שתף קטע נבחר

נמצאה גופת הנער יהודה בילוג שטבע באשדוד

אחרי יומיים של חיפושים נרחבים, נמצאה בחוף י"א בעיר גופתו של הנער בן ה-14. הוא וחבריו נסחפו בזרם כשנכנסו למים בלי שהיה מציל במקום. עובר אורח הציל את החברים, אך יהודה נעלם

 

 

אחרי יומיים של חיפושים נרחבים, אותרה אחר הצהריים (שישי) גופתו של הנער יהודה בילוג בחוף י"א באשדוד. כוחות משטרה גדולים הוזעקו למקום.

 

חובש בכיר במד"א, אוראל אסולין, סיפר: "כשהגענו לחוף ראינו את הנער שוכב בסמוך לקו המים כשהוא מחוסר הכרה לאחר שאזרחים משו אותו מהמים. זו טרגדיה קשה, לפני יומיים בשעות הערב שהוזעקתי לחוף לאירוע הטביעה והתברר שהוא נעדר. התפללתי לשלומו וקיוויתי לנס, אבל לצערי היום הוא אותר ללא סימני חיים ולאחר בדיקות רפואיות לא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

 

הבוקר התחדשו החיפושים אחר בילוג, בן למשפחה פיליפינית מרחובות. אל החיפושים הצטרפו עשרות צוללנים, גולשים, מצילים, כוחות שיטור ימי שסרקו את הים ואת המזח וסירות שסרקו את אזור נמל אשדוד.

  ()
חוף יא באשדוד

  ()

בילוג הגיע ביום רביעי עם חבריו לחוף הקשתות באשדוד והקבוצה נכנסה למים לאחר סיום שעות שירותי ההצלה. הקבוצה שכללה ארבעה בני נוער נסחפה בזרם וחולצה על ידי גולש שעבר במקרה במקום והצליח לחלץ שלושה מהם, אבל יהודה ככל הנראה נסחף אל עומק הים.

 

הגולש אבישר שי, סיפר בשיחה עם ynet: "הבחנתי בהם כשהם באפיסת כוחות והבנתי שהם במצוקה. מיהרתי אליהם והצלחתי להושיט להם עזרה. הם היו מאוד מבוהלים ולא הבינו איך הגיעו למצב הזה. זה היה נס שהצלחנו לחלץ אותם החוצה, אבל רק אחרי שהגעתי לחוף פתאום הם אמרו לי שחסר נער אחד. מיהרתי בחזרה אל תוך המים והתחלתי לחפש במהירות. חתרתי וחתרתי והשתמשתי במשוט כדי לנסות לראות אם הוא טבע במצולות, אבל לא הצלחתי למצוא דבר וכבר היה מאוד חשוך".

יהודה בילוג בחוף הים ()
התמונה האחרונה. יהודה בילוג והחברים נהנים בחוף

  ()

בילוג, תלמיד בתיכון דה שליט ברחובות, אמור היה לחגוג יום הולדת 15 בחודש אוגוסט הקרוב. הוריו, שעובדים במשקי בית, שהו בלילה שבין רביעי לחמישי כל הלילה בחוף. "אני דואגת, אני רוצה אותו בחזרה. הוא הבן היחיד שלנו", אמרה אמו ג'וסי בילוג. לדברי האם, "הוא היה כבר לפני יומיים בים, הגיע לחגוג יום הולדת לחברה, ואתמול אמר לי שהוא חוזר לים שוב. אמרתי לו 'היית מספיק, לא צריך שוב', אבל הוא כבר קבע עם חברים מבית הספר".

 

ראש העיר רחובות, רחמים מלול, הביע צער על מותו של בילוג: "עצב גדול עם מציאת גופתו של יהודה בילוג ז"ל. כולנו שולחים תנחומים וחיבוק גדול להוריו ולמשפחתו, ומשתתפים בצערם הגדול. בימים האחרונים ליווינו אותם בחרדה גדולה, ולצערינו החשש הגדול התממש". 

 

ההורים הגיעו הבוקר לחוף באשדוד והמתינו בחמ"ל שהקימה המשטרה על קו המים. אחר הצהריים מסרה המשטרה כי הגופה שאותרה בחוף שייכת לבנם. "ההודעה המרה נמסרה למשפחתו", נמסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים