שתף קטע נבחר

נעצר והוכה על ידי שוטרים: "אמרו לי שטעו". המשטרה: "ניסה להכשיל אותנו"

אל בית משפחת אל-אעסם בתל שבע שבנגב הגיעו ביום רביעי שוטרים כדי לחפש סמים. אחד האחים, בלאל, יצא מהבית - והשוטרים דלקו אחריו. המרדף הפך למעצר אלים שבסופו נלקח לתחנת המשטרה - אך שם נאמר לו לדבריו כי חלה טעות בזיהוי. המשטרה: "החשוד פתח בריצה וניסה להכשיל שוטרים"

בלאל ג'בר אל-אעסם, בן 26 המתגורר ביישוב הבדואי תל שבע שבנגב, נעצר שלשום (יום ד') על-ידי שוטרים שחיפשו סמים. במהלך האירוע הם הכו אותו, גרמו לו לחבלות ולא העניקו לו טיפול רפואי. לאחר מכן, לדבריו, הודו כי מדובר בטעות בזיהוי. במשטרה אמרו מנגד כי הוא "נמלט במטרה להכשיל שוטרים".

בלאל ג'בר אלאעסם הוכה ע
בלאל ג'בר אלאעסם

האירוע התרחש, כאמור, ביום רביעי, אז הגיעו השוטרים לבית המשפחה וביקשו לבצע בו חיפוש. אחיו של בלאל, אחמד, סיפר: "השוטרים נכנסו ודיברו לאחי בזלזול. השפילו אותו בלי סיבה. הוא יצא מהבית כי הוא פחד שהם יעשו לו משהו".

 

בשלב הזה, מספר האח, פתחו השוטרים במרדף אחר בלאל והצליחו לעצור אותו סמוך לבית דודו. שם, טוענים האחים, החלה האלימות מצד השוטרים. "הם הכו אותו, הכניסו אותו לבית ותקפו אותו באכזריות"

 

לדברי האח, לבלאל נגרמו חבלות בפנים ובגפיים התחתונות. לאחר מכן,שחזר, "הם לקחו אותו לתחנת המשטרה כשהוא פצוע, בלי טיפול רפואי". יצוין כי בחיפוש שערכו השוטרים בבית המשפחה לא נמצא דבר מה חשוד.

בלאל ג'בר אלאעסם הוכה ע
 

"עצרו אותו בלי עילה", הוסיף האח. "הוא ביקש מהם לקבל טיפול רפואי אבל הם לא התייחסו אליו. בסוף הם הודו שהוא נעצר בטעות ושהם היו צריכים לעצור מישהו אחר". אחמד הוסיף כי בלאל, שעדיין שרוי בטראומה מהאירוע, "לא יוצא מהמיטה. הוא לא יכול ללכת ומצבו הנפשי קשה. הוא לא מעכל את מה שעבר. במקום שהשוטרים יתייחסו אלינו בצורה טובה - בחרו להשתמש באלימות קשה".

 

בתל שבע גינו רבים את המעשה. "המשטרה צריכה להפסיק את האלימות נגד אזרחי ישראל הערבים ולהעניש כל שוטר אלים", אמר אחד התושבים. ביישוב נשמעו קולות שקראו לפתוח בחקירה נגד השוטרים. על בלאל אמרו: "הוא אדם טוב, לא שמענו עליו אף פעם דברים רעים. הוא חף מפשע".

 

ממשטרת ישראל נמסר: "בניגוד לנטען, במהלך חיפוש אחר סמים בבית בתל שבע פתח החשוד בריצה תוך ניסיון להכשיל שוטרים. השוטרים גילו נחישות ותוך חתירה למגע במרדף דרך חצרות בתים עצרו את החשוד. הוא הובא לחקירה שבסיומה שוחרר בערבות וההליך הפלילי נמשך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים