שתף קטע נבחר

סיפוח או אולי בחירות? היועץ האמריקני של נתניהו חזר

אהרון קליין, שהיה חלק מהצוות הקרוב בקמפיין האחרון, מועסק שוב מטעם הליכוד. על פני השטח - סוגיית הסיפוח. אבל האם למעשה נתניהו מתכונן לבחירות?

בחירות, ריבונות או קורונה? היועץ האמריקני אהרון קליין, שעבד בבחירות האחרונות בצמוד לראש הממשלה בנימין נתניהו והיה חלק מקמפיין הליכוד, חזר לישראל והחל לעבוד לאחרונה שוב עם נתניהו. כך נודע ל-ynet.

אהרון קליין (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של תכנית הרדיו
אהרון קליין. הגיש תוכנית רדיו(צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של תכנית הרדיו "אהרון קליין אינווסטיגטייב רדיו")

האם קליין, שמועסק מטעם הליכוד, נשכר שוב על מנת לסייע בעניינים פוליטיים רגישים לקראת מערכת בחירות אפשרית? או שנחת שוב בישראל רק כדי לסייע לנתניהו לקראת התנעת המהלכים לענייני הסיפוח? בליכוד השיבו לשאלת ynet: “אהרון קליין מועסק על ידי הליכוד כיועץ אסטרטגי ותקשורתי לראש הממשלה בנימין נתניהו".

 

גורמים בליכוד אומרים כי הוא התגייס לסייע בעת הזאת מול משבר הקורונה ונוכח סוגיית החלת הריבונות בשטחי יהודה ושומרון. עם זאת, גורמים אחרים, שהבחינו בו בשבוע שעבר ואתמול (יום ראשון) במשרד ראש הממשלה, אמרו כי ייתכן שקליין ייעץ גם בנושאים פוליטיים.

אהרון קליין עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בליל בחירות 2020 ()
קליין (מוקף בעיגול) מאחורי נתניהו ורעייתו בליל הבחירות במרץ

כחלק מצוות הקמפיין של הליכוד בבחירות במרץ, שכר נתניהו את שירותיו של קליין ואיתו יועץ אסטרטגי נוסף. אז הוא ערך בין היתר ניתוחי עומק של סוגיות שונות ושל היחס של מצביעי הימין כלפיהן. הוא היה מהקרובים לנתניהו בקמפיין בנוסף על הצוות המצומצם שכולל את יונתן אוריך, טופז לוק, עופר גולן ונאור יחיא.

 

קליין, יליד פנסילבניה בן 41, הוא עיתונאי שעבד בעיקר בכלי תקשורת אמריקניים שמרנים, ובין היתר הגיש תוכנית רדיו והיה שליח "ברייטברט" במזרח התיכון - שם עבד תחת יועצו הקרוב בעבר של דונלד טראמפ, סטיב באנון.

 

כעת, קליין הגיע לישראל שוב כחודש לפני תאריך היעד שהציב נתניהו להתנעת ההליך של החלת הריבונות, בשעה שהמערכת הפוליטית עדיין לא התייצבה והממשלה החדשה מוסיפה לייצר משברים מפעם לפעם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של תכנית הרדיו "אהרון קליין אינווסטיגטייב רדיו"
אהרון קליין
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של תכנית הרדיו "אהרון קליין אינווסטיגטייב רדיו"
מומלצים