגואה בימים האחרונים סביב שאלת הסיפוח מציף שוב שיח קשה.

 

בית הנשיא ארח האקתון לפיתוח טכנולוגיות למיגור אלימות במשפחה והצלת חיים לזכרה של מיכל סלה ז
הנשיא ראובן ריבלין(צילום: מארק ניימן, לע"מ)

הם ואנחנו, הלנו אתה או לצרנו. כולנו מפסידים מצורת השיח הזו. הדיון בשאלות הרות גורל, ושאלת הסיפוח היא בהחלט שאלה הרת גורל, חייב להתקיים. חייב להתקיים - בכל מדינה שטובת אזרחיה לנגד עיניה. איש איש ותפיסת עולמו. זוהי נשמת אפה של הדמוקרטיה הישראלית".

 

ריבלין הוסיף: "איננו מתייראים מן המבקרים והשואלים, אך עלינו בהחלט להתיירא מן המשתיקים, משתיקי השיח. אל לנו להשתיק שאלות, היסוסים או ביקורת מאף צד פוליטי. לחלוק - כן. להתווכח - ודאי. אך האלימות המילולית, התיוגים, הלעג והבוז חייבים להיפסק. אני, שזוכר היטב את ניסיונות ההשתקה בימי אוסלו וההתנתקות, וזוכר כמה קשה עמלנו כדי להשתקם מאותו שבר, מבקש מכם - מספיק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים