שתף קטע נבחר

מהמטבח ועד חדר הילדים - כל המקומות בהם יכולות להופיע נמלים לקראת הקיץ, ואיך נפטרים מהן

הקיץ כבר כאן, ואיתו מתחילה עונת הנמלים. נכון, נמלים יכולות להופיע לאורך כל השנה, אך בקיץ הפעילות שלהן מוגברת, בעקבות תנאי החום והלחות. מהם החדרים עם הסיכוי הגדול ביותר להיתקל בנמלים? ואיך פותרים את מטרד הנמלים באופן ביתי ויעיל?

אחרי חורף גשום, הקיץ הישראלי בפתח וימי השרב האחרונים כבר מנבאים את העונה הלוהטת הצפויה לנו. יחד עם מזג האוויר החם והלח, נוטה להופיע גם מטרד הנמלים, שיוצאות מהקינים ומתרבות בקרבת הבית ובתוך הבתים שלנו. ברוב המקרים, הנמלים מתחילים להופיע בחודש אפריל, השיא מגיע ביולי-אוגוסט, ובאוקטובר צפויה הקלה מסוימת - עד הקיץ הבא.

  (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

מהם החלקים השונים בבית המועדים לפורענות מבחינת נמלים? איך מונעים את ההתפשטות שלהן בבית? ומהם החומרים שיכולים להרחיק אותן ואף לקטול את הקן כולו?

 

מטבח - עבור הנמלה, כל פירור הוא אוצר

כמו כל בעלי החיים, נמלים זקוקות למזון כדי לשרוד ולהגדיל את הקן. לכן, המטבח הוא מכרה זהב עבורן, משום שהוא לרוב מלא במזון חשוף - על השיש, בארונות ועל הרצפה.

 

מה אפשר לעשות? חשוב מאוד לשמור על ניקיון המשטחים, מבלי לפספס אף פינה (כן, גם מאחורי הטוסטר). את המזון שמונח על גבי משטח העבודה ובארונות, כדאי לשמור בקופסאות אטומות, ואת צנצנות הדבש והריבה חובה לאטום היטב ולנקות את השאריות מהדפנות. באופן כללי, את הסוכר והמזונות המתוקים כדאי לשמור במקרר, שם הם אינם זמינים לנמלים.

 

בנוסף, גם אם אתם לא שוטפים את הבית שלוש פעמים ביום, המטבח צריך להיות החדר הנקי ביותר, שצריך לעבור ניקוי ושטיפה בתדירות יותר גבוהה משאר החדרים. נמלים אוהבות חום ולחות, ולכן אסור לשכוח את האזור שמאחורי המקרר ובסמוך למתקני המים המסוננים.

 

מבחינת כלים וכיור, לא קשה להבין שמדובר במקור עצום של מזון עבור הנמלים, ולכן חובה לנקות את הכלים משאריות מזון, גם אם מניחים אותם בכיור לקראת שטיפה או העברה עתידית למדיח.

  (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

אמבטיה - חיות מאחורי הקירות, יוצאות מהסדקים לביקור

האמבטיה היא מקום נוסף בו הנמלים יכולות לשגשג, בעקבות סביבת המגורים הנוחה: הקמת קן באדמה או מאחורי הקיר, עם יציאה נוחה דרך הסדקים והפתחים הרבים באמבטיה. חשוב לציין שנמלים יכולות להגיע עד לקומות גבוהות במיוחד, דרך הצנרת.

 

מה אפשר לעשות? קודם כל לאטום. כל חריץ אטום מפחית את הסיכוי של הנמלים לבחור לצאת דווקא אל הבית שלכם. אם תשמרו אותן מאחורי הקירות, הן לא יטרידו אתכם. בנוסף, זכרו לפתוח חלונות ולאוורר את החדר, כדי שלא תצטבר לחות, המהווה גורם משיכה עבור הנמלים.

  (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
  

חדר ילדים - הפירורים שנשכחו הם חגיגה עבור הנמלים

חדר הילדים הוא המקום הקלאסי למצוא בו חטיף שנפל לילד מאחורי המיטה לפני חצי שנה ונשכח, אליו מגיעות הנמלים בשמחה. צעדי המניעה הם פשוטים - לנקות היטב את החדר. את כל הפינות, באופן שוטף, בתדירות גבוהה יותר מהחדרים האחרים.

 

גינה - אפשר להרחיק את הנמלים גם מהמגרש הביתי שלהן

אמנם מדובר ב"מגרש הביתי" של הנמלים, אך גם בגינה לא נעים להיפגש באלפי נמלים בשיירה. כאשר אתם מארחים, או עושים ברביקיו, או כשהילדים משחקים בגינה - נמלים הן מטרד שכדאי להתייחס אליו גם בגינה.

 

הפתרונות בגינה לא יכולים להסתפק רק בניקיון, משום שכל המרחב פתוח עבור הנמלים . במקרה כזה מומלץ לאתר את קני הנמלים ולטפל באופן ממוקד. תכשירים ייעודיים כמו 'פיתיון גל'- יפגעו משמעותית בקן וימנעו התרבותם לאורך זמן.

 

יש פתרונות הדברה ביתיים - החל מטיפול מקומי בתרסיס, ועד ג'ל מתקדם

הפתרון המיידי והנפוץ ביותר למיגור נמלים בבית הוא תרסיס נגד נמלים. תרסיס מיועד בעיקר לטיפול מקומי, כאשר יש מוקד אחד ואין בבית בעיית נמלים חוזרת ומקיפה. התרסיסים יעילים למספר שבועות, כל עוד לא תנגבו אותם לפני שהם מתייבשים על פני השטח. כדי לעזור במניעת כניסה של נמלים לבית, ההמלצה היא לרסס באזורי הכניסה לבית, חלונות ופתחים אחרים. כיום ניתן למצוא מגוון תרסיסים להדברה ביתית עם יעילות מוכחת ואפילו בניחוחות נעימים.

 

על מנת לוודא יעילות מקסימלית של הריסוס, אתרו את הסדקים והמקומות מהם יוצאות הנמלים ורססו אותם היטב. אם תצליחו לעקוב אחרי הנמלים עד לקן, רססו אותו. תרסיס 'קיי רב קוטל' של סנו, למשל, מצויד בצינורית מיוחדת המאפשרת ריסוס נקודתי בסדקים ואל תוך הקן.

 

הפתרון החדשני ביותר מבין מוצרי ההדברה הביתיים הוא פיתיון ג'ל, הקוטל נמלים בבית ובחצר, בקן ומחוץ לקן. מדובר בדור החדש של ההדברה הביתית, שהביא יעילות וקלות שימוש אשר לא נראו בתחום. המוצר המוביל בתחום פיתיונות הג'ל, סנו K3 נמלים, מגיע במזרק לשימוש נוח וביתי ללא מגע ישיר- כל מה שצריך לעשות הוא לשים טיפות ג'ל בסמוך למקום הליכתה של שיירת הנמלים והרחק מהישג ידם של ילדים או ממקומות גישה לחיות מחמד. טיפות בודדות של הג'ל יכולות לגרום לפגיעה משמעותית בקן.

 

  (צילום: סנו)
(צילום: סנו)
 

איך זה עובד? פיתיון הג'ל של K3 נמלים ששמתם מושך אליו את הנמלים המחפשות אחרי מזון ומים, הן אוספות את הפיתיון, חוזרות איתו אל הקן ושם מרעילות את שאר הנמלים הפועלות. פעולה זו מבטיחה קטילה ומניעת התרבות לאורך זמן, בשימוש פשוט וקל.

 

לסיום, חשוב לזכור - גם אם חיסלתם קן שלם, יכול להיות שהנמלים יבנו קן חדש ויצוצו שוב במהלך הקיץ. לעתים הקן נמצא בחצר או אצל אחד השכנים, כך שיהיה קשה להגיע אליו ישירות. לכן, כדאי לשים לב להופעה מחודשת של נמלים, ולהשתמש בג'ל החדשני של סנו כדי להבטיח פגיעה במעמקי הקן.

 

לפרטים נוספים על K3 נמלים, פתרון הג'ל החדשני לקטילת נמלים של סנו, היכנסו>>

 

המשרד להגנת הסביבה קבע כי שימוש בתכשיר זה בניגוד להוראות התווית עלול לסכן את בריאותך ואת איכות סביבתך 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים