שתף קטע נבחר

הנחיות משרד החינוך: אין נשפי סיום, רק מסיבות כיתה בלי הורים

לנוכח התפשטות הקורונה בקרב תלמידים וסגירת מוסדות החינוך, הופץ חוזר מנכ"ל שקובע הנחיות למסיבות סיום השנה

מקיף ו' באר שבע (צילום: חיים הורנשטיין )
מקיף ו' שנסגר בבאר שבע(צילום: חיים הורנשטיין )

מסיבות הסיום השכבתיות ונשפי סיום בית הספר ייעלמו השנה מהנוף החינוכי. כך עולה מהנחיות משרד החינוך שהופצו בסוף השבוע לבתי הספר.

 

לפי הנחיות משרד החינוך יתקיימו מסיבות כיתתיות ומסיבות בגני הילדים ללא הורים. ניתן לשתף את ההורים באופן מקוון בלבד. מספר התלמידים במסיבה יהיה בהתאם לכיתה ולגן האורגני.

בית ספר הרב תחומי בחדרה (צילום: אלעד גרשגורן)
המסיבות הכיתתיות עם תלמידים בלבד - הורים ישתתפו מהבית(צילום: אלעד גרשגורן)
 

המתווה קובע, כי מורה או גננת המדברים באירוע הסיום יוכלו לעמוד ולדבר ללא מסכה תוך הקפדה על מרחק של שני מטרים מהתלמידים הקדמיים. אם יש הכרח לסייע ולעבור בין התלמידים, המורה והגננת יעטו מסכה. באירוע שיתקיים בשטח פתוח מותר לנהל פעילות המוגבלת ל-50 איש לכל היותר.

 

ניתן להזמין גורמי חוץ כמו צלם ובמאי בהתאם למגבלות משרד הבריאות בהם הצהרת בריאות, עטיית מסכה ושמירת מרחק. ההנחיות מתייחסות גם לאירועי סיום של צוותי המורים וגם אלו הוגבלו ל-50 אנשי צוות לכל היותר תוך שמירה על מרחק של שני מטרים.

 

המתווה קובע עוד כי אסור לקיים ימי הורים ואסיפות הורים, אך מותר לזמן הורה באופן פרטני ומדורג.  

 

מנתוני משרד הבריאות עולה כי עד היום נדבקו 17,752 בני אדם בנגיף הקורונה בישראל. משרד החינוך עדכן כי עוד 26 תלמידים ומורים חולי קורונה אובחנו מאז יום חמישי. עוד 14 מוסדות חינוך נסגרו. עד כה אובחנו 330 תלמידים ועובדי הוראה כנשאי קורונה ו-106 מוסדות נסגרו. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית הספר מקיף ו' שנסגר בבאר שבע
מומלצים