שתף קטע נבחר

המחבל דיבר עם אמו - ואז הודה: רצחתי את אורי אנסבכר

המחבל ערפאת ארפאעיה, שהואשם ברצח ובאונס הצעירה בירושלים לפני יותר משנה, שתק בדיונים הקודמים. הוא דרש שיחת טלפון לאמו, בית המשפט אישר לו - ולאחר השיחה הודה: רצחתי

 

אורי אנסבכר ערפאת ארפאעיה (צילום: באדיבות המשפחה, יואב דודקביץ )
(צילום: באדיבות המשפחה, יואב דודקביץ )

כמעט שנה וחצי אחרי רצח אורי אנסבכר בת ה-19 בירושלים, הודה המחבל בדיון בבית המשפט: רצחתי אותה. נגד המחבל ערפאת ארפאעיה, בן 29 מחברון, הוגש במרץ אשתקד כתב אישום בגין מעשה טרור של רצח בכוונה תחילה, אונס וכניסה לישראל שלא כדין. הבוקר (ראשון) הוא הודה ברצח לאחר ששוחח עם אמו.

 

סנגורו של ארפאעיה, עו"ד ריאד סואעד, אמר בתחילת הדיון כי ארפאעיה אינו מוכן לשתף פעולה גם איתו וכי הוא לא יכול להמשיך לייצג אותו. התנאי של ארפאעיה היה שיחת טלפון לאימו. בית המשפט אישר לו שיחה - ומיד לאחר שדיבר עם אמו הודה ארפאעיה ברצח אנסבכר.

 

 

הסדר טיעון בתיק הרצח של אורי אנסבכר ( )
"תקף באלימות קשה ובאכזריות". המחבל ארפאעיה( )

בדיון בדצמבר האחרון אמר עו"ד סואעד, כי ארפאעיה מודה שגרם למותה של אנסבכר, וקיים עמה יחסי מין בניגוד לרצונה. הוא ציין בפני השופט כי ניהל שיחות רבות עם מרשו, וכי יחד הם הגיעו להסכמה בנוגע להודאתו. אולם, כשהגיע תורו של הנאשם להודות במעשיו, הוא שתק.

 

לפי האישום, הראיות נגד ארפאעיה כוללות בין היתר זיהוי DNA שלו בזירת הרצח, איתור הסכין שבה בוצע הרצח במקום מחבואו ועליו דמה של המנוחה, כרטיס הסלולרי של אנסבכר שנמצא בנרתיק של הנאשם, וטלפון סלולרי של המנוחה בתוך בור מים סמוך. עוד נטען כי ארפאעיה ידע פרטים מוכמנים על הרצח כמו העובדה שאנסבכר הגיעה למקום עם אזניות ונייר כתיבה.

 

"ארפעאיה הבחין באורי והחליט להרוג אותה בשל היותה יהודייה", נכתב באישום, "הוא תקף את אורי באלימות קשה ובאכזריות. אורי נאבקה בו, אך הנאשם התגבר על התנגדותה, פגע בה פגיעה גופנית קשה, וכן דקר אותה מספר רב של פעמים בכל חלקי גופה באמצעות הסכין. דקירות הסכין גרמו למותה".

 

במאי אשתקד הודיע השב"כ כי מחקירתו עלה כי מדובר בפיגוע טרור, וכי הרצח בוצע ממניע לאומני. המחבל אף שחזר את הרצח, ובשב"כ הדגישו כי הוא קשר את עצמו באופן מובהק למיוחס לו. ארפאעיה, המתגורר בשכונת אבו סנינה בחברון, הוא שוהה בלתי חוקי שחיפש כנראה עבודה בישראל ולמשפחתו זיהוי מובהק עם חמאס. הוא מוכר למערכת הביטחון, והיה בעבר כלוא בישראל על עבירות טרור ברף הנמוך, ובכללן הפצת דברי הסתה. בחודש אפריל הקודם הרס צה"ל את ביתו. בדיקה פסיכיאטרית שעבר המחבל, לבקשת סנגורו, מצאה כי הוא כשיר לעמוד לדין.

 

פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ונפגעי פעולות האיבה המלווה על ידי תנועת "אם תרצו", מסר בתגובה להודאתו של הרוצח: "ממשלת ישראל חייבת להכות על חטא שבו מציאות מזעזעת שכזו יכולה להתקיים. מחבל רוצח יהודייה ואונס אותה בידיעה ש'עונשו' יהיה לשבת בכלא הישראלי וליהנות מתנאי בית מלון חמישה כוכבים ולהשאיר את משפחתו מסודרת כלכלית.

רק עונש מוות ראוי לכזה בן עוולה. ידע כל מחבל כי במידה שהוא יבצע אירוע טרור, משפחתו תגורש מהאזור, כספי המשכורות שאותם הוא אמור לקבל יעוקלו וביתו יהרס לאלתר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות המשפחה, יואב דודקביץ
המחבל ארפאעיה ואורי אנסבכר
צילום: באדיבות המשפחה, יואב דודקביץ
מומלצים