שתף קטע נבחר

תיעוד מבני ברק: עימות פנימי בחסידות סאטמר גלש לאלימות

הנהלת החסידות האנטי-ציונית, שיושבת בארה"ב, זועמת על אנשיה בבני ברק, וסגרה את שערי בית הכנסת בעיר. עשרות חסידים תועדו מתעמתים עם המאבטחים ומיידים אבנים. המשטרה נערכת לחידוש האלימות במהלך השבת

 

 

עשרות חסידי סאטמר הגיעו לפני כניסת שבת (ו') לבית המדרש הגדול של החסידות בשכונת "קריית יואל" בבני ברק והתעמתו עם מאבטחי חברה פרטית שהוצבו לשמור על המבנה, כחלק מהחלטת הנהלת החסידות האנטי-ציונית בארה"ב לפטר את ראש הישיבה בבני ברק.

 

מחשש למרידה בתוך החסידות החליטה הנהלת החסידות לסגור את שערי בית הכנסת בשבת הקרובה. בתיעוד שהופץ ברשתות החברתיות נראים החסידים מקללים את המאבטחים, מפרקים את הגדרות שהוצבו במקום, משליכים אותן לעבר המאבטחים ובהמשך אף זורקים לעברם אבנים.

  ()
מתוך התיעוד

  ()

  ()

  ()

חלק מהחסידים, שהגיעו למקום שהם לבושים בבגדי שבת וחבושים בשטריימל, ניסו לפרוץ פנימה אולם נעצרו בפתח הישיבה. בעקבות האירוע האלים, הוזעקו למקום שוטרי מרחב דן, שהשיבו את הסדר על כנו. במשטרה נערכים לחידוש אירועי האלימות במקום שעתידים להתחדש במהלך השבת ועם צאתה.

 

גורם בסאטמר אמר ל-ynet לפני כניסת השבת כי בהנהלת החסידות בארה"ב הביעו מורת רוח מניהול המוסדות בבני ברק. "לאדמו"ר נגרמה עוגמת נפש מההתנהלות של אנשי החסידות בבני ברק בתקופה אחרונה", אמר הגורם. "במקום שאנשים יקדישו את עצמם להתפלל לרפואה של חולים דווקא בעת הזאת של מגפת הקורונה היו מחלוקות שהגיעו לשיא בתפילת שבועות כשכמה אנשים עשו מהומה באמצע תפילת שחרית". בשנים האחרונות, לאחר פטירת רב קהילת סאטמר בבני ברק הרב רבי אליהו כץ לפני שנתיים וחצי, מונה להחליפו הרב חיים צבי מייזליש, דבר שהוביל למחלוקת עם הנהגת החסידות בארה"ב.

 

מהמשטרה נמסר כי "התקבל דיווח על קטטה שפרצה בסמוך לבית כנסת בבני ברק ובעקבות הדיווח הגיעו למקום שוטרים, אשר פעלו לשמירה על הסדר הציבורי במקום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים