שתף קטע נבחר

כוכבי מזהיר מקיצוץ בתקציב צה"ל: "טעות ששילמו עליה מחיר כבד"

הרמטכ"ל במסר לממשלה לקראת גיבוש תקציב המדינה: "ככל שיש שקט מתפתחת התחושה שניתן לצמצם את הצרכים הביטחוניים, זו טעות חמורה". רמז לפעילות החשאית: "המשכנו לפעול ביבשה, באוויר, בים ובסייבר"

לקראת גיבוש תקציב המדינה ועל רקע הדרישות להידוק החגורה נוכח משבר הקורונה, מזהיר הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי מפני קיצוץ בתקציב צה"ל. "ככל שיש שקט מתפתחת התחושה שניתן לצמצם את הצרכים הביטחוניים. זו טעות חמורה שצבאות ומדינות לאורך ההיסטוריה, כולל מדינת ישראל, שילמו עליה מחיר כבד ביותר", אמר כוכבי אחר הצהריים (שני).

 

 

אביב כוכבי בטקס במחנה גלילות להוקרה על הפעילות במשבר הקורונה (צילום: יריב כץ)
"רק בזכות תחזוקת השרירים ניתן להתאגרף ולנצח". כוכבי(צילום: יריב כץ)
 

"זהו פרדוקס הביטחון: ככל שיש שקט ויציבות בטחונית נוטים לשכוח כמה מורכב להשיגם", המשיך כוכבי, "זהו מצג שווא ופרדוקס מתעתע. רק בזכות פעילות מבצעית מאומצת ניתן לספק ביטחון, רק בזכות תחזוקת שרירי הצבא ניתן להתאגרף ולנצח. ברוח זו אנו פועלים, ממשיכים בתנופה ומוצאים לפועל את תר"ש תנופה (התוכנית הרב שנתית של צה"ל) - היא המענה לפערים והיתרון שנדרש לפתוח על פני אויבינו".

 

הרמטכ"ל גם רמז להמשך פעילותו החשאית של צה"ל. זאת בין היתר על רקע האשמות סוריה כי ישראל תקפה בשטחה, והדיווחים על מתקפת סייבר ישראלית נגד איראן. "במקבל לעיסוק בקורונה המשכנו לפעול בעוצמה בכל הגזרות. צה"ל המשיך להילחם בטרור ובהתעצמות אויבינו בצפון בדרום, ביבשה, באוויר, בים ובמרחב הדיגיטלי - בהשמדה פיזית או בנטרול יכולות. אלו המבצעים המתרחשים לאורך כל השנה, והם אלו שמספקים את הביטחון שיש כרגע לישראל. השקט הוא תוצאה של פעילות אינטנסיבית במסגרת המערכה שבין המלחמות, הגנה רצופה בכל הגזרות ופעולות במרחב הסייבר".

אביב כוכבי בטקס במחנה גלילות להוקרה על הפעילות במשבר הקורונה (צילום: יריב כץ)
הרמטכ"ל העניק תעודות הוקרה ליחידות שתרמו למאבק בקורונה(צילום: יריב כץ)
 

כוכבי אמר את הדברים ב"פורום למידה בנושא הפקת לקחים ומוכנות לגל שני של נגיף הקורונה" בבסיס המכללות הצבאיות בגלילות. בתום הפורום נערך טקס שבו העניק כוכבי תעודות הוקרה לגופים שונים בצבא שעסקו במאבק בהתפשטות נגיף הקורונה.

 

"'הנני' אמר צה"ל גם הפעם ונרתם למאבק בנגיף הקורונה - צבא העם למען העם הנכון לכל משימה שאליו יידרש עבור העם", אמר כוכבי, "בכל מקום ונושא שבו נדרשה עזרכתם הגעתם. עשיתם זאת במסירות ומקצועיות בלתי מתפשרת. לאורך כל החודשים האחרונים ראיתי את האנשים שעסקו במענה למגפה - ראיתי אותם מקרוב, ראיתי ברק בעיניים, מסירות, התלהבות, חוכמה, מעשיות וצניעות. ראיתי אותם, והתמלאתי גאווה וביטחון שאין משימה שלא נוכל לה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
הרמטכ"ל כוכבי, היום
צילום: יריב כץ
מומלצים