שתף קטע נבחר

שיא במספר הבדיקות היומי, 144 נדבקים מאתמול בבוקר

לפי נתוני משרד הבריאות, אתמול נערכו 16,133 בדיקות קורונה, המספר היומי הגבוה ביותר שהיה בישראל. 144 נדבקים אובחנו ביממה האחרונה, כאשר מספר המאובחנים היומי בנגיף חצה את רף ה-100 בפעם השישית בשמונת הימים האחרונים. עם זאת, רק 23 מהחולים מונשמים. התפרצות קורונה בבית אבות באור יהודה: 9 דיירים ואנשי צוות נדבקו

 

A health worker staffs a coronavirus testing facility in Ramat Hasharon, central Israel  ()
שיא במספר בדיקות הקורונה

לפי נתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר (שבת) אתמול נערכו 16,133 בדיקות קורונה, הכי הרבה שבוצעו אי פעם בישראל ביום אחד. מספר המאובחנים היומי בנגיף חצה את רף ה-100 בפעם השישית בשמונת הימים האחרונים, כאשר אתמול אובחנו 144 נדבקים. עם זאת, למרות העלייה במספר הנדבקים, מתוך 2,372 חולים פעילים בישראל רק 23 מונשמים ו-101 מאושפזים בבתי החולים.

 

שיא הבדיקות היומי עד כה עמד על 15,367 ב-20 באפריל. מספר המאובחנים היומי הוא הכי גבוה מאז ה-1 במאי. מהנתונים העדכניים עולה כי 17,706 נדבקו עד כה בקורונה בישראל, 15,042 מתוכם החלימו. 292 נפטרו מהנגיף. 

 

 

בתוך כך, כחלק מתוכנית הבדיקות היזומה של תוכנית "מגן אבות ואימהות" אותרו תשעה נדבקים בקורונה בבית האבות אחוזת אייל מרשת "נאות אבי" באור יהודה. מטפלת שנבדקה בתחילת השבוע ונמצאה חיובית הוכנסה לבידוד במלונית, ויתר הדיירים ואנשי הצוות נמצאו שליליים בבדיקה הראשונה.

 

כל הדיירים ואנשי הצוות נדגמו פעם נוספת ביום חמישי, והלילה התקבלו תוצאות הבדיקות שמהן עולה כי נמצאו עוד שמונה חיוביים לנגיף - שישה מטופלים ושני אנשי צוות נוספים. אחד הדיירים נשלח לאשפוז בבית החולים שיבא תל השומר, ויתר הדיירים ואנשי הצוות שנדבקו לא הפגינו תסמיני מחלה. כעת מבוצעים במוסד תחקיר אפידמיולוגי וחיטוי.

 

ברקע העלייה במספר הבדיקות ומצוקת המעבדות, משרד הבריאות הודיע כי בשבוע הבא צפויה להתחיל לפעול המעבדה החדשה של חברת "מיי הריטג'", שתוכל לבצע בשלב הראשון עד 2,000 בדיקות ביום ובהמשך כ-10,000 מדי יום. על פי הנתונים שהועברו אתמול ממשרד החינוך, 13,702 תלמידים ועובדי הוראה בבידוד. 304 תלמידים ואנשי צוות חלו בנגיף, ואילו 92 בתי ספר וגנים כבר נסגרו. 

 

בתוך כך, בעוד שבמדינות רבות בעולם המערבי מבטלים עוד ועוד הגבלות ומתחילים לפתוח גבולות, במדינות עניות יותר נראה שנגיף הקורונה ממשיך להתפשט במהירות רבה.

 

כבר ביום רביעי האחרון הזהיר מזכ"ל ארגון הבריאות העולמי שבמשך חמישה ימים רצופים נרשמו בכל יום יותר מ-100,000 נדבקים חדשים ברחבי העולם, וכי קצב ההדבקה "מואץ" בדרום ובמרכז אמריקה. הוא הזכיר בפרט את האיטי, אך ציין כי גם במדינות כמו ברזיל, פרו וניקרגואה יש הדבקה נרחבת בתוך הקהילה.

 

אתמול שב ארגון הבריאות והזהיר מפני שאננות. דוברת הארגון אמרה בתדרוך בג'נבה, שם שוכן מטה הארגון, כי ישנו "זינוק" בכמה מדינות ברחבי העולם, שבהן לדבריה השמירה על הנחיות הריחוק החברתי נמצאת בהתרופפות בגלל הסרת הגבלות הסגר. "אנשים מפרשים את זה כמו, 'אוקיי, זה נגמר'. זה לא נגמר, וזה לא ייגמר עד אשר הווירוס לא יהיה בשום מקום בעולם", אמרה הדוברת מרגרט האריס.

 

היא הזהירה גם שההפגנות ברחבי ארה"ב, המוקד החמור ביותר של הקורונה ברחבי העולם, עלולות להביא להתפרצות מחודשת, ואמרה כי על המפגינים לעטות מסכות ולשמור על ההנחיות כאשר הם יוצאים לרחובות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים