שתף קטע נבחר

גם המשלחות הבאות לפולין יידחו. נבחנת אפשרות למסע ברחבי הארץ

בעקבות העלייה בנדבקי הקורונה החליט משרד החינוך לדחות למועד לא ידוע את המסעות שתוכננו לחודשים אוקטובר ונובמבר. המשרד בוחן להמיר את המשלחות למסע שייערך בארץ או לדחות לתחילת 2021

 

מצעד החיים אושוויץ פולין (צילום: EPA)
מצעד החיים בפולין(צילום: EPA)

משרד החינוך הודיע היום (שני) כי בעקבות העלייה בהיקף הנדבקים בקורונה, סבב הסתיו של המסעות לפולין שתוכנן לאוקטובר ונובמבר יידחה למועד לא ידוע. במשרד ציינו כי מדובר ב-17,582 תלמידי כיתות י"א וי"ב שנרשמו ל-145 משלחות.

 

"בהערכת מצב שהתקיימה במשרד החינוך ובהתייעצות עם משרד הבריאות עלה כי בשל המגבלות הקיימות והצפויות על טיסות, מלונות ונסיעה באוטובוסים, לא ניתן לתכנן יציאה סדורה ומובנית לקראת מועד זה", ציינו במשרד.

 

כעת נבחנות חלופות אחרות למסעות עבור בתי הספר שיהיו מעוניינים בכך. בין היתר נבדק אם ניתן לשבץ את המשלחות בסבב שתוכנן לתחילת 2021 או לקיים מסע חלופי ברחבי הארץ שגובש לפני כמה שנים עבור בתי ספר שבחרו לא לטוס לפולין.

 

לאחרונה העידו בני נוער והורים כי נדרשו לשלם דמי ביטול בשווי עשרות אחוזים לאחר שהמסע התבטל בגלל הנגיף. "עבדתי במלצרות וגם במטבח במשך חודש וחצי כדי לחסוך את הכסף למסע", סיפר אופק בן חמו, תלמיד בן 17 משדרות. "הייתי יכול לשלם את הכסף לרישיון, אבל בחרתי לשלם על פולין. היו ימים שלא הגעתי לבית ספר כי עבדתי עד מאוחר. להורים שלי לא הייתה אפשרות לממן את זה".

 

בן חמו סיפר שקיבל מלגה ממשרד החינוך ולכן שילם 1,830 שקלים. כשהודיעו לו על ביטול המסע, פנה לחברת הנסיעות ונענה שעליו לשלם 573 שקלים עבור דמי ביטול, למרות שהביטול אינו באחריותו. "זה מייאש ומרתיח אותי, כי נלחמתי על משהו ולא הצלחתי לממש אותו", הוא אמר. "אף אחד לא מקשיב לי. איפה משרד החינוך שהיה אמור לדאוג לי?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים