שתף קטע נבחר

אחרי עשור: נמצא האוצר ששווה מיליון דולר

אספן העתיקות פורסט פן החביא מטמון עם זהב ויהלומים בערבות הרי הרוקי - והזמין את הקהל לחפש אותו. מאות אלפים ניסו להגיע למטמון, ארבעה מתו בדרך. הערב הודיע פן שגבר מצא את האוצר: "המירוץ נגמר"

לפני כעשור הטמין פורסט פן, אספן עתיקות ואמנות מוכר בארה"ב, מטמון בערבות הרי הרוקי. הוא פרסם רמזים שיובילו את המחפשים ההרפתקנים אל המטמון: ארגז ברונזה שבתוכו מטילי זהב, מטבעות זהב, יהלומים ופריטים יקרי ערך אחרים בשווי כולל של מיליון דולר.

 

אילוס אילוסטרציה מטמון (צילום: shutterstock)
אוצר ששווה מיליון דולר (אילוסטרציה)(צילום: shutterstock)

במשך השנים ניסו מאות אלפים למצוא את המטמון בהרי הרוקי. היו אנשים שהתפטרו מהעבודה כדי להקדיש את זמנם לחיפושים. אחרים בזבזו את החסכונות שלהם. לפחות ארבעה מתו בזמן החיפושים. פן, כיום בן 89, אמר שהוא החביא את המטמון כדי למשוך אנשים לטבע ולתת להם הזדמנות לצאת להרפתקה.

 

היום חשף פן שגבר שביקש לא להיחשף איתר את המטמון לפני כמה ימים. תמונה שאותו אדם שלח לפן אישרה שהוא אכן מצא את המטמון המדובר. פן סיפר שהמטמון "לא זז מהמקום שבו החבאתי אותו לפני יותר מעשר שנים". פן עדיין לא חשף את המיקום המדויק שלו.

פורסט פן החביא מטמון ב הרי הרוקי ארה
פורסט פן(צילום: AP)

כאמור פן פרסם במשך השנים רמזים על המיקום של המטמון, שהופיעו באתר האינטרנט שלו. רמזים נוספים פורסמו בפואמה בת 24 שורות שהופיעה ב-2010 באוטוביוגרפיה שלו – "הריגוש שבמירוץ". היום אמר פן: "אני לא מכיר את האדם שמצא את האוצר, אבל השיר בספר שלי הוביל אותו למיקום המדויק".

 

פן סיפר ב-2017 שארגז הברונזה שוקל 9 ק"ג ומכיל פריטים במשקל של עוד 10 ק"ג. כשנשאל איך הוא מרגיש כעת, כשהאוצר נמצא, אמר פן: "אני לא יודע, אני מרגיש חצי שמח וחצי עצוב – בגלל שהמירוץ הסתיים".

 

"אני רוצה לברך את האלפים שהשתתפו בחיפושים, ומקווה שההבטחה לתגליות נוספות תמשיך לרתק אותם", כתב פן באתר שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מטמון ששווה מיליון דולר נמצא בהרי הרוקי
צילום: shutterstock
מומלצים