שתף קטע נבחר

זייפני הכספים מנצלים את משבר הקורונה: "אנשים עפים על זה"

הזייפנים מנצלים את המשבר הכלכלי בעקבות הקורונה ומגבירים פעילות: "10 אלף שלי שווים אלף שלך". אחד הזייפנים סיפר: "הייתה אצלי בת 17 שקנתה 20 אלף באלפיים שקלים, פרטה הכל בתוך יומיים-שלושה". האזינו לשיחה עם אחד הזייפנים על המחירים, הביקוש ואיך לא להיתפס

המשבר הכלכלי הקשה שאליו נקלעו ישראלים רבים בעקבות הקורונה הוביל לעלייה בפעילות של זייפני השטרות והמטבעות. האיכות של השטרות, לטענתם, גבוהה מאוד: "בחיים לא יצליחו לזהות, לא בחנות, לא בקניון, רק בבנקים". האזינו לשיחה עם אחד המוכרים.

 

 

בתקופה שאחרי הקורונה יצאו זייפני הכספים במבצעים חסרי תקדים, תוך ניצול המשבר הכלכלי העמוק. בין היתר מציעים בקבוצות טלגרם לרכוש שטרות של 20, 50 ו-100 שקלים בסכומים ששווים הרבה פחות. אחד הזייפנים הציע לרכוש שטרות של 10 אלף שקלים, בעלות של אלף שקלים בלבד.

 

"בחיים לא יצליחו לזהות את זה, לא בחנות, לא בקניון, רק בבנקים", סיפר אחד הזייפנים. "הייתה אצלי בת 17 שקנתה 20 אלף שקלים באלפיים. היא פרטה את הכל בשוק הכרמל בתוך יומיים שלושה".

 

"אני עובד יד ביד", הסביר. "כל 10 אלף שלי, אלף שקל שלך. עובר אולטרה, עובר טוש. אני לא אגיד לך סתם. וואלה, אנשים עפים על זה פה".

שטרות מזויפים ()
שטרות מזויפים, ארכיון. "אנשים עפים על זה פה"

למי שמתקשר הוא מסביר איזה שטרות כדאי לקנות. "אני ממליץ על 50 ועל 100, זה הכי טוב, אלה שטרות שלא בודקים בכל מקום. 200 בודקים בכל מקום". יש גם הכוונות איפה כדאי לבזבז את הכסף: "סופרים, קיוסקים, זה, הכול טוב. רק לא ללכת לבנק".

 

בפועל הזייפן מבקש להגיע עד אליו – הוא מקבל את הכסף במזומן ומביא בתמורה את השטרות המזויפים. יש גם אפשרות להטמין את הכסף בקרבת מקום, וכך שומרים על דיסקרטיות.

 

זייפן אחר, שחולש על כמה חשבונות טלגרם, דיסקרטי יותר ולא מוכן לשוחח בטלפון אלא רק להתכתב. הוא שואל בכמה כסף מדובר וכבר כותב הוראות קפדניות ללקוחות: מהבדיקות שעורכים לכל שטר או מטבע ועד לעובדה שהוא אינו מוכר לקטינים.

 

ההעברה אצל זייפן שלישי, שמכונה "מר קראב", היא בשלט רחוק, והשטרות המזויפים יועברו רק אחרי שיראה את הכסף בחשבון שלו.

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "ככל שמתקבל מידע בנושא, המשטרה פועלת באופן נחוש ומקצועי לאכיפת החוק, לרבות באתרים שאינם מנוהלים בישראל ואינם כפופים לדין הישראלי. כל תלונה שתובא לידי המשטרה תטופל באופן הראוי ביותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים