שתף קטע נבחר

למרות הפסקת התיאום הביטחוני: הפלסטינים סיכלו פיגוע נגד צה"ל

פרסום ראשון: חוליית טרור החביאה עשרות מטעני צינור סמוך לג'נין, ליד ציר שבו משתמשים כוחות צה"ל, במטרה לפגוע בהם. מנגנוני הביטחון הפלסטיניים סיכלו את הפיגוע. התיאום הביטחוני הוקפא בחודש שעבר בעקבות תוכנית הסיפוח

מנגנוני הביטחון הפלסטיניים סיכלו בימים האחרונים פיגוע שתוכנן נגד כוחות צה"ל בפאתי ג'נין, על אף הפסקת התיאום הביטחוני. כך מסרו ל-ynet גורמים בכירים המעורים בפרטים.

אותרו שני סליקים עם עשרות מטענים. כוחות צה"ל בג'נין, ארכיון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אותרו שני סליקים עם עשרות מטענים. כוחות צה"ל בג'נין, ארכיון(צילום: רויטרס)

ביום חמישי התקבל במנגנוני הביטחון הפלסטיניים מידע על הכנות לקראת פיגוע נגד כוחות צה"ל באזור ג'נין. על פי המידע, חוליית טרור פלסטינית הצליחה להחביא עשרות מטעני צינור בשטח פתוח סמוך לג'נין ליד ציר שבו נעים כוחות צה"ל כשהם מגיעים לעצור מבוקשים בעיר.

 

הגורמים אמרו כי המידע המודיעיני הוביל שעות אחר כך, ביום חמישי בערב, לחשיפת סליק. בתוכו מצאו אנשי המנגנונים 30 מטעני צינור מוכנים לשימוש שחברי החוליה היו אמורים להשליך על הכוחות עם כניסתם לביצוע מעצרים ליליים שגרתיים. בנוסף נמצא בסליק רובה שהיה גם הוא מוכן לשימוש לירי על הכוחות.

 

 

לאחר מציאת הסליק ואחרי שמידע נוסף שהתקבל, התפרסו באזור כוחות של המשטרה הפלסטינית מג'נין ומצאו סליק נוסף שבו הוטמנו עשרה מטעני צינור, גם הם מוכנים להפעלה, ורובה מסוג "קרלו". הסליק השני נמצא בשטח חקלאי בפאתי העיר – גם הוא סמוך לציר תנועה שבו משתמשים לעיתים כוחות צה"ל.

 

בשל הרגישות הגבוהה בעקבות הפסקת התיאום הביטחוני עם ישראל, המידע הועבר ישירות ובמהירות לראשי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים. הגורמים סירבו לומר אם המידע הזה הועבר מראשי המנגנונים לגורמים במערכת הביטחון בישראל.

ארכיון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ארכיון(צילום: AFP)
 

לפני שבועיים וחצי פורסם לראשונה ב-ynet כי קציני התיאום והקישור הפלסטיני העבירו מסר למקביליהם הישראלים שלפיו התיאום הביטחוני עם ישראל מופסק. גורמים פלסטיניים הבהירו כי הפסקת התיאום הביטחוני אינה "אור ירוק" לפיגועים נגד יעדים ישראליים בגדה המערבית. הם הוסיפו כי כל ניסיון לבחון זאת באמצעות פיגועי ירי וכדומה, ייתקל ביד ברזל כלפי המבצעים.

 

התיאום הביטחוני בין מנגנוני הביטחון הפלסטיניים לבין ישראל הוקפא בחודש שעבר בעקבות איתותים על כוונתה של ישראל לספח חלקים משטחי יהודה ושומרון ובקעת הירדן. בתחילה נשמר בין הצדדים תיאום אזרחי חלקי, שנוגע ליחסים כלכליים ומסחריים בין הצדדים, אולם בימים האחרונים גם מרביתו הופסק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
כוחות צה"ל ליד ג'נין. ארכיון
צילום: AFP
מומלצים