שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, ראובן כהן/דוברות עיריית חיפה

התקהלות המונית בהר הבית: 22 אלף התפללו

בלי מסכות או שמירת מרחק ובניגוד מוחלט להנחיות הקורונה, רבבות הגיעו לתפילות יום השישי בהר הבית. אחת המתפללות: "לא הייתה שליטה על כולם"

 

התקהלות בהר הבית בניגוד להנחיות ()
הר הבית, היום
 

כ-22 אלף מתפללים הגיעו היום (ו') לתפילות יום השישי בהר הבית - בניגוד להנחיות ההתמודדות עם נגיף הקורונה, הקובעות חלוקה לקבוצות של מתפללים ואיסור תפילה במסגד עצמו.

 

נוסף על ההתקהלות האסורה, רבים מהמתפללים לא עטו מסכות ולא שמרו על המרחק הדרוש. מתפללים רבים הגיעו לירושלים מהצפון, בהסעות אוטובוסים שארגנו התנועה האיסלאמית ועמותת אל אקצא.

 

נזכיר כי ביום ראשון השבוע נפתח מתחם הר הבית לכניסת מתפללים אחרי חודשיים וחצי שבהם היה סגור בשל התפשטות הווירוס. מהווקף, האחראי על מתחם הר הבית, טרם נמסרה התייחסות להתהקלות האסורה.

התקהלות בהר הבית בניגוד להנחיות ()
מתפללים בהר הבית

התקהלות בהר הבית בניגוד להנחיות ()

התקהלות בהר הבית בניגוד להנחיות ()

בכרזות שהופצו במתחם הר הבית נכתבו ההנחיות וכללי הריחוק החברתי בשעת התפילה. "יש לשמור מרחק, לשטוף ידיים, למדוד חום, להתפלל על שטיח אישי ולעטות מסכה", נכתב על הכרזות לצד איורים הממחישים את אופן התפילה.

 

ראמי מחאמיד, תושב אום אלפחם, אמר: "הגעתי היום למסגד אל-אקצא וראיתי שאנשי הווקף מחלקים מסכות. נכון שלא כולם שומרים על ההוראות אבל יש גם אלפים ששמרו. מה שצריך הוא להגביר את המודעות יותר ולא להסתכל על המתפללים בעין רעה כי גם יש הרבה מקומות אנשים בהם לא שומרים על ההוראות כמו בבתי קפה ובמסעדות ובתי עסק אחרים".

כרזות המורות על הוראות הריחוק הנדרש בזמני תפילה בהר הבית ()
כרזה המציגה את ההנחיות במקום

ראניה, תושבת מזרח ירושלים, שהגיעה למסגד: "בדרך כלל תמיד אני שומעת את האימאם שמבקש מכל המתפללים לשמור על ההוראות. המתפללים שומרים אבל בגלל שהיום היתה תפילת ראשונה ביום שישי אחר שהמסגד נסגר במשך יותר מחודשיים היה לחץ ולא הייתה שליטה על כל המתפללים. בגלל זה לא היה שמירה מצד כולם על ההוראות. מקווה שבפעם הבאה המצב יהיה לטובה".

 

"שמירה על כללי הריחוק החברתי וצו הבריאות הם בנפשנו", אומר מאור צמח, יו"ר ארגון "לך ירושלים". "ממשלת ישראל וגופי הביטחון חייבים לעצור את ההפקרות בנושא בהר הבית, ולהפגין נחישות וריבונות ולא לתת יד להפקרות הבריאותית בירושלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים